Porównanie fotelików rowerowych Thule

Autor:
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę

Porównanie fotelików rowerowych Thule

Foteliki rowerowe to bardzo praktyczne akcesoria, które dbają o bezpieczeństwo najmłodszych podczas naszych podróży. Pozwalają na wygodny przewóz dziecka i wspólne czerpanie radości z wypraw w nieznane. Thule, jako renomowany producent akcesoriów zarówno samochodowych, jak i rowerowych oferuje szeroką gamę fotelików, których zadaniem jest zapewnienie Wam najwyższego komfortu w zgodzie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Dzięki nowoczesnym technologiom, wysokiej jakości materiałom oraz licznym funkcjom, produkty szwedzkiej marki sprawiają, że każda wycieczka będzie jeszcze bardziej przyjemna. 

Wybierając foteliki znanej i polecanej marki, jaką jest Thule, masz pewność, że niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, to zapewni Ci on odpowiedni poziom komfortu i funkcjonalność, która sprawi, że korzystanie z tego produktu będzie prawdziwą przyjemnością. Producent ten posiada w swojej ofercie różne rodzaje fotelików, w kilku odmianach montażu, tak by każdy rodzic mógł wybrać model odpowiedni dla siebie.

W zależności od modelu, foteliki rowerowe są wyposażone w różne funkcje, które poprawiają komfort podróży dziecka, a rodzicowi pozwalają podróżować dalej, bez obaw o bezpieczeństwo. Przykładami takich funkcji są pasy bezpieczeństwa, które mogą być regulowane, możliwość odchylania siedziska, zdejmowane pokrowce i wiele innych. Każdy z fotelików posiada również różne odmiany kolorystyczne, co jest miłym dodatkiem, który pozwala jeszcze lepiej dopasować produkt do indywidualnych potrzeb. 

W poniższym artykule dowiesz się, które modele fotelików wyposażone są w najważniejsze dla Ciebie funkcje i poznasz bliżej różnice, jakie są między nimi. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tekstu, będziesz w stanie wybrać jeszcze łatwiej idealnie dopasowany dla Ciebie produkt.

Więcej o cechach, na jakie należy zwrócić uwagę wybierając odpowiedni fotelik rowerowy przeczytasz w innym naszym artykule - Jak dobrać fotelik rowerowy?

”Porównanie_fotelików_rowerowych_Thule”

Seria RideAlong

Thule RideAlong to seria podstawowych fotelików rowerowych montowanych na ramie pod siodełkiem. Charakteryzuje się systemem szybkiego montażu na uchwycie z szybkozłączem. Dzięki takiemu rozwiązaniu zakładanie i zdejmowanie fotelika zajmuje tylko kilka sekund. Uniwersalny uchwyt montażowy pozwala na instalację na ramach okrągłych o średnicy 28 - 40 mm oraz owalnych maksymalnie 40 x 55 mm. Zaleca się używanie tego uchwytu tylko w przypadku ram aluminiowych lub stalowych, ponieważ foteliki rowerowe mogą uszkodzić delikatne ramy karbonowe. Dla nich lepiej sprawdzą się siedziska montowane na bagażniku.

Wszystkie produkty RideAlong wyposażone są w 3 punktowe pasy bezpieczeństwa, które odpowiadają za utrzymanie właściwej pozycji dziecka, nawet podczas nagłych sytuacji na drodze. Zapinane są one specjalną klamrą, która jest zabezpieczona przed samodzielnym odpięciem przez dziecko. Dodatkowo, posiada ona wygodny system z dużymi przyciskami, które pozwalają rodzicom na obsługę jedną ręką. RideAlong posiadają również wygodne zapięcia stóp i podnóżki, które są regulowane, dzięki czemu dopasowują się do wzrostu dziecka, który w tym wieku zmienia się dynamicznie. 

