Przegląd produktów MFT - uniwersalny system do przewozu rowerów i bagażu

Autor: Ekspert StrefaKierowcy.pl
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę

Co można przewozić na produktach marki MFT?

Systemy marki MFT do przewozu bagażu i rowerów to wszechstronne rozwiązania, które umożliwiają transport różnorodnych ładunków. W ofercie znajdują się bagażniki rowerowe, kufry bagażowe oraz platformy transportowe, które pozwalają na wygodne przewożenie bagażu, nart, a nawet niestandardowych ładunków. Co wyróżnia produkty MFT, to ich modułowa konstrukcja. Kupując podstawę, użytkownik ma możliwość rozbudowy systemu poprzez dodawanie kolejnych elementów, co umożliwia dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb podróżnych. Ta elastyczność w konfiguracji sprawia, że systemy MFT stają się praktycznym i funkcjonalnym wyborem dla osób poszukujących kompleksowych rozwiązań do transportu różnego rodzaju ładunków.

Istotną cechą bagażników na hak marki MFT jest ich zdolność do odchylenia w taki sposób, który umożliwia otwarcie klapy bagażnika w nawet większych modelach samochodów, takich jak Volkswagen Transporter, Mercedes Vito, Renault Trafic czy Ford Transit. Ta unikalna cecha produktów tej marki zapewnia wygodę i łatwy dostęp do przestrzeni bagażowej, co jest szczególnie istotne podczas podróży, zwłaszcza gdy potrzebny jest szybki dostęp do bagażu bez konieczności demontażu całej konstrukcji bagażnika na hak.

”Produkty_marki_MFT”

Podstawa całego systemu - bazy na hak MFT

Systemy marki MFT do przewozu bagażu i rowerów wymagają jednej z dwóch podstawowych baz montowanych na haku holowniczym:

  • MFT BackCarrier - Stanowi podstawę dla systemów MFT. Jest to nośnik, na którym można montować różne akcesoria do przewozu, takie jak bagażniki rowerowe, kufry bagażowe oraz platformy transportowe. Dzięki tej jednej podstawie, użytkownik ma możliwość korzystania z wielu akcesoriów, co sprawia, że system jest wszechstronny i dostosowuje się do zróżnicowanych potrzeb podróżnych.
  • MFT BackCarrier Fix4Bike - Ta wersja podstawy umożliwia montaż akcesoriów MFT, takich jak boksy bagażowe, bagażniki rowerowe na hak lub platformy transportowe. BackCarrier Fix4Bike pasuje do kul haków holowniczych wyposażonych w specjalne wypustki. Wbudowany mechanizm składania ułatwia montaż platformy na haku i zwiększa bezpieczeństwo podczas użytkowania. Możliwość montażu akcesoriów za pomocą systemu Fix4Bike zwiększa wygodę użytkowania, co czyni go jeszcze bardziej wszechstronnym i praktycznym w codziennej eksploatacji, a co najważniejsze - podnosi również bezpieczeństwo użytkowania

”Bazy_na_hak_MFT”

Transport rowerów - platformy rowerowe na hak MFT

Marka MFT oferuje dwie główne platformy bagażników rowerowych na hak, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz funkcjonalnym designem:

  • MFT BackPower - Jest to platforma do przewozu rowerów, która idealnie łączy się z systemem MFT BackCarrier. Zaprojektowana z myślą o eleganckim i nowoczesnym wyglądzie, charakteryzuje się solidną konstrukcją. Standardowo pozwala na przewóz dwóch rowerów, jednak po rozszerzeniu za pomocą adapterów możliwe jest przewożenie trzech, lub nawet czterech rowerów. Wyjątkową cechą tej platformy jest możliwość transportu rowerów elektrycznych ze względu na dużą ładowność. Montaż na bagażniku BackCarrier jest niezwykle prosty - platformę można łatwo zamocować, bez użycia żadnych dodatkowych narzędzi. Dodatkowo, wyposażona jest w światła LED, w tym światła przeciwmgielne i cofania, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.
  • MFT Compact 2e+1 - To całkowicie składana platforma rowerowa, stworzona z myślą o transporcie rowerów elektrycznych. Umożliwia w podstawie przewóz dwóch rowerów, ale można ją rozbudować do trzech za pomocą dostępnego oddzielnie adaptera. Jakość wykonania oraz parametry wymiarowe zostały dobrane tak, aby sprostać wymaganiom transportu rowerów elektrycznych. Platforma oferuje możliwość składania, nawet w przypadku zainstalowanego adaptera, co ułatwia przechowywanie. W zestawie znajduje się pokrowiec, który ułatwia magazynowanie platformy w czasie nieużywania.

