Fotelik rowerowy Thule RideAlong 2 Light Gray

Numer katalogowy: 100207
Identyfikator produktu: 0105577
EAN: 091021196834
Kod producenta: 100207
Thule RideAlong 2 Light Gray to fotelik rowerowy, który podnosi bezpieczeństwo i komfort podróży podczas każdej rodzinnej wycieczki. Szybki montaż oraz intuicyjna obsługa, sprawiają że umieszczenie fotelika na ramie roweru zajmuje tylko kilka chwil. RideAlong 2 posiada funkcję odchylania, umożliwiającą dziecku drzemkę podczas jazdy. System amortyzacji o nazwie DualBeam zmniejsza wstrząsy i wibracje podczas jazdy. Druga generacja RideAlong to produkt, który spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

Bezpieczne przygody rowerowe, razem z dzieckiem - Thule RideAlong 2 Light Gray

Wyprawy w nieznane i codzienne wycieczki rowerowe mogą być jeszcze bardziej przyjemne, jeśli zabierzesz ze sobą swoje ukochane dziecko. Pozwoli Ci na to i znacząco ułatwi nowy fotelik rowerowy Thule RideAlong 2 Light Gray. Jest to bardzo prosty w obsłudze i bezpieczny fotelik rowerowy wyposażony w funkcję odchylania, poprawiającą komfort każdej podróży, niezależnie dokąd tym razem się wybierzecie. 

Fotelik RideAlong 2 Light Gray został wyposażony w system szybkiego montażu, który ułatwia instalację na rowerze, dzięki czemu będzie gotowy do podróży już w kilka chwil. Śruby, którymi mocuje się uchwyt do ramy roweru pozwalają na łatwy dostęp i zapewniają wystarczająco dużo miejsca, by dokręcić je odpowiednimi narzędziami. Umieszczenie fotelika na zainstalowanym uchwycie to ostatnia prosta do tego, żeby rozpocząć kolejną przygodę. Wystarczy tylko umieścić w poprawny sposób siedzisko w uchwycie, docisnąć, a fotelik zostanie zatrzaśnięty w odpowiedniej pozycji. 

Thule RideAlong 2 charakteryzuje się wygodną dla komfortu dziecka funkcją odchylania w zakresie do 20 stopni co umożliwia dziecku podróż w pozycji półleżącej. Dzięki temu, kiedy rodzic pedałuje, maluch może się zdrzemnąć i odpocząć. 

”Thule_RideAlong_2”

Komfort dziecka i ułatwienie dla rodziców

Fotelik rowerowy Thule RideAlong 2 to wygodne rozwiązanie do przewozu dziecka z tyłu roweru. Prosta i intuicyjna obsługa, pozwala na szybki montaż uchwytu na rowerze, a na nim następnie umieszcza się fotelik. Do całego procesu instalacji fotelika nie są potrzebne żadne wyjątkowe narzędzia poza śrubokrętem do przymocowania uchwytu do ramy. Umieszczenie fotelika na uchwycie nie wymaga już używania żadnych narzędzi, ponieważ opiera się na szybkozłączu, które kliknięciem potwierdza poprawne zamontowanie urządzenia. Sam uchwyt warto przykręcić do roweru na stałe, ponieważ znacząco ułatwia to potem umieszczanie siedziska na jednośladzie, które można potem w dowolnej chwili zakładać i zdejmować w kilka sekund. 

Istnieje możliwość zakupu kolejnego uchwytu (dostępny oddzielnie), który można zamontować na rowerze drugiego rodzica. Takie rozwiązanie pozwala w kilka chwil przełożyć całą konstrukcję pomiędzy sprzętami rodziców. Jest to szczególnie przydatne dla rodzin, które podróżują na dłuższe trasy i wożenie dziecka przez tylko jedną osobę może być bardziej męczące. Dzięki drugiemu uchwytowi można dzielić się czasem, podczas którego każde z rodziców jest odpowiedzialne za przewóz dziecka, a samo przełożenie fotelika wymaga dosłownie kilku ruchów ręką. 

”Fotelik_rowerowy”

Fotelik kompatybilny z różnymi rowerami

Uchwyt montażowy, który jest podstawą całej konstrukcji pozwala na szybkie zakładanie i zdejmowanie fotelika dziecięcego Thule RideAlong 2 z roweru. Kompatybilny jest on z jednośladami wyposażonymi w ramy okrągłe o średnicy 28 - 40 mm oraz owalne o maksymalnych wymiarach 40 x 55 mm. Uchwyt RideAlong 2 można przymocować do roweru na stałe, dzięki czemu podczas następnych podróży fotelik zostanie zainstalowany w kilka sekund. Proces montażu fotelika na uchwycie opiera się na włożeniu specjalnego ramienia w otwory, dociśnięcie aż do usłyszenia “kliku” i cała konstrukcja jest już gotowa na kolejne wyzwania. 