Foteliki tej serii przystosowane są do przewozu dzieci w wieku orientacyjnie od 9. miesiąca do 6. roku życia. Przed użyciem przed ukończeniem pierwszego roku życia, zalecany jest kontakt z lekarzem, który oceni, czy jazda takiego malucha na rowerze będzie bezpieczna. Produkty RideAlong przeznaczone są dla dzieci o wzroście do 110 cm i wadze 22 kg. 

Produkty tej serii wyposażone są w element odblaskowy, który poprawia widoczność roweru w ciemnościach, a dodatkowo posiada dedykowane miejsce na lampkę Thule Delight

Thule RideAlong, podobnie jak inne modele szwedzkiego producenta oparte na systemie montażu FM (Frame Mount) oferują system DualBeam, czyli amortyzację podczas jazdy po nierównym i trudnym terenie. Minimalizacja wstrząsów i wibracji znacząco poprawia samopoczucie dziecka. 

”Thule_RideAlong”

RideAlong

Pierwsza generacja Thule RideAlong wyposażona jest w funkcję odchylania fotelika. Jest ona stopniowa, na pięciu poziomach i pozwala na maksymalną zmianę kąta położenia o 20 stopni. Dzięki temu, dziecko może jechać w foteliku w pozycji półleżącej co będzie dla niego bardzo komfortowe i pozwoli się zdrzemnąć w trakcie jazdy. 

Fotelik posiada również specjalnie wyprofilowaną konstrukcję boków, które chronią delikatne dłonie dziecka podczas jazdy i postoju (np. wtedy, gdy opieramy rower o ścianę). 

Wyściółka, która pokrywa warstwę wewnętrzną fotelika jest zdejmowana i może być prana w pralce. Dodatkowo, jest ona dwustronna, z każdej ma inny kolor, dzięki czemu łatwo można w dowolnej chwili odświeżyć wygląd urządzenia. 

Warto mieć na uwadze, że Thule RideAlong to produkt, który jest już dostępny na rynku od wielu lat i w najbliższym czasie zostanie zastąpiony przez nowy model - drugą generację o nazwie Thule RideAlong 2. 

Thule RideAlong pierwszej generacji dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych:

”RideAlong_pierwszej_generacji”

RideAlong 2 oraz RideAlong Lite 2

Thule RideAlong 2 to model bardzo zbliżony do pierwszej generacji. Powstał w odpowiedzi na niedawne wprowadzenie nowej europejskiej normy bezpieczeństwa EN 14344:2022. Aby dostosować do niej fotelik, Thule przeprojektowało delikatnie konstrukcję siedziska i oparcia, tak by zapewnić jeszcze lepszą ochronę głowy, dłoni i stóp dziecka podczas jazdy. Pozostałe parametry fotelika pozostały bez zmian. 

Podobnie jak w przypadku produktów pierwszej generacji, Thule RideAlong 2 dostępny jest w trzech różnych wersjach kolorystycznych:

”Thule_RideAlong_2”

Thule RideAlong Lite 2 to kolejny model o podobnej specyfikacji. W porównaniu do wersji pełnej, nie posiada jednak funkcji odchylania, dzięki czemu nie sprawdzi się tak dobrze w dłuższych trasach. Dodatkowo, w wersji Lite wyściółka jest jednostronna, choć również wykonana z dobrej jakości materiału, który jest łatwy do utrzymania w czystości. W zamian za ograniczenie funkcji w tej wersji, produkty RideAlong Lite 2 są w bardziej atrakcyjnej cenie, dzięki czemu mogą być znakomitym wyborem dla mniej wymagających. 

Thule RideAlong Lite 2 jest również dostępny w 3 kolorach:

”Thule_RideAlong_Lite_2”/

Seria Yepp

Foteliki rowerowe z serii Yepp to bardziej zaawansowane produkty, które charakteryzują się wyposażeniem w wiele przydatnych funkcji oraz zabezpieczenia najwyższej jakości. Wszystkie modele z tej linii charakteryzują się pięknym designem i wykończeniem w wyjątkowym stylu. Starannie dobrana kolorystyka, która obejmuje aż 6 odmian w każdym modelu, znakomicie komponuje się z najnowszymi trendami we wzornictwie. 

