Bagażnik na narty czy box dachowy - co wybrać?

Autor: Ekspert StrefaKierowcy.pl
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę

Bagażnik na narty czy box dachowy - co wybrać?

Zimowe wyjazdy na narty czy snowboard to dla wielu z nas prawdziwa pasja. Jednak zanim wyruszymy na stok, musimy zadbać o odpowiedni transport naszego sprzętu. Pojawia się pytanie: bagażnik na narty czy box dachowy? Oto kilka informacji, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Bagażnik na narty - czym jest?

Bagażnik na narty - zwany też uchwytem narciarskim - jest bardzo przydatnym akcesorium dla miłośników sportów zimowych, którzy często podróżują własnym samochodem. Dzięki specjalnym mechanizmom zabezpieczającym, narty czy snowboard są mocno trzymane na miejscu, co minimalizuje ryzyko przesuwania się sprzętu podczas jazdy. Wiele modeli bagażników posiada dodatkowe zabezpieczenia antykradzieżowe, co daje dodatkowy komfort podczas postojów. Bagażniki te są zazwyczaj wykonane z materiałów odpornych na działanie niskich temperatur oraz soli drogowej, co gwarantuje ich długą żywotność. Montaż takiego uchwytu narciarskiego jest stosunkowo prosty i nie wymaga specjalistycznych narzędzi, a gdy nie jest potrzebny można go łatwo zdjąć i przechować, gdyż nie zajmuje dużo miejsca. 

”Czym_jest_bagażnik_na_narty”

Zalety bagażników na narty

Specjalizacja - bagażniki na narty są przystosowane do przewozu konkretnego rodzaju sprzętu, co gwarantuje jego stabilność podczas jazdy.

Elastyczność - łatwość montażu, demontażu  oraz niewielkie wymiary sprawiają, że są one idealne dla osób, które jeżdżą na narty sporadycznie oraz dla tych, które nie mają wystarczająco dużo miejsca do przechowywania boxu dachowego.

Cena - zazwyczaj są tańsze niż boxy dachowe.

Mniejszy opór powietrza -  poprawnie zamontowany bagażnik na narty generuje mniejszy opór powietrza podczas jazdy aniżeli box dachowy. 

”Zalety_bagażników_na_narty”

Wady bagażników na narty

Ograniczona pojemność – występują uchwyty na maksymalnie 6 par nart lub 4 deski. 

Brak ochrony przed warunkami atmosferycznymi - sprzęt jest narażony na deszcz, śnieg, słońce oraz zanieczyszczenia z drogi.

Bezpieczeństwo – sprzęt przechowywany „na widoku” może być bardziej kuszący dla amatorów cudzej własności.

”Wady_bagażników_na_narty”

Kiedy warto wybrać bagażnik na narty

Jeśli jeździsz na narty sporadycznie, nie chcesz inwestować w drogi box dachowy, a także zależy Ci na łatwości montażu i demontażu - bagażnik na narty będzie idealnym rozwiązaniem. Może być ona także koniecznością, jeśli twoje warunki lokalowe nie pozwalają na przechowywanie boksu dachowego. 

”Kiedy_wybrać_bagażnik_na_narty”

Box dachowy - czym jest?

Box dachowy jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dodatkowej przestrzeni bagażowej. Jego konstrukcja umożliwia przewożenie różnorodnych przedmiotów, od sprzętu sportowego, przez walizki, aż po artykuły campingowe. Dzięki swojej zamkniętej konstrukcji box dachowy chroni przechowywane przedmioty przed deszczem, śniegiem, zanieczyszczeniami z drogi a także przed działaniem promieni UV. Boxy dachowe wyposażone są w zamki uniemożliwiające łatwy dostęp do ich wnętrza, co zwiększa bezpieczeństwo przechowywanych w nich rzeczy. Montaż boxu dachowego jest stosunkowo prosty: w przypadku lepszych modeli czas montażu boksu może być nawet krótszy od czasu montażu uchwytu na narty. Z racji gabarytów większy problem jest z jego przechowywaniem – jest to produkt przeznaczony raczej tych, którzy posiadają garaż lub choćby piwnicę, gdzie można go bezpiecznie przechować. Warto również dodać, że boxy dachowe są dostępne w różnych rozmiarach i pojemnościach, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz rodzaju samochodu.

