Jak dobrać fotelik rowerowy Thule

Autor:
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę

Na jakie elementy zwracać uwagę podczas wyboru fotelika rowerowego?

Podczas poszukiwań idealnego fotelika rowerowego dla dziecka, istnieje szereg bardzo ważnych cech, na jakie należy zwrócić uwagę podczas wyboru. Thule oferuje różne modele, które charakteryzują się posiadaniem zróżnicowanych funkcji i systemów, wpływających na bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Wybór odpowiedniego modelu siedziska powinien być podyktowany świadomą decyzją, dlatego warto zapoznać się jakimi elementami mogą różnić się poszczególne produkty.

”Na_jakie_elementy_zwracać_uwagę_podczas_wyboru_fotelika”

Wiek, waga, wzrost

Pierwszą i najważniejszą cechą, na jaką należy zwrócić uwagę jest przeznaczenie i wymiary fotelika. Podczas wyboru odpowiedniego modelu należy kierować się trzema kluczowymi parametrami:

  • wiek dziecka
  • wzrost dziecka
  • waga dziecka

Wiek, do jakiego dostosowany jest dany model fotelikajest zazwyczaj podany w określonym przedziale. Na rynku dostępne są produkty, które mają bardzo wąski zakres, w jakim mogą być używane (np. od 1. do 3. roku życia). Warto jednak stawiać na produkty, z jak największym przedziałem, tak by urządzenie mogło nam służyć przez dłuższy czas. Należy pamiętać, że wybór powinien być dostosowany według podanych orientacyjnych widełek przez producenta (tzn. jeśli fotelik przeznaczony jest dla dziecka w wieku do 6 lat, po tym czasie korzystanie z urządzenia jest nie zalecane, ponieważ może to stanowić potencjalne zagrożenie dla Waszego bezpieczeństwa). Mimo to, ważniejszym parametrem jest wzrost i waga dziecka, ponieważ to do nich, jest dostosowana konstrukcja fotelika. Wszystkie oferowane przez nas modele fotelików Thule są zaprojektowane do przewozu dzieci w wieku od 9. miesiąca do 6. roku życia. Jest to jeden z największych dostępnych na rynku zakresów, który gwarantuje bezpieczeństwo dziecka niezależnie od wieku w podanym przedziale. Wybierając fotelik z myślą o dziecku poniżej pierwszego roku życia, zalecany jest jeszcze kontakt z lekarzem pediatrą, który oceni, czy organizm dziecka jest już wystarczająco rozwinięty, by jazda na rowerze nie stworzyła zagrożenia dla jego zdrowia. 

Popularne powiedzenie mówi, że “wiek to tylko liczba” i w przypadku fotelików dziecięcych, również należy mieć to na uwadze. O ile sam wiek może być znakomitą wskazówką, dla jakiego dziecka przeznaczony jest dany model produktu, to nie można zapomnieć o tym, że najważniejsze dla zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i komfortu jest dopasowanie właściwego rozmiaru. Z tego powodu, oprócz wieku przeznaczenia, należy również zwrócić uwagę na podane przez producenta maksymalny wzrost dziecka i jego wagę. Obydwa parametry mają kluczowe znaczenie, by zapewnić prawidłową ochronę podczas podróży. Przekroczenie dopuszczalnego obciążenia fotelika może mieć bardzo poważne konsekwencje, włącznie z uszkodzeniem urządzenia i jego mocowania. Może to stanowić zagrożenie dla zdrowia zarówno dziecka, jak i rodzica. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wymiarów. Jeśli dziecko swoim wzrostem przekracza dopuszczalną wartość, to siedzisko może nie zapewnić wystarczającej ochrony, np. narażenie na kontuzję wystających części ciała poza elementy zabezpieczające. 

Wybierając odpowiedni fotelik należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wzrost i wagę dziecka, dla którego przeznaczony jest fotelik. Są to najważniejsze czynniki, do których dostosowana jest konstrukcja fotelika. Wiek może być przydatną wskazówką, ale warto pamiętać o tym, że każde dziecko rozwija się w innym tempie i może okazać się, że np. jego wzrost lub waga przekroczą dopuszczalną wartość przed ukończeniem granicznego wieku.