Fotelik Thule RideAlong może być również stosowany w rowerach z nisko ustawionym siodełkiem. Potrzebny jest do tego specjalny dodatek Thule RideAlong low saddle adapter - Adapter niskiego siodełka Thule RideAlong. Dzięki takiemu rozszerzeniu, możliwe jest zainstalowanie siedziska na jednośladach, w których standardowy pałąk nie zmieściłby się ze względu na małą ilość miejsca. Zwiększa to znacząco możliwości montażu fotelika i sprawia, że jest kompatybilny z szerszą gamą rowerów. 

”Uniwersalny_uchwyt_montażowy”

Szeroka funkcjonalność, która dba o bezpieczeństwo i komfort malucha

Fotelik dziecięcy Thule RideAlong 2 został wyposażony w wiele przydatnych funkcji, mających na celu podniesienie komfortu podróży dziecka i wygody użytkowania przez rodzica. System zawieszenia o nazwie DualBeam to jeden z przykładów takich rozwiązań. Polega on na amortyzowaniu wstrząsów, gwarantując dziecku bardziej płynną jazdę, niezależnie od tego, po jakim terenie prowadzi trasa Waszej wycieczki. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie dla maluchów, które cierpią na chorobę lokomocyjną, ponieważ system amortyzacji zmniejsza wibracje i trzęsienia powodowane przez nierówną drogę. 

RideAlong 2 został również odpowiednio zabezpieczony przed możliwymi konsekwencjami nieprzewidzianych sytuacji. 3-punktowe pasy z możliwością regulacji odpowiadają za utrzymanie dziecka w odpowiedniej pozycji, nawet podczas gwałtownego hamowania. Dodatkowo, są one zapinane za pomocą specjalnej klamry, z dużymi przyciskami, która może być obsługiwana przez rodzica jedną ręką, ale jednocześnie jest zabezpieczona przed samodzielnym otwarciem przez dziecko. Takie połączenie jednocześnie chroni malucha przed możliwym wypadnięciem z siedziska, a rodzicom znacząco ułatwia obsługę fotelika. 

Fotelik wyposażony jest również w zapięcia na stopy, które także może być regulowane, wraz ze wzrostem dziecka. Odpowiadają one za utrzymanie nóg malucha w odpowiedniej pozycji gwarantując, że nie znajdą się one w nieodpowiednim miejscu utrudniając rodzicom sterowanie rowerem. Thule RideAlong posiada również specjalnie wyprofilowane boki konstrukcji, które chronią ręce dziecka podczas postoju, kiedy rower zostaje oparty o ścianę. 

Dla poprawy widoczności, z tyłu fotelika RideAlong 2 umieszczony został czerwony element odblaskowy, który odbija światło. Co więcej, również z tyłu konstrukcji, znajduje się miejsce, które pozwala na montaż dodatkowej lampki tylnej - Thule Delight (sprzedawanej oddzielnie), która jeszcze bardziej poprawia widoczność po zmroku. 

Fotelik rowerowy Thule RideAlong 2 wyposażony jest w wygodną funkcję odchylania konstrukcji, która pozwala dziecku zdrzemnąć się podczas podróży. Siedzisko może zostać pochylone aż o 20 stopni, co oznacza, że maluch będzie się znajdować w pozycji półleżącej. Jest to bardzo komfortowe dla niego położenie, w którym będzie mógł się spokojnie zdrzemnąć, a jednocześnie nie traci równowagi i orientacji swojego położenia. 

Dwustronna, wodoodporna wyściółka pokrywa całą powierzchnię siedziska od przodu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które można w dowolnej chwili zdjąć. Dodatkowo materiał można prać w pralce, więc utrzymanie go w dobrym stanie jest wyjątkowo proste. Każda ze stron jest wykończona w innym kolorze, dzięki czemu w kilka sekund można odświeżyć wygląd fotelika. 

”Funkcjonalny_fotelik_dziecięcy”

Nowe normy bezpieczeństwa

EN: 14344:2022 to najnowsza europejska norma bezpieczeństwa w branży fotelików rowerowych. Jej celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa dziecka. W Thule RideAlong 2 zoptymalizowano geometrię siedziska i oparcia, by jeszcze lepiej chronić malucha podczas każdej podróży. Nowe elementy chronią głowę, ramiona i stopy przed kontuzjami. 

”Fotelik_Thule”

Czym różni się wersja Lite od pełnej?