Produkty tej serii wykonane są z wysokiej jakości wodoodpornych materiałów, które można łatwo wyczyścić i wysuszyć, dzięki czemu zachowują swój piękny wygląd przez dłuższy czas. 

Foteliki Yepp, podobnie jak RideAlong są przeznaczone dla dzieci w wieku mniej więcej od 9 miesięcy do 6 lat (pamiętaj, by przed użyciem fotelika przez dziecko przed ukończeniem 1. roku życia skonsultować się z lekarzem, który oceni, czy będzie to bezpieczne). Zgodnie z zaleceniami producenta, siedziska tej serii mają również nośność na poziomie 22 kg i maksymalny wzrost dziecka 110 cm i to do tych parametrów należy dostosować fotelik.

Thule Yepp zabezpieczone są 5 - punktowymi pasami bezpieczeństwa, które gwarantują utrzymanie właściwej pozycji dziecka, nawet podczas nagłego hamowania. Dodatkowo, foteliki posiadają podnóżki, które są idealnym miejscem do poprawnego ułożenia stóp dziecka i wyposażone są w specjalne opaski zabezpieczające. Wszystkie pasy są regulowanej długości, dzięki czemu dopasowują się do wymiarów i wzrostu malucha. 

Produkty tej serii wyposażone są również w odblaski koloru czerwonego, które poprawiają widoczność rowerzysty w ciemności. Dodatkowo posiadają dedykowane miejsce, w którym można zainstalować tylną lampkę ledową Thule Delight

”Thule_Yepp”

Yepp 2 Maxi FM (Frame Mount)

Thule Yepp 2 Maxi FM, jak sama nazwa wskazuje, jest montowany do ramy roweru (system Frame Mount). System szybkiego montażu oparty jest na specjalnym uchwycie (tym samym, co w modelu RideAlong), który odpowiada za łatwą instalację produktu do jednośladu. Dzięki niemu umieszczenie fotelika na uchwycie zajmuje tylko kilka sekund. Uchwyt jest kompatybilny z rowerami mającymi aluminiowe i stalowe ramy okrągłe (28 - 40 mm) lub owalne (max. 40 x 55 mm).

System zawieszenia DualBeam, w który wyposażone są foteliki Thule Yepp 2 Maxi FM, odpowiada za skuteczną amortyzację, zapewniając dziecku gładką i przyjemną podróż nawet po nierównym i trudnym terenie. Oprócz amortyzacji, fotelik posiada również miękką, amortyzującą piankę, która dodatkowo zmniejsza wibracje i wstrząsy podczas jazdy. 

Pasy bezpieczeństwa Thule Yepp 2 Maxi FM zapinane są specjalną klamrą z przyciskami, która jest zabezpieczona przed samodzielnym otwarciem przez dziecko. 

Thule Yepp 2 Maxi FM dostępny jest w sześciu wariantach kolorystycznych:

”Yepp_2_Maxi_FM”

Yepp Nexxt 2 Maxi FM (Frame Mount) oraz Yepp Nexxt 2 Maxi RM (Rack Mount)

Thule Yepp Nexxt 2 Maxi FM, to fotelik rowerowy o bardzo podobnej konstrukcji do opisywanego wyżej Thule Yepp 2 Maxi FM. Wersja Nexxt posiada dwa odświeżone elementy, które mają wpływ na komfort obsługi urządzenia. Pierwszym z nich jest klamra magnetyczna pasów bezpieczeństwa. Jest ona jeszcze łatwiejsza w obsłudze niż te obsługiwane przyciskiem, choć także jest zabezpieczona przed samodzielnym otwarciem przez dziecko. Drugim elementem, który odróżnia wersję Nexxt jest zmienione siedzisko. Jego obudowa jest tutaj delikatnie twardsza i wykonana z bardziej odpornego na uszkodzenia materiału