”Siedzisko_dla_dzieci”

Mocowanie

Na rynku istnieją dwa najpopularniejsze miejsca mocowania fotelika rowerowego - z przodu oraz z tyłu. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego przy wyborze odpowiedniego produktu, warto rozważyć obie opcje. Ogólnie uważa się, że foteliki mocowane z przodu są przeznaczone raczej dla najmłodszych dzieci, z tego względu, że starsze dziecko mogłoby zasłaniać rodzicowi widok na drogę, a ponadto duża masa utrudnia sterowanie jednośladem. Podróż dziecka z tyłu, za rodzicem, jest też dla malucha bardziej komfortowa, ponieważ jest mniej narażony na warunki zewnętrzne, np. mocny wiatr. Fotelik montowany z tyłu jest ogólnie lepiej chroniony i zasłonięty przez ciało rowerzysty. 

Produkty Thule są zaprojektowane z myślą o uniwersalnym użyciu dla dzieci w różnym wieku. Dodatkowo, ich celem jest zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa i komfortu. W naszej ofercie tych marek znajdują się tylko foteliki, które umieszcza się w tylnej części roweru

W zależności od konkretnego modelu, foteliki Thule można umieścić na ramie jednośladu (pod siodełkiem) lub na tylnym bagażniku roweru. Wybór odpowiedniej metody mocowania powinien być również dobrze przemyślany, ponieważ każde z rozwiązań charakteryzuje się innymi zaletami. 

Siedziska montowane na ramie są bardziej uniwersalne i pozwalają na bardzo szybkie zakładanie i zdejmowanie fotelika z roweru. Ich montaż opiera się na szybkozłączu, do którego podpina się ramię siedziska. W zestawie znajduje się zawsze jeden uchwyt, ale istnieje możliwość dokupienia kolejnych, które można instalować na ramach dodatkowych rowerów, dzięki czemu przekładanie fotelika między jednośladami (np. obojga rodziców) zajmuje dosłownie kilka sekund. Dodatkowo, foteliki montowane w ten sposób mają zwykle lepszą amortyzację niż produkty instalowane na bagażniku. 

Drugi wymieniony rodzaj może być instalowany tylko na rowerach wyposażonych w tylne bagażniki. Jest to istotne ograniczenie, o którym należy pamiętać podczas wyboru produktu. Jeśli nasz rower nie jest wyposażony w bagażnik, to nie będziemy mieli możliwości jego założenia. Ten rodzaj fotelików ma jednak swoje duże zalety w porównaniu do tych montowanych na ramie. Tego typu siedziska Thule są lżejsze, co ma może mieć znaczenie w kwestii komfortu podróży. Mniejsze obciążenie oznacza mniejszą siłę potrzebną do jazdy na rowerze. Foteliki montowane na bagażniku są również zazwyczaj tańsze niż te na ramie. 

”Różne_systemy_montażu_fotelików”

Dopasowanie

Dopasowanie do odpowiedniego roweru to kolejny ważny element, na który należy zwrócić uwagę wybierając fotelik dziecięcy. Wiemy już, że każde siedzisko Thule wyposażone jest w jeden z popularnych systemów mocowań - na bagażnik lub na ramę pod siodełkiem.

W naszej ofercie znajdziesz jeden model bagażnika montowanego w systemie RM (Rack Mount - montaż na bagażniku) - Thule Yepp Nexxt 2 Maxi. Można go zainstalować na różnych rodzajach bagażników o wymiarach w przedziale od 120 do 170 mm szerokości całkowitej. Oprócz tego, zalecane jest by bagażnik miał nośność na poziomie przynajmniej 27 kg, tak by utrzymać masę fotelika i dziecka na swojej konstrukcji. 

W przypadku fotelików montowanych na ramie, należy zwrócić uwagę na dwa parametry - kształt i wymiary ramy. Wszystkie dostępne w naszej ofercie foteliki Thule z systemem FM (Frame Mount - montaż na ramie), instalowane są z użyciem uchwytu Thule Quick Release Bracket, który jest częścią zestawu, ale również można go zakupić oddzielnie. Uchwyt ten może być zainstalowany na ramach okrągłych o średnicy w przedziale 28 - 40 mm lub owalnych o maksymalnych wymiarach 40 x 55 mm.

Warto też podkreślić, że foteliki montowane w systemie FM sprawdzą się tylko w przypadku jednośladów z ramą aluminiową lub stalową. Jeśli posiadasz rower z ramą karbonową, lepszym rozwiązaniem będzie zakup bagażnika rowerowego, na którym zamontujesz siedzisko z systemem RM. Foteliki montowane na ramie mogą uszkodzić delikatną konstrukcję karbonowych jednośladów. 

