Bagażniki rowerowe

Bagażniki rowerowe

Bagażniki rowerowe Thule, Yakima, Inter Pack, Atera


Są różne sposoby na to, aby przewieźć rower. Można go zamontować na bagażniku na dachu samochodu, w uchwycie zamontowanym na haku lub na uchwycie, który montuje się na tylnej klapie. Nasz sklep internetowy z Krakowa oferuje wszystkie te rozwiązania. Bagażniki rowerowe to bowiem jeden z produktów, które można wyszukać w asortymencie sklepu StrefaKierowcy.pl. Stawiamy przede wszystkim na najlepszych producentów w tej branży, takich jak firmy Thule, Uebler,i Atera. Nie bez znaczenia jest też cena bagażników rowerowych – staramy się być konkurencyjni również pod tym względem. Bagażniki rowerowe z hakiem, montowane na tylnej klapie lub na dachu – klientom z Krakowa oraz innych miast chętnie doradzimy przy wyborze najlepszej opcji. Zapraszamy do odwiedzenia sklepu osobiście lub kontaktu mejlowego i telefonicznego.


Bagażnik rowerowy na hak – dopasuj najlepszy dla siebie


Wybór bagażnika rowerowego podyktowany powinien być m.in.: wygodą i łatwością w montażu, ceną oraz względami bezpieczeństwa. Ważne jest również to, aby nie zniszczył on przewożonego roweru ani samochodu (przez zarysowania itd.). Bagażnik rowerowy na hak pozwala zamocować rower za ramę i koła. Jest to najwygodniejszy i najbardziej ekonomiczny, z punktu widzenia zużywanego paliwa, sposób przewożenia roweru. Oferowane przez nas bagażniki rowerowe na hak są dostępne w przystępnej cenie. Przy okazji przypominamy, że aktualnie trzecią tablicę rejestracyjną do umieszczenia na bagażniku na hak można bez problemu wyrobić w Wydziale Komunikacji. 

Rowery można przewozić również na bagażnikach dachowych, czyli bazowych (bagażnikach samochodowych) ze specjalnymi uchwytami do rowerów. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które przewożą rower na niewielkich dystansach lub posiadają już bagażnik bazowy a nie chcą inwestować dużych środków, aby móc przewieźć rower. 

Dla osób, które posiadają wysokie samochody, a nie chcą montować bagażnika samochodowego na rowery na dachu oraz nie posiadają haka, ciekawą opcją będzie bagażnik montowany na tylnej klapie auta. Trzeba jednak pamiętać o tym, że tego typu bagażniki rowerowe są jednak przystosowane tylko do pewnych modeli aut. W zależności od modelu bagażnika może się zdarzyć, że przesłoni on np. tablice rejestracyjną, wtedy koniecznie trzeba dorobić koleją w Wydziale Komunikacji, aby móc umieścić ją w widocznym miejscu. Sam montaż tego typu bagażników, po ich pierwszym ustawieniu jest prosty i nie nastręcza trudności. 

Bagażniki rowerowe Thule i innych marek sprzedawane są zazwyczaj wstępnie zmontowane a dołączone instrukcje są jasne i czytelne. Jeśli jednak będziecie Państwo potrzebować pomocy przy ich złożeniu – chętnie nią służymy. Zapraszamy w tym celu do kontaktu z naszym sklepem z Krakowa. Oprócz samych bagażników na rowery, możemy także zaproponować szeroki wachlarz akcesoriów do nich. Szczegółową ofertę zamieszczamy poniżej.