Yepp Nexxt 2 Maxi FM dostępne jest w kolorach:

”Fotelik_rowerowy_na_ramę_Nexxt_2_Maxi_FM”

Thule Yepp Nexxt 2 Maxi RM to konstrukcja identyczna z wersją FM, ale różni się od niej systemem montażu do roweru. Wersja RM montowana jest do bagażnika rowerowego, co oznacza, że jest kompatybilna tylko z jednośladami wyposażonymi w ten element. Fotelik pasuje do bagażników o szerokości 120 - 170 mm (należy pamiętać, że minimalna nośność bagażnika powinna wynosić przynajmniej 27 kg - masa fotelika + maksymalne obciążenie). Dzięki montażowi na bagażniku, siedzisko sprawdzi się również na rowerach z ramą karbonową, z którą nie ma bezpośredniego kontaktu. Charakteryzuje się niższą masą własną, dzięki czemu ma mniejszy wpływ na komfort jazdy. W związku z tym, że montaż odbywa się bezpośrednio na bagażniku, a nie jak w przypadku FM na specjalnym ramieniu, to ta wersja nie posiada amortyzacji DualBeam. 

Dostępne warianty kolorystyczne dla Yepp Nexxt 2 Maxi RM:

”Fotelik_rowerowy_na_bagażnik_Thule”

Porównanie danych produktów według serii

Fotelik Thule RideAlong Thule RideAlong 2 Thule RideAlong Lite 2 Thule Yepp 2 Maxi FM Thule Yepp Nexxt 2 Maxi FM Thule Yepp Nexxt 2 Maxi RM
Wiek dziecka 9 miesięcy - 6 lat  9 miesięcy - 6 lat  9 miesięcy - 6 lat  9 miesięcy - 6 lat  9 miesięcy - 6 lat  9 miesięcy - 6 lat 
Wzrost dziecka (maksymalnie) 110 cm  110 cm  110 cm  110 cm  110 cm  110 cm 
Waga dziecka 9 - 22 kg 9 - 22 kg 9 - 22 kg 9 - 22 kg 9 - 22 kg 9 - 22 kg
Miejsce mocowania Z tyłu Z tyłu Z tyłu Z tyłu Z tyłu Z tyłu
System montażu Szybki system montażu na ramie. Uchwyt szybkozłącza kompatybilny z ramami owalnymi (40 x 55 mm) oraz okrągłymi (28 - 40 mm) Szybki system montażu na ramie. Uchwyt szybkozłącza kompatybilny z ramami owalnymi (40 x 55 mm) oraz okrągłymi (28 - 40 mm) Szybki system montażu na ramie. Uchwyt szybkozłącza kompatybilny z ramami owalnymi (40 x 55 mm) oraz okrągłymi (28 - 40 mm) Szybki system montażu na ramie. Uchwyt szybkozłącza kompatybilny z ramami owalnymi (40 x 55 mm) oraz okrągłymi (28 - 40 mm) Szybki system montażu na ramie. Uchwyt szybkozłącza kompatybilny z ramami owalnymi (40 x 55 mm) oraz okrągłymi (28 - 40 mm) Montaż na bagażniku rowerowym o szerokości 120 - 170 mm i nośności minimalnej 27 kg
Zabezpieczenie  3 - punktowe pasy bezpieczeństwa z klamrą z przyciskami. Opaski zabezpieczające stopy. Wszystkie pasy są regulowanej długości 3 - punktowe pasy bezpieczeństwa z klamrą z przyciskami. Opaski zabezpieczające stopy. Wszystkie pasy są regulowanej długości 3 - punktowe pasy bezpieczeństwa z klamrą z przyciskami. Opaski zabezpieczające stopy. Wszystkie pasy są regulowanej długości 5 - punktowe pasy bezpieczeństwa z klamrą z przyciskami. Opaski zabezpieczające stopy. Wszystkie pasy są regulowanej długości 5 - punktowe pasy bezpieczeństwa z klamrą magnetyczną. Opaski zabezpieczające stopy. Wszystkie pasy są regulowanej długości 5 - punktowe pasy bezpieczeństwa z klamrą magnetyczną. Opaski zabezpieczające stopy. Wszystkie pasy są regulowanej długości
Zintegrowany odblask Tak Tak Tak Tak Tak Tak
Miejsce na lampkę tylną Tak Tak Tak Tak Tak Tak
Odchylanie Tak (stopniowe, do 20 stopni) Tak (stopniowe, do 20 stopni) Nie Nie Nie Nie
System amortyzacji DualBeam DualBeam DualBeam DualBeam + pianka amortyzująca DualBeam + pianka amortyzująca Pianka amortyzująca
Wyściółka Wodoodporna, dwustronna, zdejmowana Wodoodporna, dwustronna, zdejmowana Wodoodporna, Jednostronna Wodoodporna, Jednostronna Wodoodporna, Jednostronna Wodoodporna, Jednostronna
Wersje kolorystyczne

