Fotelik rowerowy Thule RideAlong 2 Zen Lime

Numer katalogowy: 100208
Identyfikator produktu: 0105578
EAN: 091021974852
Kod producenta: 100208
Thule RideAlong 2 Zen Lime to fotelik rowerowy, który podnosi bezpieczeństwo i komfort podróży podczas każdej rodzinnej wycieczki. Szybki montaż oraz intuicyjna obsługa, sprawiają że umieszczenie fotelika na ramie roweru zajmuje tylko kilka chwil. RideAlong 2 posiada funkcję odchylania, umożliwiającą dziecku drzemkę podczas jazdy. System amortyzacji o nazwie DualBeam zmniejsza wstrząsy i wibracje podczas jazdy. Druga generacja RideAlong to produkt, który spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

Wygodna i bezpieczna podróż całą rodziną - Thule RideAlong 2 Zen Lime

Każda wycieczka rowerowa, nieważne, czy codzienna przejażdżka, czy długa wyprawa w nieznane mogą stać się jeszcze bardziej przyjemne, jeśli wyruszymy w nią całą rodziną. Umożliwia to fotelik rowerowy Thule RideAlong 2 Zen Lime, który pozwala zabrać ze sobą dziecko w sposób wygodny, zarówno dla niego, jak i dla rodzica. Jest to siedzisko, które jest wyjątkowo proste w obsłudze i bezpieczne. 

Thule RideAlong 2 wyposażono w szybki systemu montażu, który pozwala w kilka chwil umieścić cały fotelik na rowerze jednego z rodziców. Śruby, którymi montuje się uchwyt na ramie jednośladu są umiejscowione w taki sposób, że jest bardzo dużo miejsca do odpowiedniego manewrowania narzędziami i pozwalają na łatwy dostęp do niego. Umieszczenie fotelika na poprawnie zamontowanym uchwycie to bardzo prosta czynność, która nie powinna zająć dłużej niż kilka sekund i nie wymaga już używania żadnych narzędzi. Wystarczy odpowiednio ułożyć ramię w otworach uchwytu, docisnąć, a fotelik zostanie automatycznie zatrzaśnięty w odpowiedniej pozycji. 

Fotelik został wyposażony również w funkcję odchylania, która znacząco poprawia komfort podróży dziecka. Pozwala zmienić położenie siedziska do tyłu w 5-stopniowym zakresie o maksymalnym kącie 20 stopni, dzięki czemu maluch znajdzie się w pozycji półleżącej, która pozwoli mu odbyć długą i przyjemną drzemkę, podczas kiedy rodzice będą odpowiadać za prowadzenie roweru. 

”Thule_RideAlong_2”

Z którym rodzicem dziś pojedzie?

Fotelik rowerowy Thule RideAlong 2 to wygodne rozwiązanie, które montowane jest w tylnej części roweru. Prosty i intuicyjny system montażu opiera się na specjalnym uchwycie, który stanowi podstawę całej konstrukcji. Może on być zamontowany nawet na stałe do jednego z rowerów, tak by potem za pomocą kilku ruchów można było umieścić fotelik na jednośladzie.

Możliwy jest zakup również dodatkowego uchwytu Thule (dostępny oddzielnie), który można zamontować na rowerze drugiego rodzica. Dzięki takiemu rozwiązaniu przekładanie siedziska między sprzętem obojga rodziców jest dziecinnie proste. Taka funkcja szczególnie przydaje się, kiedy wybieracie się całą rodziną w daleką podróż i obciążenie tylko jednego roweru przez całą trasę może być męczące. Mając dwa rowery z zamontowanymi uchwytami wystarczy zatrzymać się na chwilę przerwy, za pomocą kilku ruchów przenieść fotelik na drugi z nich i już można ruszać w dalszą drogę, a jeden z rodziców ma chwilę odpoczynku. 

”Fotelik_rowerowy”

Na jaki rower pasuje RideAlong 2?

Thule RideAlong 2 posiada w swoim wyposażeniu uniwersalny uchwyt montażowy, który może być zainstalowany na wielu różnych rodzajach jednośladów. Jest kompatybilny z ramami owalnymi (o maksymalnych wymiarach 40 x 55 mm) oraz okrągłymi (28 - 40 mm). Oznacza to, że większość najpopularniejszych modeli rowerów może bez problemu przewozić dziecko w tym foteliku. Warto rozważyć zamontowanie uchwytu na rowerze na stałe, ponieważ potem zdejmowanie i zakładanie fotelika będzie jeszcze prostsze i będzie wymagało poświęcenia zaledwie kilku sekund. Sam uchwyt jest mały i nie przeszkadza w użytkowaniu roweru, niezależnie od tego, czy fotelik jest do niego przymocowany, czy nie. Proces montowania fotelika do uchwytu to bardzo prosta czynność, która polega na umieszczeniu w jego otworach specjalnego ramienia wychodzącego z podstawy siedziska i dociśnięciu go aż do momentu, kiedy będzie słyszalne kliknięcie mechanizmu. 