”Idealne_dopasowanie”

Zabezpieczenia

Powyższe punkty pozwolą ograniczyć listę produktów do wyboru do wszystkich, które będą kompatybilne z naszym rowerem i przeznaczone dla naszego dziecka. W następnym kroku należy zastanowić się nad tym, na jakich funkcjach nam szczególnie zależy, a które z nich są zbędne i niepotrzebnie podnoszą tylko budżet potrzebny na zakup odpowiedniego fotelika. 

Foteliki rowerowe to produkty, które pracują w szczególnie wymagających warunkach, takich jak wysokie prędkości, nierówne drogi czy nagłe, nieprzewidziane i potencjalnie niebezpieczne sytuacje. Dlatego właśnie szczególnie ważne jest to, by podczas wyboru siedziska, zdecydować się na produkt, który zapewni wystarczający poziom bezpieczeństwa. Im dłuższe i bardziej wymagające trasy pokonujemy, tym większą należy przywiązać uwagę do ilości i rodzajów zabezpieczeń zintegrowanych z fotelikiem. 

Pasy bezpieczeństwa w foteliku, podobnie jak w samochodach, są podstawowym systemem mającym na celu ochronę dziecka w nagłych sytuacjach. Mają one na celu utrzymanie właściwej pozycji malucha na siedzisku, nawet podczas gwałtownego hamowania. Thule w swoich produktach oferują różnorodne rodzaje pasów - od 3 - punktowych, zapinanych klamrą na przyciski w modelach tańszych do bardziej zaawansowanych 5 - punktowych z klamrą magnetyczną. Niezależnie od rodzaju pasów, wszystkie posiadają regulację długości i są zabezpieczone przed samodzielnym otwarciem przez dziecko

Do utrzymania właściwej pozycji dziecka w foteliku przydatne mogą być również inne rozwiązania. Niektóre siedziska wyposażone są w specjalne podnóżki, które poprawiają komfort malucha podczas jazdy, udostępniając wygodną powierzchnię do trzymania stóp, tak by nie wisiały one luźno. Wszystkie foteliki tych marek mają również specjalne zapięcia właśnie na dolne kończyny, gwarantujące odpowiednie umiejscowienie stóp, tak by nie zostały one narażone na kontuzję, wystając poza chronioną część fotelika. Ma to również pozytywny wpływ na komfort rodziców, którzy są zabezpieczeni przed zabrudzeniem jakie mogłoby powstać przy kontakcie z obuwiem swoich pociech 

Sama konstrukcja i kształt fotelika mają kluczowe znaczenie w kwestii bezpieczeństwa. Produkty Thule mają specjalnie wyprofilowany kształt siedziska, oparcia i boków, by zapewnić wysoką ochronę szczególnie wrażliwych części ciała, takich jak głowa, ręce i nogi. 

W kwestii bezpieczeństwa, zwłaszcza dla rowerzystów poruszających się w godzinach wieczornych ulicami, przydatne mogą być dodatki poprawiające widoczność po zmroku. Każdy dostępny w naszej ofercie fotelik Thule posiada zintegrowany w swoją konstrukcję odblask koloru czerwonego, który odbija światło pojazdów poruszających się za rowerem, dzięki czemu rowerzysta jest lepiej widoczny. Co więcej, konstrukcje Thule mają dodatkowe, specjalnie przystosowane miejsce, które pozwala na montaż ledowej lampki tylnej Thule Delight, która znacząco poprawia bezpieczeństwo nawet w całkowitej ciemności.

”Zabezpieczenia_w_fotelikach”

Funkcjonalność

Część klientów zwraca uwagę na to, że poza samym dopasowaniem fotelika dla dziecka i do roweru, istotne jest to, w jakie dodatkowe funkcje wyposażony jest produkt. Nie są to najważniejsze elementy, które powinny decydować o zakupie konkretnego modelu, ale warto wybrać takie, które mogą być przydatne. Wybór siedziska wyposażonego we wszystkie możliwości również nie zawsze jest najlepszym, ponieważ część z nich może być nam zbędna, a zwiększa tylko koszty zakupu. Zalecamy zapoznać się z możliwościami, jakie oferują poszczególne modele fotelików i wybrać optymalny, który posiada takie funkcje, jakie będą dopasowane do konkretnych oczekiwań. Poniżej zaprezentujemy najpopularniejsze funkcje, które mogą zdecydować o wyborze właściwego fotelika. 