Dark Grey (ciemnoszary) (wyściółka jasnoszara i pomarańczowa)

Light Grey (jasnoszary) (wyściółka ciemnoszara i fioletowa)

Zinnia (pomarańczowy) (wyściółka ciemnoszara i fioletowa)

Dark Gray (ciemnoszary) (wyściółka szara i jasnozielona)

Light Gray (jasnoszary) (wyściółka szara i jasnozielona)

Zen Lime (jasnozielony) (wyściółka szara i jasnozielona)

Dark Gray (ciemnoszary)

Light Gray (jasnoszary)

Zen Lime (jasnozielony)

Black (czarny)

Aegean Blue (niebieski)

Agave (szary) 

Alaska (błękitny)

Fennel Tan (brązowy)

Majolica Blue (granatowy)

Midnight Black (czarny)

Aquamarine (czarno - niebieski)

Chocolate Brown (czarno - brązowy)

Monument (czarno - szary)

Mint Green (czarno - zielony)

Snow White (czarno - biały)

Midnight Black (czarny)

Aquamarine (czarno - niebieski)

Chocolate Brown (czarno - brązowy)

Monument (czarno - szary)

Mint Green (czarno - zielony)

Snow White (czarno - biały)

Jaki fotelik Thule wybrać?

Wybór odpowiedniego fotelika powinien być świadomą decyzją, uwzględniającą wiele różnych czynników. Nie da się jednoznacznie wskazać, który z wymienionych produktów najlepiej spełni oczekiwania, ponieważ każdy z modeli charakteryzuje się różnymi funkcjami. 

Jeżeli poszukujesz wygodnego produktu na dłuższe trasy to warto rozważyć zakup Thule RideAlong pierwszej lub drugiej generacji, które mają funkcję odchylania. Pozwoli to Twojemu dziecku na komfortową drzemkę podczas jazdy

Thule Yepp 2 Maxi FM lub Thule Yepp Nexxt 2 Maxi FM to znakomity wybór dla rowerzystów poszukujących pięknego designu, najwyższego poziomu bezpieczeństwa i unikalnych rozwiązań, które jeszcze bardziej uprzyjemnią każdą wycieczkę. 

Yepp Nexxt 2 Maxi RM może być interesującą opcją dla rowerzystów, których jednoślad wyposażony jest w odpowiedni bagażnik rowerowy. Ten system montażu pozwala na wygodne umieszczenie fotelika, a dodatkowo jest w korzystniejszej cenie niż siedziska montowane na ramie. Co więcej, jeśli jesteś posiadaczem roweru z ramą karbonową, to siedzisko w systemie Rack Mount będzie dla Ciebie bezpieczniejsze, ponieważ nie ma bezpośredniego kontaktu z delikatnym materiałem konstrukcji.