Produkty z serii Thule RideAlong 2 oraz Thule RideAlong Lite 2 to bardzo podobne do siebie produkty. Obydwa pozwalają na przewóz dziecka o wzroście do 110 cm i wadze 22 kg, co oznacza orientacjnie w wieku od 9 miesiąca do 6 roku życia (planując wycieczki z maluchem przed ukończeniem pierwszego roku życia, zalecany jest kontakt z lekarzem, aby upewnić się, że będzie to dla dziecka bezpieczne) w komfortowych warunkach, gwarantując bezpieczeństwo i spokój podczas podróży. Główną różnicą między obydwoma produktami jest funkcja odchylania, obecna w pełnej wersji Thule RideAlong 2. Dzięki temu ten model lepiej sprawdzi się na dłuższe trasy, pozwalając dziecku na wygodniejszą drzemkę. Seria Lite, która jest również dostępna w naszej ofercie nie posiada tej funkcji, ale w zamian za to jest w niższej cenie.

”Bezpieczeństwo_z_RideAlong”

Zbadany poziom bezpieczeństwa

Foteliki rowerowe Thule to produkty przeznaczone dla najważniejszych osób w naszym życiu - naszych dzieci. Dlatego właśnie, szczególnie ważne jest, by zapewniły odpowiedni poziom bezpieczeństwa, aby każda podróż odbywała się w spokoju i bez obaw. Z tego powodu, Thule, przed wypuszczeniem fotelika na rynek, przeprowadza szereg testów, które sprawdzają jak zachowa się produkt podczas nagłej sytuacji. Warto podkreślić, że Thule RideAlong 2, podobnie jak inne akcesoria przeszły pomyślnie wszystkie sprawdziany, dlatego użytkownicy mogą być pewni ich wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Badanie przeprowadzane przez Thule obejmują:

 • Testy wytrzymałościowe, które oceniają wydajność fotelika w symulowanych warunkach, podobnych do takich, jakie spotykają rowerzyści na swojej trasie. Szczególny nacisk położony jest na to, jak pracuje urządzenie podczas jazdy po nierównym i trudnym terenie,
 • Symulacje zużycia, które służą ocenie jakości produktu, wraz z upływem czasu. Te badania sprawdzają, czy foteliki są w stanie zapewnić odpowiednią wydajność i trwałość nawet po długim czasie użytkowania,
 • Testy upadkowe, polegające na zrzuceniu fotelika ze wzgórza o określonej wysokości. Taki zabieg odzwierciedla siły, które mogą wystąpić w przypadku nagłej sytuacji na naszej trasie. 
”Przebadany_pod_kątem_bezpieczeństwa”

Najważniejsze cechy produktu

 • Fotelik montowany jest do uchwytu z mechanizmem szybkiego montażu,
 • Uchwyt pasuje do większości ram: okrągłych o średnicy 28 - 40 mm i owalnych maksymalnie 40 x 55 mm,
 • Pięciostopniowa funkcja odchylania pozwala na położenie do fotelika pod kątem maksymalnie 20 stopni,
 • Regulowane 3 - punktowe pasy bezpieczeństwa gwarantują ochronę dziecka podczas podróży, dodatkowo klamra jest zabezpieczona przed samodzielnym otwarciem przez malucha,
 • Zapięcia stóp i podnóżki mogą być dopasowywane do wymiarów dziecka wraz z jego wzrostem, 
 • Fotelik wyposażony jest w system DualBeam amortyzujący wstrząsy,
 • Wyprofilowane boki chronią rączki dziecka podczas opierania roweru o ścianę, 
 • Z tyłu fotelika wbudowany jest element odblaskowy, który zapewnia widoczność po zmroku. Dodatkowo istnieje możliwość montażu tylnego oświetlenia,
 • Pokrowiec, którym pokryty jest fotelik jest wodoodporny i można go prać w pralce. Dodatkowo, z dwóch stron wykończony jest innym kolorem, dzięki czemu można odmienić wygląd urządzenia zwykłym odwróceniem materiału. 