Adapter wtyczki 7/13
Przejściówka 7/13 gniazda elektrycznego z 7-mio pinowego na 13 pinów (pozwala na podłączenie zasilania bagażnika wyposażonego we wtyczkę 13-sto pinową do auta z gniazdem 7-mio pinowym). Dobra jakość wykonania.
Producent
Adapter wtyczki 13/7
Przejściówka 13/7 gniazda elektrycznego z 13-sto pinowego na 7 pinów (pozwala na podłączenie zasilania bagażnika wyposażonego we wtyczkę 7-mio pinową do auta z gniazdem 13-sto pinowym). Dobra jakość wykonania.
Producent
Adapter do rowka T - profil 364
Adapter pozwala na zamontowanie uchwytów Vento, Rosa, Rosa Plus, Modena w rowku "T", który posiadają belki aluminiowe (m.in. marek Thule, Mont Blanc, Atera, Whispbar). Cena dotyczy kompletu pozwalającego na zamontowanie jednego uchwytu rowerowego.
Producent
Taurus Fender - przegroda chroniąca przewożone rowery
Przegroda przeznaczona do stosowania podczas transportu roweru na bagażnikach montowanych na haku lub klapie. Szczególnie polecana w przypadku bagażników, które nie oferują podparcia kół dla przewożonych rowerów, lub platform na hak i bagażników na klapę, które nie posiadają uchwytów do ram rowerów. Przegrodę umieszcza się pomiędzy rowerami oraz pomiędzy rowerem a bagażnikiem. Przegroda wykona jest z miękkiej, odpornej na warunki atmosferyczne pianki, która zabezpiecza rowery przed obijaniem się o siebie lub o bagażnik.
Producent
Adapter wtyczki 7/13 Westfalia
Wysokiej jakości, a przy okazji przystępna cenowo przejściówka 7/13 gniazda elektrycznego z 7 pinowego na 13 pinów (pozwala na podłączenie zasilania bagażnika wyposażonego we wtyczkę 13-sto pinową do auta z gniazdem 7-mio pinowym). Produkcja: Niemcy. Nasza rekomendacja ze względu na bardzo korzystny stosunek ceny do jakości.
Producent
Adapter wtyczki 13/7 Westfalia
Wysokiej jakości, a przy okazji przystępna cenowo przejściówka 13/7 gniazda elektrycznego z 13-sto pinowego na 7 pinów (pozwala na podłączenie zasilania bagażnika wyposażonego we wtyczkę 7-mio pinową do auta z gniazdem 13-sto pinowym). Produkcja: Niemcy. Nasza rekomendacja ze względu na bardzo korzystny stosunek ceny do jakości.
Producent
Wieszak rowerowy za ramę
Wieszak na rower jest bardzo funkcjonalnym systemem do wieszania rowerów na ścianie. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób które mają mało miejsca w mieszkaniu lub w garażu. Może być łatwo zamontowany na ścianie przez przykręcenie dwoma wkrętami M6 (wkręty należy dokupić oddzielnie).
Pokrowiec na platformę M
Praktyczny pokrowiec na platformę rowerową. Po wycieczce możesz schować w nim bagażnik, aby nie pobrudził otoczenia. W czasie dłuższego przechowywania poza sezonem pokrowiec ochroni bagażnik przed zaleganiem kurzu. Otwór w miejscu gdzie znajduje się mechanizm mocujący na haku umożliwia zawieszenie bagażnika na ścianie na opcjonalnym wieszaku.
Producent
Pokrowiec na platformę L
Praktyczny pokrowiec na platformę rowerową. Po wycieczce możesz schować w nim bagażnik, aby nie pobrudził otoczenia. W czasie dłuższego przechowywania poza sezonem pokrowiec ochroni bagażnik przed zaleganiem kurzu. Otwór w miejscu gdzie znajduje się mechanizm mocujący na haku umożliwia zawieszenie bagażnika na ścianie na opcjonalnym wieszaku.
Producent
Zamek Thule 957
Zamek do zabezpieczenia na haku bagażników Thule HangOn 972/974/9708, Thule RideOn 9502/9503 i Thule EasyBase 949.
Producent
Wieszak ścienny do platform
Praktyczny wieszak z kulą, na której analogicznie jak w przypadku kuli haka przy samochodzie można umieścić bagażnik. Można to zrobić w pozycji poziomej i pionowej. Pasuje do każdej platformy z naszej oferty - oprócz platform Uebler - do nich, z racji unikalnego systemu montażu zalecamy wieszak Menabo. Długość ramienia z kulą 17 cm (X, Y).
Producent
Thule blokada antykradzieżowa do pasków mocujących koła 986
Zestaw do zablokowania pasów do kół do bagażników rowerowych w celu zapewnienia lepszej ochrony przed kradzieżą. Zabezpieczony kluczykiem patentowym. W zestawie znajdują się dwie zapinki. Pasuje do wszystkich bagażników rowerowych firmy Thule z plastikowymi paskami do mocowania kół
Producent
Wieszak ścienny do platform
Praktyczny wieszak z na którym analogicznie jak w przypadku kuli haka przy samochodzie można umieścić bagażnik. Można to zrobić w pozycji poziomej i pionowej. Pasuje do każdej platformy z naszej oferty (również do platform Uebler z unikalnym montażem na kuli haka). Długość ramienia z kulą 17 cm (X, Y). Kołki i wkręty montażowe w zestawie.
Producent
Thule gałka AcuTight 528
Akcesorium z ogranicznikiem siły mocowania do uchwytów ram rowerów w bagażnikach rowerowych montowanych z tyłu — zamiennik standardowej gałki. W zestawie jedna sztuka gałki bez zamka.
Producent
Dodaj TAURUS III
Solidny, podstawowy bagażnik rowerowy. Do montażu na bagażnikach bazowych z belkami stalowymi. Dobra propozycja dla osób okazjonalnie korzystających z tej formy transportu roweru.
Producent