Oba modele bagażników rowerowych na hak MFT cechują się wysoką funkcjonalnością, solidnym wykonaniem oraz umożliwiają łatwe i bezpieczne przewożenie rowerów, w tym także rowerów elektrycznych.

”Platformy_rowerowe_na_hak”

Transport bagażu - kufry bagażowe na hak MFT

W ofercie produktów marki MFT znajduje się kufer bagażowy BackBox, dostępny w dwóch kolorach: srebrnym oraz czarnym. Co wyróżnia ten model, to możliwość rozbudowy o dodatkowe funkcje, co jest charakterystyczne dla produktów marki MFT.

Najważniejszą cechą kufra BackBox jest możliwość jego adaptacji do przewozu nart, co jest unikatowym rozwiązaniem na rynku kufrów bagażowych. Specjalny adapter do przewozu nart znacząco zwiększa przestrzeń wewnątrz kufra, umożliwiając komfortowy transport nart. To niezwykłe rozszerzenie jest dostępne w identycznych kolorach co kufer, dzięki czemu zapewnia spójny wizualny wygląd całości.

Inną ciekawą opcją jest produkt o nazwie MFT BackSupport, czyli dodatkowa dźwignia pozwalająca na odchylenie kufra BackBox w samochodach typu bus. Ta funkcja zwiększa wygodę i funkcjonalność podczas załadunku i rozładunku bagażu.

Kufry bagażowe MFT, charakteryzują się nie tylko solidnym wykonaniem, ale także możliwością rozbudowy o funkcje ułatwiające przewóz różnorodnych ładunków, co sprawia, że są wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem dla podróżujących.

”Kufry_bagażowe_MFT”

Transport nietypowych ładunków - platformy transportowe MFT

Platforma transportowa MFT BackPack to wszechstronne rozwiązanie umożliwiające bezpieczny i wygodny przewóz różnego rodzaju urządzeń i przedmiotów. Jest ona odpowiednia do transportu wielu przedmiotów, w tym wózka dziecięcego, wózka inwalidzkiego, kosiarki ogrodowej, materiałów budowlanych i wielu innych.

Konstrukcja platformy została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić montaż pasów transportowych, co zwiększa stabilność i bezpieczeństwo transportowanego ładunku. Posiada ona również odpowiednie oczka i otwory, które ułatwiają zamocowanie dodatkowych elementów zabezpieczających. Dodatkowo, wspornik zapewnia stabilność przewożonego ładunku w trakcie podróży.

Materiał, z którego wykonana jest platforma, to trwała blacha, która dodatkowo została pokryta ryflowaniem. Ten rodzaj powłoki poprawia przyczepność i zapewnia stabilność transportowanego ładunku, minimalizując ryzyko przesuwania się ładunku czy uszkodzenia podczas podróży. Dzięki twardemu i wytrzymałemu materiałowi, platforma transportowa MFT jest nie tylko solidna, ale i funkcjonalna, umożliwiając bezpieczny przewóz różnorodnych przedmiotów.