Thule RideAlong Lite 2 to fotelik rowerowy, który charakteryzuje się najniższą ceną, ale w zamian za to oferuje ograniczone funkcje. Może być optymalnym wyborem dla klientów poszukujących wygodnych rozwiązań w rozsądnej cenie

Jak widzisz, każde z proponowanych rozwiązań jest przeznaczone dla innego rodzaju rowerzystów. Dlatego właśnie szczególnie ważne jest, by przed wyborem konkretnego produktu, bardzo dokładnie przemyśleć - “Czego właściwie oczekuję od mojego fotelika?”. W wyborze odpowiedniego produktu, pomóc może również nasz artykuł “Jak dobrać fotelik rowerowy”.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pozwoli Ci podjąć bardziej świadomą decyzję co do wyboru konkretnego modelu fotelika rowerowego Thule. Jeśli jednak nadal masz jakieś wątpliwości to zachęcamy do kontaktu mailowego, telefonicznego, lub przez czat dostępny na naszej stronie. Wybrane modele posiadamy na stanie w naszych sklepach w Krakowie lub Głogoczowie, gdzie będziesz mieć możliwość zobaczyć i porównać je na żywo. Zachęcamy do kontaktu z obsługą sklepu przed wizytą, by upewnić się, że dany model jest aktualnie dostępny. 

”Porównanie_fotelików_rowerowych_Thule”

Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Czy warto samemu kupować części do samochodu, czy zlecić zakup mechanikowi?

Tak, foteliki rowerowe Thule są bezpieczne w użytkowaniu. Wyposażone są w szereg elementów, które chronią zarówno dziecko, jak i rodzica podczas jazdy. Dodatki takie jak pasy bezpieczeństwa, opaski podtrzymujące stopy czy specjalny profil siedziska i boków podtrzymują właściwą pozycję malucha wewnątrz fotelika, gwarantując zabezpieczenie przed kontuzjami.  

Jak korzystać z fotelika Thule na rowerach obojga rodziców?

Wszystkie foteliki Thule, niezależnie od serii, charakteryzują się prostym i szybkim systemem montażu. Z tego powodu przekładanie urządzenia między rowerami jest czynnością, którą można wykonać w kilka chwil, nawet w przerwie podczas trasy. Aby jeszcze bardziej ułatwić przekładanie fotelika między rowerami rodziców, warto wybrać produkt z systemem FM (montaż na ramie jednośladu), do którego można zakupić drugą bazę Thule Quick Release Bracket. Wówczas do przeniesienia siedziska nie będziesz potrzebować żadnych narzędzi, a cały proces opiera się na odłączeniu w jednym i podłączeniu w drugim rowerze do szybkozłączki specjalnego ramienia. 

Czy jeśli fotelik ma funkcję odchylania, to dziecko może w nim spać?

Funkcja odchylania w foteliku Thule RideAlong powstała z myślą właśnie o tym, by dziecko mogło wygodnie odpocząć i udać się na krótką drzemkę. W związku z tym jest to dopuszczone, choć część specjalistów odradza takie rozwiązanie. Podczas snu mięśnie dziecka są rozluźnione, co powoduje, że nie będzie w stanie się obronić. Dodatkowo maluch nie jest w stanie zareagować w przypadku nagłej sytuacji na drodze, ponieważ nie jest świadome co się dzieje. Z tego powodu, jeśli tylko jest to możliwe, zaleca się, by na czas drzemki zrobić postój na trasie i ruszyć, dopiero jak dziecko się przebudzi. 

Czy fotelik rowerowy pasuje do każdego roweru?

Nie, każdy fotelik wyposażony jest w określony system montażu, który jest kompatybilny z konkretną grupą jednośladów. W przypadku produktów Thule, rozwiązania są dość uniwersalne i obejmują szeroką listę rodzajów rowerów. W przypadku fotelików montowanych na bagażniku, będzie on pasował tylko do takich, o szerokości 120 - 170 mm. Nośność minimalna bagażnika musi wynosić przynajmniej 27 kilogramów. Siedziska, które opierają się na uchwycie Thule Quick Release Bracket wymagają ramy pod siodełkiem o wymiarach 40 x 55 mm owalnej lub okrągłej o średnicy 28 - 40 mm.

