Fotelik rowerowy Thule RideAlong 2 Dark Gray

Numer katalogowy: 100206
Identyfikator produktu: 0105576
EAN: 091021772229
Kod producenta: 100206
Thule RideAlong 2 Dark Gray to fotelik rowerowy, który podnosi bezpieczeństwo i komfort podróży podczas każdej rodzinnej wycieczki. Szybki montaż oraz intuicyjna obsługa, sprawiają że umieszczenie fotelika na ramie roweru zajmuje tylko kilka chwil. RideAlong 2 posiada funkcję odchylania, umożliwiającą dziecku drzemkę podczas jazdy. System amortyzacji o nazwie DualBeam zmniejsza wstrząsy i wibracje podczas jazdy. Druga generacja RideAlong to produkt, który spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo kolejnych przygód rowerowych - Thule RideAlong 2 Dark Gray

Codzienne wycieczki rowerowe i dłuższe wyprawy w nieznane będą jeszcze bardziej przyjemne dzięki fotelikowi Thule RideAlong 2 Dark Gray. Ten łatwy w obsłudze i bezpieczny fotelik z odchylanym oparciem poprawia komfort dziecka, niezależnie od tego w jak długą trasę planujesz się wybrać. 

Mechanizm szybkiego montażu znacząco ułatwia instalację uchwytu na rowerze, dzięki czemu fotelik będzie gotowy do podróży już w kilka chwil. Śruby, które są umiejscowione z przodu pozwalają na łatwy dostęp i mają wystarczająco dużo miejsca do manewrowania narzędziami. Montaż fotelika do uchwytu jest już tylko formalnością - wystarczy umieścić w poprawny sposób siedzisko na zamontowanym już uchwycie, docisnąć, a fotelik sam zatrzaśnie się w odpowiedniej pozycji. 

Fotelik rowerowy Thule RideAlong 2 wyposażony jest w komfortową funkcję odchylania, co gwarantuje dodatkową wygodę i umożliwia dziecku podróż w pozycji półleżącej. Pozwala to maluchowi na zdrzemnięcie się podczas dłuższej trasy. 

”Thule_RideAlong_2”

Wygoda dla dziecka i obojga rodziców

Thule RideAlong 2 to wygodny fotelik dziecięcy montowany z tyłu roweru. Intuicyjna i prosta obsługa pozwala na szybką instalację uchwytu na rowerze, a następnie fotelika na uchwycie. Ściąganie fotelika z roweru jest równie proste i nie wymaga użycia żadnych dodatkowych narzędzi. Dzięki temu możliwe jest szybkie zakładanie i zdejmowanie fotelika z roweru w zależności od potrzeb. Uchwyt może być przymocowany do roweru na stałe, a dzięki swoim kompaktowym wymiarom jest niemal niezauważalny. 

Istnieje możliwość zakupu drugiego uchwytu szybkiego montażu i demontażu (dostępny do zakupu oddzielnie), który jest podstawą instalacji fotelika do roweru. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest przekładanie fotelika między dwoma rowerami. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które wybierają się na rodzinne wycieczki i chcą przewozić dziecko na zmianę. Wystarczy zamontować do każdego roweru uchwyt, a następnie w dowolnej chwili odpinać fotelik i podłączać do kolejnego. 

”Fotelik_rowerowy”

Uchwyt, który pasuje do większości rowerów

Uniwersalny uchwyt montażowy, który pozwala na szybkie zakładanie i zdejmowanie fotelika pasuje do większości typów rowerów. Jest kompatybilny z ramami owalnymi o wymiarach do 40 x 55 mm oraz okrągłymi o średnicy 28 - 40 mm. Uchwyt można zamontować śrubami do jednośladu na stałe, dzięki czemu podczas następnej podróży wystarczy kilka sekund, by umieścić fotelik na rowerze. Proces montowania fotelika w uchwycie polega na włożeniu metalowych prętów, połączonych z siedziskiem do odpowiednich otworów, dociśnięciu, aż usłyszymy klik i cała konstrukcja jest już gotowa do jazdy. 

Fotelik Thule RideAlong może być również stosowany w rowerach z nisko ustawionym siodełkiem. Potrzebny jest do tego specjalny dodatek Thule RideAlong low saddle adapter - Adapter niskiego siodełka Thule RideAlong. Dzięki takiemu rozszerzeniu, możliwe jest zainstalowanie siedziska na jednośladach, w których standardowy pałąk nie zmieściłby się ze względu na małą ilość miejsca. Zwiększa to znacząco możliwości montażu fotelika i sprawia, że jest kompatybilny z szerszą gamą rowerów. 