Fotelik Thule RideAlong może być również stosowany w rowerach z nisko ustawionym siodełkiem. Potrzebny jest do tego specjalny dodatek Thule RideAlong low saddle adapter - Adapter niskiego siodełka Thule RideAlong. Dzięki takiemu rozszerzeniu, możliwe jest zainstalowanie siedziska na jednośladach, w których standardowy pałąk nie zmieściłby się ze względu na małą ilość miejsca. Zwiększa to znacząco możliwości montażu fotelika i sprawia, że jest kompatybilny z szerszą gamą rowerów. 

”Uniwersalny_uchwyt_montażowy”

Szeroka funkcjonalność, która poprawia komfort

Fotelik dziecięcy Thule RideAlong 2 został zaprojektowany, by zapewnić Twojemu dziecku odpowiedni komfort każdej podróży. W tym celu został wyposażony w szereg istotnych funkcji, które poprawiają wygodę użytkowania produktu, zarówno przez rodzica, jak i malucha. Szczególnie przydatną zaletą tego rozwiązania jest system zawieszenia DualBeam, który zmniejsza wibracje i trzęsienie podczas jazdy po nierównym terenie. Ma to duże znaczenie dla samopoczucia dziecka, szczególnie jeśli cierpi ono na chorobę lokomocyjną. 

Thule RideAlong 2 został również stworzony, by zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa podczas każdej podróży. W tym celu został wyposażony w takie rozwiązania jak 3-punktowy pas bezpieczeństwa, który powinien być zapięty w trakcie każdej przejażdżki. Przytrzymuje on dziecko w odpowiedniej pozycji, nawet podczas gwałtownego hamowania. Cały pas zapinany jest za pomocą specjalnej klamry, mającej duże przyciski, która dla ułatwienia rodzicom, może być obsługiwana jedną ręką. Co istotne, zapięcie jest zabezpieczone przed samodzielnym otwarciem przez malucha podczas jazdy. Kolejnym zabezpieczeniem, które znajduje się na pokładzie fotelika RideAlong 2 są pasy na stopy, które również mają regulowaną długość. Mają one na celu chronić dziecko, a także rodzica, by maluch nie mógł zbyt intensywnie kopać nóżkami, co mogłoby stworzyć zagrożenie. Dodatkowym elementem chroniącym są wyprofilowane boki, zabezpieczające rączki pociechy w trakcie postoju, kiedy na przykład chcemy oprzeć rower o ścianę. 

Fotelik posiada także z tyłu wbudowany specjalny odblask w kolorze czerwonym. Sprawia on, że zarówno rowerzysta, jak i dziecko będzie lepiej widoczne podczas jazdy, nawet po zmroku. Dla poprawienia widoczności w nocy, warto również zamontować kompatybilną z konstrukcją fotelika lampkę Thule Delight (sprzedawaną oddzielnie), która swoim światłem jeszcze wyraźniej sygnalizuje nasze położenie. 

Dla wygody i komfortu dziecka fotelik RideAlong 2 został wyposażony w wygodną funkcję odchylania. Jest ona regulowana stopniowo, w 5 możliwych położeniach. Odchylenie na maksymalnie 20 stopni pozwala dziecku ułożyć się w wygodnej pozycji półleżącej, pozwalającej na drzemkę w czasie jazdy. 

Fotelik posiada również pokrycie wykonane z przyjemnego w dotyku materiału. Jest to wodoodporna, dwustronna wyściółka, która może być w dowolnej chwili zdejmowana i prana normalnie w pralce. Każda ze stron pokrowca jest wykończona w innym kolorze, dzięki czemu można łatwo odświeżyć wygląd fotelika, odwracając ją w różne strony. 

”Funkcjonalny_fotelik_dziecięcy”/

Czym wyróżnia się nowa wersja RideAlong 2?

W drugiej generacji fotelika Thule RideAlong zostało wprowadzone kilka poprawek i ulepszeń, mających na celu zapewnienie jeszcze wyższego poziomu bezpieczeństwa. Zoptymalizowany kształt siedziska i oparcia gwarantuje bardzo wysoki poziom ochrony głowy, ramion i stóp dziecka. Dzięki takim zmianom, produkt został dostosowany do najnowszych europejskich norm - EN: 14344:2022, które potwierdzają wysoki poziom bezpieczeństwa oznaczonych urządzeń w branży fotelików rowerowych. 