Bagażniki rowerowe do samochodu - co trzeba wiedzieć

Bagażniki rowerowe pozwalają na wygodny transport, bezpiecznie przymocowując rowery na zewnątrz auta. Akcesoria eliminują potrzebę składania lub demontażu części roweru co znacznie przyspiesza czas jego przygotowania do jazdy.

Jakie są rodzaje bagażników rowerowych?

Rodzaje bagażników ze względu na materiał:

 • Wykonane ze stopów aluminium. Lekkie, odporne na korozję, jednak bardziej delikatne w stosunku do bagażników stalowych..

 • Wykonane ze stali. Odporne na uszkodzenia i trwałe, ale cięższe rozwiązanie..

 • Łączone - zawierające elementy z obydwu stopów..

Rodzaje bagażników ze względu na montaż:

 • Bagażnik rowerowy montowany na dachu. Pasuje do większości pojazdów nie ograniczając widoczności i zapewniający swobodny dostęp do komory bagażnika. Do montażu tego typu bagażnika wymagany jest tzw. bagażnik bazowy.


 • Bagażnik rowerowy na hak. Najwygodniejsze rozwiązanie. Dobrze sprawdzające się w autach średnich i większych rozmiarów. Do montażu bagażnika niezbędne jest posiadanie haka holowniczego. Istnieją dwa rodzaje takich bagażników: wersje wiszące trzymające rower za ramę i platformowe na których rower opiera się kołami i jest dodatkowo stabilizowany uchwytem do ramy.


 • Bagażnik rowerowy mocowany na klapie. Najczęściej stosowany w przypadku busów i kamperów, choć można takie uchwyty zamontować także na SUVach, kombi, hatchbackach a nawet sedanach. Jest to interesujące rozwiązanie dla osób, które chcą przewozić rower z tyłu pojazdu, aby ograniczyć opory powietrza, ale nie chcą inwestować w hak.


 • Bagażnik rowerowy na koło zapasowe. Rozwiązanie wykorzystywane w przypadku samochodów terenowych posiadających koło zapasowe montowane na klapie bagażnika. Uchwyt jest na nim zawieszany za pomocą pasków lub jest dokręcany do koła - w zależności od modelu.

Porady dotyczące użytkowania bagażników rowerowych:

 • Typ bagażnika musi być kompatybilny z Twoim samochodem,

 • Bagażnik należy montować na czystej i suchej karoserii

 • Montaż nie wymaga specjalistycznych umiejętności ani narzędzi - instrukcja dołączona jest do każdego zestawu

 • Należy stosować się do zaleceń dotyczących maksymalnego dopuszczalnego obciążenia podanego przez producenta bagażnika rowerowego oraz maksymalnej prędkości jazdy z bagażnikiem

 • Rowery nie powinny zbyt mocno wystawać poza szerokość pojazdu 

 • Przed zamontowaniem należy zdjąć wszelkie dodatkowe akcesoria z ramy roweru (przede wszystkim foteliki rowerowe) i ewentualnie koło przednie jeśli uchwyt tego wymaga; upewnić się że wszystko zostało solidnie przymocowane by uniknąć ryzyka wypadku. Optymalnym rozwiązaniem jest kontrolowanie w podróży co pewien czas stabilności montażu.