”Uniwersalny_uchwyt_montażowy”

Liczne funkcje, które poprawią komfort podróży Twojej pociechy

Thule RideAlong 2 to fotelik dziecięcy, który powstał ze szczególną myślą o wygodnej podróży dla maluchów. Wyposażony jest w szereg funkcji, które znacząco ułatwiają obsługę urządzenia oraz poprawiają komfort podróży pociechy. Na przykład, zintegrowany system zawieszenia DualBeam odpowiada za amortyzację wstrząsów, gwarantując dziecku bardziej płynną jazdę, nawet na nierównych trasach. Może to znacząco poprawić poziom samopoczucia pociechy, zwłaszcza jeśli cierpi na chorobę lokomocyjną. 

Fotelik jest również zabezpieczony za pomocą kilku elementów, mających kluczowe znaczenie dla ochrony przed wypadkami. Regulowane 3-punktowe pasy, które należy zapinać przed każdą podróżą, przytrzymują dziecko w odpowiedniej pozycji i odpowiadają za to, by nie wypadło ono z siedziska, niezależnie od terenu, po jakim się poruszamy. Ich klamra z dużymi przyciskami jest także zabezpieczona przed samodzielnym otwarciem przez dziecko. Dodatkowo, fotelik wyposażony jest w specjalne zapięcia na stopy, mające na celu przytrzymanie nóg malucha w odpowiednim miejscu, tak by nie stanowiły zagrożenia dla niego samego, ani prowadzącego rower rodzica. Te opaski są zapinane jedną ręką co dodatkowo ułatwia obsługę fotelika. Kolejnym elementem, który chroni przewożone dziecko są specjalnie wyprofilowane boki, które chronią rączki, kiedy rower zostaje oparty o ścianę.

Fotelik posiada wbudowany element odblaskowy, który ma za zadanie zapewnić dodatkową widoczność. Dzięki niemu, cały Twój rower będzie lepiej widoczny nawet po zmroku. Aby jeszcze bardziej poprawić widoczność swojego sprzętu, możesz wyposażyć się w specjalną lampkę Thule Delight (dostępna oddzielnie), która jest kompatybilna z fotelikiem. 

Thule RideAlong 2 posiada wygodną funkcję odchylania, która pozwala dziecku zdrzemnąć się podczas podróży. Fotelik może zostać odchylony na poziomie aż do 20 stopni, co pozwala ułożyć malucha w pozycji półleżącej, w której będzie mógł on swobodnie odpocząć, a jednocześnie nie traci orientacji w położeniu i równowagi, co mogłoby się stać podczas jazdy w pozycji całkowicie leżącej. Cała regulacja pochylenia jest stopniowa na 5 poziomach, co oznacza, że można pozycję dostosować dokładnie do aktualnych potrzeb. 

Fotelik rowerowy RideAlong 2 pokryty jest dwustronną, wodoodporną wyściółką, którą można w każdej chwili zdjąć i wyprać normalnie w pralce. Dodatkowo, każda ze stron jest wykończona w innym kolorze, co oznacza, że można w bardzo łatwy i szybki sposób odświeżyć wygląd całego fotelika odwracając materiał. 

”Funkcjonalny_fotelik_dziecięcy”

Zgodność z normami europejskimi

Druga wersja modelu Thule RideAlong została dostosowana do najnowszej normy branżowej w zakresie bezpieczeństwa: EN 14344:2022, która powstała z myślą o optymalizacji bezpieczeństwa dzieci w fotelikach rowerowych. Kładzie ona nacisk na poprawę geometrii siedziska i oparcia pod kątem ochrony malucha. W tym foteliku dziecko ma bardziej zabudowaną część głowy, ramion i stóp, co jeszcze skuteczniej zabezpiecza pociechę podczas podróży. 

”Fotelik_Thule”

Czym różni się wersja Lite od pełnej?