  • Odchylanie  - niektóre z proponowanych przez Thule produktów wyposażone są w funkcję zmiany kąta ułożenia siedziska. W przypadku serii RideAlong pierwszej oraz drugiej generacji, istnieje możliwość pochylenia fotelika aż o 20 stopni. Pozwala to dziecku na jazdę w pozycji półleżącej co oznacza możliwość drzemki w trakcie jazdy. Taka pozycja jest bardzo komfortowa dla samopoczucia dziecka, a jednocześnie jest bezpieczna. Kąt pochylenia jest dostosowany w taki sposób, by maluch mógł wygodnie odpocząć. 
  • Amortyzacja - każdy fotelik Thule, który wyposażony jest w system montażu na ramie roweru posiada funkcję redukcji wstrząsów i wibracji. System DualBeam szwedzkiego producenta minimalizuje niekorzystne wrażenia podczas jazdy po nierównym i trudnym terenie, poprawiając samopoczucie malucha. Jest to szczególnie przydatne dla dzieci cierpiących na chorobę lokomocyjną, ponieważ zmniejszenie wstrząsów może znacznie poprawić ich komfort podróży. 
”Funkcje_Thule”

Materiały i wykończenie

Mówiąc o różnych rodzajach fotelików, nie sposób nie wspomnieć o różnorodności materiałów, z jakich są wykonane. Mają one szczególne znaczenie w zakresie takich parametrów jak trwałość, wytrzymałość i odporność na zużycie. Każdy rowerzysta, planując zakup siedziska dla dziecka, chciałby by wytrwał on jak najdłużej. Z tego powodu warto wybrać produkty Thule, które charakteryzują się wykonaniem z wysokiej jakości materiałów gwarantujących wysoką wydajność i jakość nawet po upływie długiego czasu. 

Niektóre modele posiadają specjalne pokrowce i wyściółki charakteryzujące się wodoodpornością. Jest to przydatny dodatek, który sprawia, że nie trzeba się martwić o uszkodzenie fotelika podczas jazdy w deszczowych warunkach. Co więcej, takie materiały są łatwe w utrzymaniu czystości, a w wybranych modelach, można je nawet prać w pralce

Ostatni element, który może wpłynąć na decyzję o zakupie konkretnego produktu to jego wykończenie. Thule oferują wszystkie swoje foteliki w różnych odmianach kolorystycznych, dzięki czemu większość rowerzystów znajdzie idealnie dopasowany wizualnie produkt do swoich oczekiwań. Niektóre modele, posiadające zdejmowaną wyściółkę mają możliwość odwrócenia materiału na drugą stronę, dzięki czemu w prosty sposób można odświeżyć ich wygląd. 

”Wykończenie_fotelików_rowerowych”

Podsumowanie - Jak dobrać fotelik rowerowy Thule?

Po przeczytaniu powyższych akapitów, będziesz mieć możliwość wybrać bardziej świadomie fotelik rowerowy, który będzie odpowiedni dla dziecka, kompatybilny z rowerem i lepiej dopasowany do Twoich oczekiwań. Mając na uwadze powyższe wskazówki, możesz zapoznać się z opisami różnych serii fotelików dziecięcych na rower marki Thule oraz wybrać idealny produkt. Więcej o produktach szwedzkiej marki znajdziesz również w naszym artykule - “Porównanie fotelików rowerowych Thule”.

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego fotelika, który będzie dopasowany zarówno do potrzeb Twoich, jak i dziecka jest kluczowy, aby zapewnić odpowiedni komfort i bezpieczeństwo podczas każdej podróży. Właściwy rozmiar, zabezpieczenia i kompatybilny z rowerem system montażu to najważniejsze cechy, na jakie należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnego fotelika. 

Dodatkowo, każdy z modeli charakteryzuje się różnymi funkcjami i wykończeniem, co również może wpłynąć na ostateczną decyzję. Warto mieć jednak na uwadze, że nie zawsze wybór produktu wyposażonego w najbardziej zaawansowane funkcje jest najlepszy - są one zwykle najdroższe, a część rowerzystów i tak nie planuje ich wykorzystania.

Najlepszym rozwiązaniem jest zapoznać się ze szczegółowymi specyfikacjami każdego z modeli i wybrać taki, który cechuje się najlepszym dopasowaniem do naszych oczekiwań. 

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pozwoli Ci lepiej dobrać odpowiedni model fotelika Thule. Jeśli nadal masz jakieś wątpliwości to zachęcamy do kontaktu mailowego, telefonicznego, lub przez czat dostępny na naszej stronie. Wybrane modele Thule posiadamy na stanie w naszych sklepach w Krakowie lub Głogoczowie, gdzie będziesz mieć możliwość zobaczyć i przymierzyć je na żywo. Zachęcamy do kontaktu z obsługą sklepu przed wizytą, by upewnić się, że dany model jest aktualnie dostępny. 