”Fotelik_Thule”

Czym różni się wersja Lite od pełnej?

Produkty z serii Thule RideAlong 2 oraz Thule RideAlong Lite 2 to bardzo podobne do siebie produkty. Obydwa pozwalają na przewóz dziecka o wzroście do 110 cm i wadze 22 kg, co oznacza orientacjnie w wieku od 9 miesiąca do 6 roku życia (planując wycieczki z maluchem przed ukończeniem pierwszego roku życia, zalecany jest kontakt z lekarzem, aby upewnić się, że będzie to dla dziecka bezpieczne) w komfortowych warunkach, gwarantując bezpieczeństwo i spokój podczas podróży. Główną różnicą między obydwoma produktami jest funkcja odchylania, obecna w pełnej wersji Thule RideAlong 2. Dzięki temu ten model lepiej sprawdzi się na dłuższe trasy, pozwalając dziecku na wygodniejszą drzemkę. Seria Lite, która jest również dostępna w naszej ofercie nie posiada tej funkcji, ale w zamian za to jest w niższej cenie. 

”Bezpieczeństwo_z_RideAlong”

Zbadany poziom bezpieczeństwa

Foteliki rowerowe Thule to produkty przeznaczone dla najważniejszych osób w naszym życiu - naszych dzieci. Dlatego właśnie, szczególnie ważne jest, by zapewniły odpowiedni poziom bezpieczeństwa, aby każda podróż odbywała się w spokoju i bez obaw. Z tego powodu, Thule, przed wypuszczeniem fotelika na rynek, przeprowadza szereg testów, które sprawdzają jak zachowa się produkt podczas nagłej sytuacji. Warto podkreślić, że Thule RideAlong 2, podobnie jak inne akcesoria przeszły pomyślnie wszystkie sprawdziany, dlatego użytkownicy mogą być pewni ich wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Badanie przeprowadzane przez Thule obejmują:

 • Testy wytrzymałościowe, które oceniają wydajność fotelika w symulowanych warunkach, podobnych do takich, jakie spotykają rowerzyści na swojej trasie. Szczególny nacisk położony jest na to, jak pracuje urządzenie podczas jazdy po nierównym i trudnym terenie,
 • Symulacje zużycia, które służą ocenie jakości produktu, wraz z upływem czasu. Te badania sprawdzają, czy foteliki są w stanie zapewnić odpowiednią wydajność i trwałość nawet po długim czasie użytkowania,
 • Testy upadkowe, polegające na zrzuceniu fotelika ze wzgórza o określonej wysokości. Taki zabieg odzwierciedla siły, które mogą wystąpić w przypadku nagłej sytuacji na naszej trasie. 
”Przebadany_pod_kątem_bezpieczeństwa”

Najważniejsze cechy produktu

 • Fotelik montowany jest do uchwytu z mechanizmem szybkiego montażu,
 • Uchwyt pasuje do większości ram: okrągłych o średnicy 28 - 40 mm i owalnych maksymalnie 40 x 55 mm,
 • Pięciostopniowa funkcja odchylania pozwala na położenie do fotelika pod kątem maksymalnie 20 stopni,
 • Regulowane 3 - punktowe pasy bezpieczeństwa gwarantują ochronę dziecka podczas podróży, dodatkowo klamra jest zabezpieczona przed samodzielnym otwarciem przez malucha,
 • Zapięcia stóp i podnóżki mogą być dopasowywane do wymiarów dziecka wraz z jego wzrostem, 
 • Fotelik wyposażony jest w system DualBeam amortyzujący wstrząsy,
 • Wyprofilowane boki chronią rączki dziecka podczas opierania roweru o ścianę, 
 • Z tyłu fotelika wbudowany jest element odblaskowy, który zapewnia widoczność po zmroku. Dodatkowo istnieje możliwość montażu tylnego oświetlenia,
 • Pokrowiec, którym pokryty jest fotelik jest wodoodporny i można go prać w pralce. Dodatkowo, z dwóch stron wykończony jest innym kolorem, dzięki czemu można odmienić wygląd urządzenia zwykłym odwróceniem materiału. 