Produkty z serii Thule RideAlong 2 oraz Thule RideAlong Lite 2 to bardzo podobne do siebie produkty. Obydwa pozwalają na przewóz dziecka o wzroście do 110 cm i wadze 22 kg, co oznacza orientacjnie w wieku od 9 miesiąca do 6 roku życia (planując wycieczki z maluchem przed ukończeniem pierwszego roku życia, zalecany jest kontakt z lekarzem, aby upewnić się, że będzie to dla dziecka bezpieczne) w komfortowych warunkach, gwarantując bezpieczeństwo i spokój podczas podróży. Główną różnicą między obydwoma produktami jest funkcja odchylania, obecna w pełnej wersji Thule RideAlong 2. Dzięki temu ten model lepiej sprawdzi się na dłuższe trasy, pozwalając dziecku na wygodniejszą drzemkę. Seria Lite, która jest również dostępna w naszej ofercie nie posiada tej funkcji, ale w zamian za to jest w niższej cenie.

”Bezpieczeństwo_z_RideAlong”

Zbadany poziom bezpieczeństwa

Foteliki rowerowe Thule to produkty przeznaczone dla najważniejszych osób w naszym życiu - naszych dzieci. Dlatego właśnie, szczególnie ważne jest, by zapewniły odpowiedni poziom bezpieczeństwa, aby każda podróż odbywała się w spokoju i bez obaw. Z tego powodu, Thule, przed wypuszczeniem fotelika na rynek, przeprowadza szereg testów, które sprawdzają jak zachowa się produkt podczas nagłej sytuacji. Warto podkreślić, że Thule RideAlong 2, podobnie jak inne akcesoria przeszły pomyślnie wszystkie sprawdziany, dlatego użytkownicy mogą być pewni ich wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Badanie przeprowadzane przez Thule obejmują:

 • Testy wytrzymałościowe, które oceniają wydajność fotelika w symulowanych warunkach, podobnych do takich, jakie spotykają rowerzyści na swojej trasie. Szczególny nacisk położony jest na to, jak pracuje urządzenie podczas jazdy po nierównym i trudnym terenie,
 • Symulacje zużycia, które służą ocenie jakości produktu, wraz z upływem czasu. Te badania sprawdzają, czy foteliki są w stanie zapewnić odpowiednią wydajność i trwałość nawet po długim czasie użytkowania,
 • Testy upadkowe, polegające na zrzuceniu fotelika ze wzgórza o określonej wysokości. Taki zabieg odzwierciedla siły, które mogą wystąpić w przypadku nagłej sytuacji na naszej trasie. 
”Przebadany_pod_kątem_bezpieczeństwa”

Najważniejsze cechy produktu

 • Fotelik montowany jest do uchwytu z mechanizmem szybkiego montażu,
 • Uchwyt pasuje do większości ram: okrągłych o średnicy 28 - 40 mm i owalnych maksymalnie 40 x 55 mm,
 • Pięciostopniowa funkcja odchylania pozwala na położenie do fotelika pod kątem maksymalnie 20 stopni,
 • Regulowane 3 - punktowe pasy bezpieczeństwa gwarantują ochronę dziecka podczas podróży, dodatkowo klamra jest zabezpieczona przed samodzielnym otwarciem przez malucha,
 • Zapięcia stóp i podnóżki mogą być dopasowywane do wymiarów dziecka wraz z jego wzrostem, 
 • Fotelik wyposażony jest w system DualBeam amortyzujący wstrząsy,
 • Wyprofilowane boki chronią rączki dziecka podczas opierania roweru o ścianę, 
 • Z tyłu fotelika wbudowany jest element odblaskowy, który zapewnia widoczność po zmroku. Dodatkowo istnieje możliwość montażu tylnego oświetlenia,
 • Pokrowiec, którym pokryty jest fotelik jest wodoodporny i można go prać w pralce. Dodatkowo, z dwóch stron wykończony jest innym kolorem, dzięki czemu można odmienić wygląd urządzenia zwykłym odwróceniem materiału. 

Dane techniczne

 • Nośność: 22 kg
 • Wiek dziecka: 9 miesięcy - 6 lat (w przypadku przewozu dziecka poniżej 1. roku życia zalecany jest kontakt z lekarzem)
 • Maksymalny wzrost dziecka: 110 cm
 • Masa: 5.2 kg
 • Kolor: Dark Gray
 • Pasy bezpieczeństwa: Trzypunktowe
 • Montaż: System szybkiego montażu w uchwycie, który montowany jest do ram śrubami
 • Pasuje do ram: owalnych (40 x 55 mm) i okrągłych (28 - 40 mm)
 • Spełnia wymagania standardów bezpieczeństwa: Tak