”Czym_jest_box_dachowy”

Zalety boxów na dach

Wszechstronność - można w nim przewozić nie tylko narty, ale też inne rzeczy. Boks dachowy może być wykorzystywany cały rok. 

Ochrona przed warunkami atmosferycznymi - bagaż jest chroniony przed deszczem, śniegiem i słońcem.

Bezpieczeństwo - zamknięty box i niewidoczna zawartość zmniejszają ryzyko kradzieży

Większa pojemność - idealny dla rodzin lub grup przyjaciół.

”Zalety_boxów_dachowych”

Wady boxów na dach

Cena - zazwyczaj droższe niż bagażniki na narty.

Oporność powietrza - większa konstrukcja może wpływać na zużycie paliwa. Choć pomimo większego oporu sam hałas generowany przez boksy może być niższy z racji „opływowej konstrukcji”.

Montaż – najlepiej gdy jest przeprowadzany przez 2 osoby z racji dużych gabarytów boksu.

”Wady_boxów_dachowych”

Kiedy warto wybrać box na dach?

Jeśli często podróżujesz, potrzebujesz dodatkowej przestrzeni bagażowej lub zależy Ci na maksymalnej ochronie sprzętu - box dachowy będzie najlepszym wyborem.

”Czy_warto_wybrać_box_dachowy”

Podsumowanie

Wybór między bagażnikiem na narty a boxem dachowym zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety i wady. Najważniejsze jest, aby dostosować wybór do własnych potrzeb i budżetu. Bez względu na decyzję, bezpieczny transport sprzętu powinien być priorytetem – to gwarantuje nasza oferta obejmująca tylko bezpieczne boxy dachowe i uchwyty narciarskie. Jeśli potrzebujesz pomocy przy zakupie zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub do naszych salonów sprzedaży.

”Bagażnik_czy_box_na_narty”
SONAX Xtreme do czyszczenia felg
Wysoce skuteczny preparat do czyszczenia felg stalowych i aluminiowych. Bez problemów usuwa nawet najbardziej oporny brud: zapieczony pył hamulcowy, plamy oleju, ślady po gumie oraz wszelkie zanieczyszczenia drogowe.

Nie zawiera kwasów. pH neutralne. Bezpieczny dla felg lakierowanych, nielakierowanych oraz śrub i nakrętek.
Producent
SONAX Xtreme do nabłyszczania opon - Wet Look
Zapewnia długotrwały, głęboki połysk i efekt „mokrej opony”. Konserwuje gumę, a przy regularnym stosowaniu również chroni przed pękaniem, przedwczesnym starzeniem, brązowym zabarwieniem i blaknięciem. Głęboki, czarny i błyszczący wygląd opony utrzymuje się do kilku tygodni. Nadaje się do wszystkich rodzajów opon. Niezwykle łatwy w aplikacji.
Producent
SONAX Xtreme cockpit efekt matowy
SONAX Xtreme Cockpit matowy czyści i pielęgnuje wszystkie wewnętrzne elementy samochodu wykonane z tworzyw sztucznych. Zachowuje oryginalna strukturę powierzchni matowych, ogranicza powstawanie oślepiających refleksów świetlnych.
Producent
Liqui Moly Oczyszczacz klimatyzacji 0,25L
Preparat pozwala na gruntowne oczyszczenia parownika oraz całego układu klimatyzacji bez demontażu elementów składowych. Szybko i skutecznie usuwa grzyby i bakterie. Tworzy ochronny film w parowniku i dba o świeżość i czystość powietrza. Czyszczenie zaleca się co najmniej raz w roku.
Producent
(12) 346 346 2 info@strefakierowcy.pl pn-pt: 9-17, sob: 9-13