”Jak_dobrać_fotelik_rowerowy”

Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Czy fotelik rowerowy pasuje do każdego roweru?

Nie, każdy fotelik wyposażony jest w określony system montażu, który jest kompatybilny z konkretną grupą jednośladów. W przypadku produktów Thule, rozwiązania są dość uniwersalne i obejmują szeroką listę rodzajów rowerów. W przypadku fotelików szwedzkiej marki, montowanych na bagażniku, będzie on pasował tylko do takich, o szerokości 120 - 170 mm. Nośność minimalna bagażnika musi wynosić przynajmniej 27 kilogramów. Siedziska, które opierają się na uchwycie Thule Quick Release Bracket wymagają ramy pod siodełkiem o wymiarach 40 x 55 mm owalnej lub okrągłej o średnicy 28 - 40 mm.

W jakim wieku dziecko może jeździć w foteliku na rowerze?

Nie da się jednoznacznie określić bezpiecznej granicy wieku, w jakim dziecko może podróżować wewnątrz fotelika. Producenci najczęściej przyjmują 9. miesiąc życia jako najwcześniejszy czas, chociaż zalecane jest, by przed ukończeniem 1. roku konsultować się dodatkowo z lekarzem pediatrą. Należy pamiętać o tym, że poziom rozwoju organizmu jest kwestią bardzo indywidualną i jeśli nie mamy stuprocentowej pewności, to warto nawet po ukończeniu 12 miesięcy skonsultować swoje zamiary ze specjalistą, który oceni czy będzie to dla dziecka bezpieczne. 

Jak wsiadać na rower z fotelik zamontowanym z tyłu fotelikiem?

Przy wsiadaniu i zsiadaniu z roweru z zamontowanym z tyłu fotelikiem należy przede wszystkim zachować szczególną ostrożność. Nie można zapomnieć o tym, że z tyłu znajduje się nasz pasażer, który może zostać narażony na kontuzję, jeśli nasze ruchy będą zbyt gwałtowne. O ile jest to możliwe, warto tak zamontować fotelik, by zachować kilkanaście centymetrów odstępu między siodełkiem a siedziskiem dziecka, by nie trącić go podczas wsiadania. 

Czy fotelik rowerowy jest lepszy niż przyczepka?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie, ponieważ każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. 

Przyczepki są uznawane za trochę bezpieczniejsze rozwiązanie niż foteliki ze względu na swoją konstrukcję opartą na zasadzie klatki, która chroni dziecko nawet podczas przewrócenia. Ponadto, są one niejednokrotnie przeznaczone nawet dla dwójki dzieci, dzięki czemu mogą być lepszą opcją dla większych rodzin. Przyczepki charakteryzują się też większą ilością miejsca niż foteliki, dzięki czemu są bardziej komfortowe, a dodatkowo mogą być wyposażone w przestrzeń bagażową, która pozwoli na transport dodatkowego ładunku. 

Warto jednak pamiętać, że mimo tych zalet, przyczepki nie są rozwiązaniem idealnym. O ile na płaskiej, asfaltowej powierzchni mogą być one znakomitą opcją, tak na wyjazdach po trudniejszym terenie, jak choćby nieutwardzone drogi, mogą sprawić trochę problemów. Teoretycznie przyczepki mają lepszą amortyzację niż foteliki, ale ze względu na swoją konstrukcję są one mniej stabilne, nie będąc tak sztywno przymocowane do roweru. Dodatkowo, jazda z przyczepką może wymagać większego doświadczenia od rowerzysty, ponieważ hamowanie jest ograniczone i należy zachować szczególną ostrożność. 

Równie ważną cechą, która ma znaczenie w kwestii wyboru fotelika lub przyczepki jest cena. Te pierwsze można znaleźć w budżecie nawet poniżej 500 zł, a do 1 tysiąca znajdziemy już rozwiązania z wyższej półki. Przyczepki z kolei to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych. 

Przed wyborem odpowiedniego produktu, warto rozważyć wszelkie za i przeciw obu rodzajów i podjąć świadomą decyzję opartą na komforcie i bezpieczeństwie, jednocześnie w akceptowalnym budżecie. 

Czy można jeździć ulicami i chodnikami z dzieckiem w foteliku?