Dane techniczne

 • Nośność: 22 kg
 • Wiek dziecka: 9 miesięcy - 6 lat (w przypadku przewozu dziecka poniżej 1. roku życia zalecany jest kontakt z lekarzem)
 • Maksymalny wzrost dziecka: 110 cm
 • Masa: 5.2 kg
 • Kolor: Zen Lime
 • Pasy bezpieczeństwa: Trzypunktowe
 • Montaż: System szybkiego montażu w uchwycie, który montowany jest do ram śrubami
 • Pasuje do ram: owalnych (40 x 55 mm) i okrągłych (28 - 40 mm)
 • Spełnia wymagania standardów bezpieczeństwa: Tak

Prezentacja wideo produktu Thule RideAlong 2 Zen Lime

Powiązane artykuły


Porównanie fotelików rowerowych Thule

Porównanie fotelików rowerowych Thule

08. Luty, 2024 przez 0
Oferta Thule obejmuje kilka różnorodnych modeli fotelików rowerowych. Każdy z nich charakteryzuje się innym przeznaczeniem i zestawem funkcji, które wyróżniają je spośród pozostałych. Wolisz postawić na siedzisko montowane na ramie czy bagażniku? A może szukasz siedziska z funkcją odchylania, która pozwoli się maluchowi zdrzemnąć podczas podróży? W naszym artykule przeczytasz, który z fotelików szwedzkiej marki będzie dla Ciebie najlepszy.
Jak dobrać fotelik rowerowy Thule

Jak dobrać fotelik rowerowy Thule

08. Luty, 2024 przez 0
Wybór odpowiedniego fotelika rowerowego dla dziecka to proces, który jest istotny by zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas podróży rowerowej. Szukając idealnego produktu należy zwrócić uwagę na to jaki rozmiar będzie właściwy, dodatkowe funkcje, którymi charakteryzuje się dany model i czy spełni on nasze oczekiwania. W poniższym artykule przeczytasz na jakie elementy zwracać szczególną uwagę podczas wyboru fotelika.

Produkty podobne

Dodaj Fotelik rowerowy Thule RideAlong 2 Dark Gray
Thule RideAlong 2 Dark Gray to fotelik rowerowy, który podnosi bezpieczeństwo i komfort podróży podczas każdej rodzinnej wycieczki. Szybki montaż oraz intuicyjna obsługa, sprawiają że umieszczenie fotelika na ramie roweru zajmuje tylko kilka chwil. RideAlong 2 posiada funkcję odchylania, umożliwiającą dziecku drzemkę podczas jazdy. System amortyzacji o nazwie DualBeam zmniejsza wstrząsy i wibracje podczas jazdy. Druga generacja RideAlong to produkt, który spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa.
Producent
Dodaj Fotelik rowerowy Thule RideAlong 2 Light Gray
Thule RideAlong 2 Light Gray to fotelik rowerowy, który podnosi bezpieczeństwo i komfort podróży podczas każdej rodzinnej wycieczki. Szybki montaż oraz intuicyjna obsługa, sprawiają że umieszczenie fotelika na ramie roweru zajmuje tylko kilka chwil. RideAlong 2 posiada funkcję odchylania, umożliwiającą dziecku drzemkę podczas jazdy. System amortyzacji o nazwie DualBeam zmniejsza wstrząsy i wibracje podczas jazdy. Druga generacja RideAlong to produkt, który spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa.
Producent
SONAX Xtreme do czyszczenia felg
Wysoce skuteczny preparat do czyszczenia felg stalowych i aluminiowych. Bez problemów usuwa nawet najbardziej oporny brud: zapieczony pył hamulcowy, plamy oleju, ślady po gumie oraz wszelkie zanieczyszczenia drogowe.

Nie zawiera kwasów. pH neutralne. Bezpieczny dla felg lakierowanych, nielakierowanych oraz śrub i nakrętek.
Producent
SONAX Xtreme do nabłyszczania opon - Wet Look
Zapewnia długotrwały, głęboki połysk i efekt „mokrej opony”. Konserwuje gumę, a przy regularnym stosowaniu również chroni przed pękaniem, przedwczesnym starzeniem, brązowym zabarwieniem i blaknięciem. Głęboki, czarny i błyszczący wygląd opony utrzymuje się do kilku tygodni. Nadaje się do wszystkich rodzajów opon. Niezwykle łatwy w aplikacji.
Producent
SONAX Xtreme cockpit efekt matowy
SONAX Xtreme Cockpit matowy czyści i pielęgnuje wszystkie wewnętrzne elementy samochodu wykonane z tworzyw sztucznych. Zachowuje oryginalna strukturę powierzchni matowych, ogranicza powstawanie oślepiających refleksów świetlnych.
Producent
Liqui Moly Oczyszczacz klimatyzacji 0,25L
Preparat pozwala na gruntowne oczyszczenia parownika oraz całego układu klimatyzacji bez demontażu elementów składowych. Szybko i skutecznie usuwa grzyby i bakterie. Tworzy ochronny film w parowniku i dba o świeżość i czystość powietrza. Czyszczenie zaleca się co najmniej raz w roku.
Producent
(12) 346 346 2 info@strefakierowcy.pl pn-pt: 9-17, sob: 9-13