”Platformy_transportowe_MFT”

Wybierz modułowe systemy MFT, które dostosujesz do swoich potrzeb

Artykuł przedstawia różnorodne produkty marki MFT, które zapewniają wszechstronne możliwości przewozu różnego rodzaju ładunków. W ofercie znajdują się bagażniki rowerowe, kufry bagażowe oraz platformy transportowe, które charakteryzują się modułową konstrukcją, pozwalającą na elastyczną rozbudowę według potrzeb użytkownika. Systemy te cechują się wysoką jakością wykonania, zapewniając bezpieczny i komfortowy transport rowerów, bagażu oraz nietypowych ładunków. Unikalne funkcje, takie jak zdolność wyjątkowo dużego odchylenia bagażnika na hak, czy możliwość adaptacji kufrów do przewozu nart, sprawiają, że produkty MFT wyróżniają się na tle innych rozwiązań dostępnych na rynku. Solidność, funkcjonalność oraz możliwość rozbudowy to kluczowe cechy, które czynią systemy transportowe MFT atrakcyjnym wyborem dla podróżujących poszukujących kompleksowych rozwiązań do transportu swoich ładunków.

”Modułowy_system_MFT”

Prezentacja wideo systemu montażu MFT BackBox na samochodzie osobowym

Prezentacja wideo systemu montażu MFT BackBox na samochodzie dostawczym

Prezentacja wideo systemu montażu MFT BackCarrier

Prezentacja wideo systemu montażu MFT BackCarrier Fix4Bike

Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Z jakimi hakami kompatybilny jest system MFT?

Cały system MFT opiera się na jednej z dwóch dostępnych platform: MFT BackCarrier lub BackCarrier Fix4Bike. Każda z nich kompatybilna jest z innymi rodzajami haków. Wersja BackCarrier przeznaczona jest do większości typów haków standardowych. Fix4Bike, jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest do specyficznego systemu haka. Różni się on od standardowych specjalnymi wypustkami. 

System montażu Fix4Bike jest łatwiejszy w obsłudze niż standardowy, ale wymaga posiadania specjalnego haka. Wersja bagażnika BackCarrier obsługująca ten system nie umożiwia wydłużonego uchylania, co sprawia, że nie sprawdzi się w większych pojazdach (np. VAN-ach). 

Ile rowerów można przewozić na produktach MFT?

W naszej ofercie produktów MFT znajdziesz dwa różne modele platform rowerowych. Pierwszy z nich - MFT BackPower pozwala na przewóz dwóch rowerów jednocześnie. Dodatkowo, istnieje możliwość rozszerzenia tej pojemności za pomocą specjalnych adapterów - 1333, na trzeci rower, oraz 1444 na czwarty rower. Wykorzystując wszystkie dostępne dla tej platformy rozszerzenia, można uzyskać łączną pojemność bagażnika na cztery jednoślady o łącznej masie do 66 kilogramów. 

MFT Compact 2e+1 w wersji podstawowej również pozwala na przewóz dwóch jednośladów. Podobnie jak w poprzednim modelu, można jednak rozszerzyć tą pojemność za pomocą dedykowanego adaptera. Całkowita pojemność platformy ze wszystkimi dodatkami wynosi 3 rowery o maksymalnej masie łącznej 60 kilogramów. 

Jakie są różnice między modelami platform rowerowych MFT?

Wymienione przez nas dwa modele platform rowerowych MFT to produkty, które są do siebie bardzo podobne, choć każdy z nich ma pewne unikalne cechy, które sprawiają, że sprawdzą się lepiej dla konkretnego kierowcy. 

Zarówno MFT BackPower, jak i Compact 2e+1 pozwalają na przewóz dwóch jednośladów w podstawowej wersji. Różnią się między sobą możliwością rozbudowy, która w BackPower pozwala na transport nawet 4 rowerów (o masie do 66 kg), natomiast w wersji Compact maksymalnie 3 sztuk (o masie do 60 kg). 