Prezentacja wideo produktu Thule RideAlong 2 Dark Gray

Powiązane artykuły


Porównanie fotelików rowerowych Thule

Porównanie fotelików rowerowych Thule

08. Luty, 2024 przez 0
Oferta Thule obejmuje kilka różnorodnych modeli fotelików rowerowych. Każdy z nich charakteryzuje się innym przeznaczeniem i zestawem funkcji, które wyróżniają je spośród pozostałych. Wolisz postawić na siedzisko montowane na ramie czy bagażniku? A może szukasz siedziska z funkcją odchylania, która pozwoli się maluchowi zdrzemnąć podczas podróży? W naszym artykule przeczytasz, który z fotelików szwedzkiej marki będzie dla Ciebie najlepszy.
Jak dobrać fotelik rowerowy Thule

Jak dobrać fotelik rowerowy Thule

08. Luty, 2024 przez 0
Wybór odpowiedniego fotelika rowerowego dla dziecka to proces, który jest istotny by zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas podróży rowerowej. Szukając idealnego produktu należy zwrócić uwagę na to jaki rozmiar będzie właściwy, dodatkowe funkcje, którymi charakteryzuje się dany model i czy spełni on nasze oczekiwania. W poniższym artykule przeczytasz na jakie elementy zwracać szczególną uwagę podczas wyboru fotelika.

Produkty podobne

Dodaj Fotelik rowerowy Thule RideAlong 2 Light Gray
Thule RideAlong 2 Light Gray to fotelik rowerowy, który podnosi bezpieczeństwo i komfort podróży podczas każdej rodzinnej wycieczki. Szybki montaż oraz intuicyjna obsługa, sprawiają że umieszczenie fotelika na ramie roweru zajmuje tylko kilka chwil. RideAlong 2 posiada funkcję odchylania, umożliwiającą dziecku drzemkę podczas jazdy. System amortyzacji o nazwie DualBeam zmniejsza wstrząsy i wibracje podczas jazdy. Druga generacja RideAlong to produkt, który spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa.
Producent
Dodaj Fotelik rowerowy Thule RideAlong 2 Zen Lime
Thule RideAlong 2 Zen Lime to fotelik rowerowy, który podnosi bezpieczeństwo i komfort podróży podczas każdej rodzinnej wycieczki. Szybki montaż oraz intuicyjna obsługa, sprawiają że umieszczenie fotelika na ramie roweru zajmuje tylko kilka chwil. RideAlong 2 posiada funkcję odchylania, umożliwiającą dziecku drzemkę podczas jazdy. System amortyzacji o nazwie DualBeam zmniejsza wstrząsy i wibracje podczas jazdy. Druga generacja RideAlong to produkt, który spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa.
Producent
SONAX Xtreme do czyszczenia felg
Wysoce skuteczny preparat do czyszczenia felg stalowych i aluminiowych. Bez problemów usuwa nawet najbardziej oporny brud: zapieczony pył hamulcowy, plamy oleju, ślady po gumie oraz wszelkie zanieczyszczenia drogowe.

Nie zawiera kwasów. pH neutralne. Bezpieczny dla felg lakierowanych, nielakierowanych oraz śrub i nakrętek.
Producent
SONAX Xtreme do nabłyszczania opon - Wet Look
Zapewnia długotrwały, głęboki połysk i efekt „mokrej opony”. Konserwuje gumę, a przy regularnym stosowaniu również chroni przed pękaniem, przedwczesnym starzeniem, brązowym zabarwieniem i blaknięciem. Głęboki, czarny i błyszczący wygląd opony utrzymuje się do kilku tygodni. Nadaje się do wszystkich rodzajów opon. Niezwykle łatwy w aplikacji.
Producent
SONAX Xtreme cockpit efekt matowy
SONAX Xtreme Cockpit matowy czyści i pielęgnuje wszystkie wewnętrzne elementy samochodu wykonane z tworzyw sztucznych. Zachowuje oryginalna strukturę powierzchni matowych, ogranicza powstawanie oślepiających refleksów świetlnych.
Producent
Liqui Moly Oczyszczacz klimatyzacji 0,25L
Preparat pozwala na gruntowne oczyszczenia parownika oraz całego układu klimatyzacji bez demontażu elementów składowych. Szybko i skutecznie usuwa grzyby i bakterie. Tworzy ochronny film w parowniku i dba o świeżość i czystość powietrza. Czyszczenie zaleca się co najmniej raz w roku.
Producent
(12) 346 346 2 info@strefakierowcy.pl pn-pt: 9-17, sob: 9-13