Thule RideAlong i RideAlong 2 - czym się różnią?

Druga generacja Thule RideAlong powstała w odpowiedzi na wprowadzone w 2022 roku nowe normy europejskie w zakresie bezpieczeństwa fotelików rowerowych (EN 14344:2022). Różni się od pierwszej wersji, delikatnie przeprojektowaną konstrukcją oparcia i siedziska, aby zapewnić lepszą ochronę delikatnych części ciała. 

Thule RideAlong Lite 2 czym różni się od Ridealong 2?

Wersja Lite drugiej generacji Thule RideAlong nie posiada funkcji odchylania, znanej z pełnej wersji tego modelu. Oznacza to, że Thule RideAlong Lite 2 jest siedziskiem, które nie sprawdzi się tak dobrze na dłuższe trasy, ponieważ dziecko nie ma możliwości udania się na drzemkę. Co więcej, jego wyściółka jest jednostronna, więc nie możliwości zmiany koloru fotelika przez jej odwrócenie. W zamian za to fotelik Lite jest tańszy od pełnego modelu RideAlong 2. 

Thule Yepp Nexxt 2 Maxi FM czym różni się od Thule Yepp 2 Maxi FM

Thule Yepp Nexxt 2 Maxi FM jest bardziej rozbudowanym modelem niż swój pierwowzór - Thule Yepp 2 Maxi FM. Wersja Nexxt wyposażona jest w nowoczesną klamrę magnetyczną pasów bezpieczeństwa, która charakteryzuje się jeszcze prostszą obsługą, niż te z przyciskiem. Dodatkowo, w tej wersji poprawione zostało siedzisko, które jest bardziej twarde i wykonane z mocniejszego, odporniejszego na uszkodzenia mechaniczne materiału. 

SONAX Xtreme do czyszczenia felg
Wysoce skuteczny preparat do czyszczenia felg stalowych i aluminiowych. Bez problemów usuwa nawet najbardziej oporny brud: zapieczony pył hamulcowy, plamy oleju, ślady po gumie oraz wszelkie zanieczyszczenia drogowe.

Nie zawiera kwasów. pH neutralne. Bezpieczny dla felg lakierowanych, nielakierowanych oraz śrub i nakrętek.
Producent
SONAX Xtreme do nabłyszczania opon - Wet Look
Zapewnia długotrwały, głęboki połysk i efekt „mokrej opony”. Konserwuje gumę, a przy regularnym stosowaniu również chroni przed pękaniem, przedwczesnym starzeniem, brązowym zabarwieniem i blaknięciem. Głęboki, czarny i błyszczący wygląd opony utrzymuje się do kilku tygodni. Nadaje się do wszystkich rodzajów opon. Niezwykle łatwy w aplikacji.
Producent
SONAX Xtreme cockpit efekt matowy
SONAX Xtreme Cockpit matowy czyści i pielęgnuje wszystkie wewnętrzne elementy samochodu wykonane z tworzyw sztucznych. Zachowuje oryginalna strukturę powierzchni matowych, ogranicza powstawanie oślepiających refleksów świetlnych.
Producent
Liqui Moly Oczyszczacz klimatyzacji 0,25L
Preparat pozwala na gruntowne oczyszczenia parownika oraz całego układu klimatyzacji bez demontażu elementów składowych. Szybko i skutecznie usuwa grzyby i bakterie. Tworzy ochronny film w parowniku i dba o świeżość i czystość powietrza. Czyszczenie zaleca się co najmniej raz w roku.
Producent
(12) 346 346 2 info@strefakierowcy.pl pn-pt: 9-17, sob: 9-13