Obydwa modele posiadają również funkcję odchylania nawet z zamocowanymi rowerami, ale różnią się głębokością na jaką można uchylić konkretny bagażnik. W przypadku modelu BackPower możliwe jest tzw. wydłużone odchylenie, które umożliwia ustawienie platformy (i rowerów) pod kątem niemal 90 stopni. Dzięki temu, nawet w większych pojazdach typu Volkswagen Transporter czy Mercedes V klasy możliwe jest bezproblemowe otwieranie klapy bagażnika. Należy jednak pamiętać, że przy zamontowaniu bagażnika BackPower na platformie BackCarrier Fix4Bike nie jest możliwe wydłużone uchylenie, ze względu na ograniczenie samej bazy. W przypadku stosowania dodatkowych adapterów rozszerzających pojemność na trzeci lub czwarty rower, funkcja ta również może zostać ograniczona nawet na bazie BackCarrier. 

Kolejnym elementem, który rozróżnia obydwie platformy jest funkcja składania, obecna tylko w modelu Compact 2e+1. Pozwala ona na składanie produktów w “kostkę” niewielkich wymiarów, która ułatwia magazynowanie. W zestawie z platformą Compact znajdziesz również dedykowany pokrowiec, który jest idealnie dopasowany rozmiarem do złożonego bagażnika. Dzięki temu ten model może być wygodniejszym wyborem szczególnie dla kierowców, którzy często zdejmują i przechowują nieużywany bagażnik. 

Czy na produktach MFT można przewozić sprzęt narciarski?

Produkty marki MFT nie są przeznaczone stricte do przewozu sprzętu narciarskiego. Mimo to, pozwalają one zabrać ze sobą potrzebny sprzęt w kolejną podróż. Rozwiązania takie jak kufer bagażowy MFT BackBox, są przestrzenią bagażową, która jest uniwersalna i pozwala na przewóz różnego rodzaju ładunków w tym nart i desek snowboardowych. Jedynym ograniczeniem, które może stanowić problem jest niewielka długość boxa. Dlatego właśnie, MFT proponuje oryginalny dodatek, które wydłuża dostępną przestrzeń o dodatkowe 36 centymetrów. Dzięki adapterowi do przewozu nart MFT możesz zabrać ze sobą narty i deski snowboardowe o maksymalnej długości 187 cm. Jest to wyjątkowe rozwiązanie, które jest niespotykane w boksach na hak konkurencyjnych marek. 

SONAX Xtreme do czyszczenia felg
Wysoce skuteczny preparat do czyszczenia felg stalowych i aluminiowych. Bez problemów usuwa nawet najbardziej oporny brud: zapieczony pył hamulcowy, plamy oleju, ślady po gumie oraz wszelkie zanieczyszczenia drogowe.

Nie zawiera kwasów. pH neutralne. Bezpieczny dla felg lakierowanych, nielakierowanych oraz śrub i nakrętek.
Producent
SONAX Xtreme do nabłyszczania opon - Wet Look
Zapewnia długotrwały, głęboki połysk i efekt „mokrej opony”. Konserwuje gumę, a przy regularnym stosowaniu również chroni przed pękaniem, przedwczesnym starzeniem, brązowym zabarwieniem i blaknięciem. Głęboki, czarny i błyszczący wygląd opony utrzymuje się do kilku tygodni. Nadaje się do wszystkich rodzajów opon. Niezwykle łatwy w aplikacji.
Producent
SONAX Xtreme cockpit efekt matowy
SONAX Xtreme Cockpit matowy czyści i pielęgnuje wszystkie wewnętrzne elementy samochodu wykonane z tworzyw sztucznych. Zachowuje oryginalna strukturę powierzchni matowych, ogranicza powstawanie oślepiających refleksów świetlnych.
Producent
Liqui Moly Oczyszczacz klimatyzacji 0,25L
Preparat pozwala na gruntowne oczyszczenia parownika oraz całego układu klimatyzacji bez demontażu elementów składowych. Szybko i skutecznie usuwa grzyby i bakterie. Tworzy ochronny film w parowniku i dba o świeżość i czystość powietrza. Czyszczenie zaleca się co najmniej raz w roku.
Producent
(12) 346 346 2 info@strefakierowcy.pl pn-pt: 9-17, sob: 9-13