Dane techniczne

 • Nośność: 22 kg
 • Wiek dziecka: 9 miesięcy - 6 lat (w przypadku przewozu dziecka poniżej 1. roku życia zalecany jest kontakt z lekarzem)
 • Maksymalny wzrost dziecka: 110 cm
 • Masa: 5.2 kg
 • Kolor: Light Gray
 • Pasy bezpieczeństwa: Trzypunktowe
 • Montaż: System szybkiego montażu w uchwycie, który montowany jest do ram śrubami
 • Pasuje do ram: owalnych (40 x 55 mm) i okrągłych (28 - 40 mm)
 • Spełnia wymagania standardów bezpieczeństwa: Tak

Prezentacja wideo produktu Thule RideAlong 2 Light Gray

Powiązane artykuły


Porównanie fotelików rowerowych Thule

Porównanie fotelików rowerowych Thule

08. Luty, 2024 przez 0
Oferta Thule obejmuje kilka różnorodnych modeli fotelików rowerowych. Każdy z nich charakteryzuje się innym przeznaczeniem i zestawem funkcji, które wyróżniają je spośród pozostałych. Wolisz postawić na siedzisko montowane na ramie czy bagażniku? A może szukasz siedziska z funkcją odchylania, która pozwoli się maluchowi zdrzemnąć podczas podróży? W naszym artykule przeczytasz, który z fotelików szwedzkiej marki będzie dla Ciebie najlepszy.
Jak dobrać fotelik rowerowy Thule

Jak dobrać fotelik rowerowy Thule

08. Luty, 2024 przez 0
Wybór odpowiedniego fotelika rowerowego dla dziecka to proces, który jest istotny by zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas podróży rowerowej. Szukając idealnego produktu należy zwrócić uwagę na to jaki rozmiar będzie właściwy, dodatkowe funkcje, którymi charakteryzuje się dany model i czy spełni on nasze oczekiwania. W poniższym artykule przeczytasz na jakie elementy zwracać szczególną uwagę podczas wyboru fotelika.

Produkty podobne

Dodaj Fotelik rowerowy Thule RideAlong 2 Dark Gray
Thule RideAlong 2 Dark Gray to fotelik rowerowy, który podnosi bezpieczeństwo i komfort podróży podczas każdej rodzinnej wycieczki. Szybki montaż oraz intuicyjna obsługa, sprawiają że umieszczenie fotelika na ramie roweru zajmuje tylko kilka chwil. RideAlong 2 posiada funkcję odchylania, umożliwiającą dziecku drzemkę podczas jazdy. System amortyzacji o nazwie DualBeam zmniejsza wstrząsy i wibracje podczas jazdy. Druga generacja RideAlong to produkt, który spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa.
Producent
Dodaj Fotelik rowerowy Thule RideAlong 2 Zen Lime
Thule RideAlong 2 Zen Lime to fotelik rowerowy, który podnosi bezpieczeństwo i komfort podróży podczas każdej rodzinnej wycieczki. Szybki montaż oraz intuicyjna obsługa, sprawiają że umieszczenie fotelika na ramie roweru zajmuje tylko kilka chwil. RideAlong 2 posiada funkcję odchylania, umożliwiającą dziecku drzemkę podczas jazdy. System amortyzacji o nazwie DualBeam zmniejsza wstrząsy i wibracje podczas jazdy. Druga generacja RideAlong to produkt, który spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa.
Producent
SONAX Xtreme do czyszczenia felg
Wysoce skuteczny preparat do czyszczenia felg stalowych i aluminiowych. Bez problemów usuwa nawet najbardziej oporny brud: zapieczony pył hamulcowy, plamy oleju, ślady po gumie oraz wszelkie zanieczyszczenia drogowe.

Nie zawiera kwasów. pH neutralne. Bezpieczny dla felg lakierowanych, nielakierowanych oraz śrub i nakrętek.
Producent
SONAX Xtreme do nabłyszczania opon - Wet Look
Zapewnia długotrwały, głęboki połysk i efekt „mokrej opony”. Konserwuje gumę, a przy regularnym stosowaniu również chroni przed pękaniem, przedwczesnym starzeniem, brązowym zabarwieniem i blaknięciem. Głęboki, czarny i błyszczący wygląd opony utrzymuje się do kilku tygodni. Nadaje się do wszystkich rodzajów opon. Niezwykle łatwy w aplikacji.
Producent
SONAX Xtreme cockpit efekt matowy
SONAX Xtreme Cockpit matowy czyści i pielęgnuje wszystkie wewnętrzne elementy samochodu wykonane z tworzyw sztucznych. Zachowuje oryginalna strukturę powierzchni matowych, ogranicza powstawanie oślepiających refleksów świetlnych.
Producent
Liqui Moly Oczyszczacz klimatyzacji 0,25L
Preparat pozwala na gruntowne oczyszczenia parownika oraz całego układu klimatyzacji bez demontażu elementów składowych. Szybko i skutecznie usuwa grzyby i bakterie. Tworzy ochronny film w parowniku i dba o świeżość i czystość powietrza. Czyszczenie zaleca się co najmniej raz w roku.
Producent
(12) 346 346 2 info@strefakierowcy.pl pn-pt: 9-17, sob: 9-13