Tak, zarówno foteliki, jak i przyczepki rowerowe dla dzieci są rozwiązaniami, które są zgodne z polskimi przepisami. Można się na nich poruszać na dokładnie takich samych zasadach jak w przypadku zwykłych rowerów. Uwaga: Istnieje przepis, który pozwala dziecku do lat 10 jeździć po chodniku i wówczas jest ono traktowane jako pieszy. Przepis ten nie dotyczy dorosłych rowerzystów z dzieckiem w foteliku ani przyczepce, ponieważ głosi on, że mowa o dziecku, które samodzielnie kieruje jednośladem. Podsumowując: Rodzic z dzieckiem w foteliku nie może poruszać się po chodniku.

Jak ubrać dziecko na wycieczkę rowerową?

Dziecko do przejażdżki w foteliku rowerowym należy ubrać tak, by zapewnić mu odpowiedni komfort termiczny. Należy pamiętać o tym, że podczas jazdy, maluch narażony jest na większe oddziaływanie warunków takich jak wiatr, który znacząco zmniejsza odczuwalną temperaturę otoczenia. Mimo to, zaleca się, by nie ubierać dziecka w grube, ale luźne kurtki. Dlaczego? Ponieważ śliski materiał, z którego wykonane są takie kurtki, może spowodować zjechanie pasów z odpowiedniej pozycji, a dodatkowo w skrajnej sytuacji dziecko może się wyślizgnąć z takiego ubrania. Ryzyko jest bardzo niskie, ale warto mieć je na uwadze i ubrać dziecko w taki strój, który będzie dla niego bezpieczniejszy. 

Czy dziecko musi mieć kask podczas jazdy w foteliku rowerowym?

Według przepisów - nie. Mimo to, jeśli tylko jest to możliwe, to warto wyposażyć dziecko w odpowiedni kask rowerowy, który zapewni dodatkową ochronę szczególnie wrażliwego miejsca, jakim jest jego głowa. 

Czy jeśli fotelik ma funkcję odchylania, to dziecko może w nim spać?

Funkcja odchylania w fotelikach Thule RideAlong powstała z myślą właśnie o tym, by dziecko mogło wygodnie odpocząć i udać się na krótką drzemkę. W związku z tym jest to dopuszczone, choć część specjalistów odradza takie rozwiązanie. Podczas snu mięśnie dziecka są rozluźnione, co powoduje, że nie będzie w stanie się obronić. Dodatkowo maluch nie jest w stanie zareagować w przypadku nagłej sytuacji na drodze, ponieważ nie jest świadome co się dzieje. Z tego powodu, jeśli tylko jest to możliwe, zaleca się, by na czas drzemki zrobić postój na trasie i ruszyć, dopiero jak dziecko się przebudzi. 

SONAX Xtreme do czyszczenia felg
Wysoce skuteczny preparat do czyszczenia felg stalowych i aluminiowych. Bez problemów usuwa nawet najbardziej oporny brud: zapieczony pył hamulcowy, plamy oleju, ślady po gumie oraz wszelkie zanieczyszczenia drogowe.

Nie zawiera kwasów. pH neutralne. Bezpieczny dla felg lakierowanych, nielakierowanych oraz śrub i nakrętek.
Producent
SONAX Xtreme do nabłyszczania opon - Wet Look
Zapewnia długotrwały, głęboki połysk i efekt „mokrej opony”. Konserwuje gumę, a przy regularnym stosowaniu również chroni przed pękaniem, przedwczesnym starzeniem, brązowym zabarwieniem i blaknięciem. Głęboki, czarny i błyszczący wygląd opony utrzymuje się do kilku tygodni. Nadaje się do wszystkich rodzajów opon. Niezwykle łatwy w aplikacji.
Producent
SONAX Xtreme cockpit efekt matowy
SONAX Xtreme Cockpit matowy czyści i pielęgnuje wszystkie wewnętrzne elementy samochodu wykonane z tworzyw sztucznych. Zachowuje oryginalna strukturę powierzchni matowych, ogranicza powstawanie oślepiających refleksów świetlnych.
Producent
Liqui Moly Oczyszczacz klimatyzacji 0,25L
Preparat pozwala na gruntowne oczyszczenia parownika oraz całego układu klimatyzacji bez demontażu elementów składowych. Szybko i skutecznie usuwa grzyby i bakterie. Tworzy ochronny film w parowniku i dba o świeżość i czystość powietrza. Czyszczenie zaleca się co najmniej raz w roku.
Producent
(12) 346 346 2 info@strefakierowcy.pl pn-pt: 9-17, sob: 9-13