 • Zamontowany rower powiększa wymiary auta. Jest to uwaga skierowana przede wszystkim do użytkowników uchwytów rowerowych na dach. Należy zachować szczególną ostrożność podczas wjazdu do tuneli czy parkingów podziemnych. Jeśli masz zamontowany uchwyt lub platformę znajdującą się na klapie lub haku zachowaj szczególną ostrożność podczas manewrów na ciasnych parkingach i ulicach.

 • Jeśli masz możliwość demontażu platformy rowerowej lub bagażnika na klapę podczas postoju bez rowerów zrób to: ograniczysz ryzyko uszkodzenia twojego sprzętu przez innego kierowce, który może nie dostrzec, że masz taki sprzęt na aucie.
 • Bagażnik rowerowy nie służy również do długotrwałego przechowywania rowerów i należy go zdjąć, gdy już nie jest nam niezbędny do transportu.

Najczęstsze pytania dotyczące bagażników rowerowych - FAQ

Czym jest bagażnik rowerowy? 

Bagażnik rowerowy to akcesorium samochodowe, które pozwala przewieźć jeden lub więcej rowerów podczas jazdy. Mocuje się go do dachu, do klapy bagażnika, koła zapasowego lub na haku holowniczym samochodu. Dzięki niemu możemy bezpiecznie przewieźć nasze rowery.

Czy każdy samochód może korzystać z bagażnika rowerowego?

Nie wszystkie samochody nadają się do montażu bagażnika na rowery, ponieważ zależy to od typu i modelu samochodu. Ważne jest, aby sprawdzić czy wybrany model bagażnika pasuje do naszego modelu pojazdu lub skonsultować się z fachowcem, aby upewnić się, że możesz bezpiecznie zamontować bagażnik rowerowy w swoim samochodzie.

Ile rowerów może pomieścić bagażnik rowerowy?

Liczba rowerów, które może pomieścić bagażnik rowerowy, różni się w zależności od typu i modelu. Niektóre stojaki mogą pomieścić jeden rower, podczas gdy inne mogą pomieścić do trzech lub czterech rowerów. Ważne jest, aby przed zakupem sprawdzić limit wagi i pojemności bagażnika rowerowego i porównać te informację z masą rowerów, które chcemy przewieźć.

Czy potrzebuję specjalnego sprzętu, aby korzystać z bagażnika rowerowego?

W zależności od rodzaju używanego bagażnika rowerowego może być potrzebne dodatkowe wyposażenie, takie jak hak holowniczy lub belki dachowe. Warto skonsultować się ze sprzedawcą lub profesjonalnym instalatorem, aby upewnić się, że masz cały niezbędny sprzęt.

Jak zamontować bagażnik rowerowy w samochodzie?

Proces instalacji różni się w zależności od typu i modelu bagażnika rowerowego. Przeważnie instrukcje obsługi w jasny i przejrzysty sposób prezentują sposób montażu. Ważne jest, aby dokładnie postępować zgodnie z instrukcjami producenta. W razie potrzeby oczywiście należy szukać profesjonalnej pomocy u sprzedawcy. Ogólnie rzecz biorąc montaż bagażników, zwłaszcza renomowanych producentów nie jest trudny - zawsze też wszystkie elementy potrzebne do złożenia bagażnika są w zestawie.

Czy nadal mogę dostać się do bagażnika mojego samochodu z zamontowanym z tyłu bagażnikiem rowerowym?


W zależności od konstrukcji bagażnika rowerowego i wielkości samochodu dostęp do bagażnika, gdy bagażnik rowerowy jest zamocowany, może być utrudniony. Większość stojaków rowerowych na hak można przechylać lub składać, aby umożliwić dostęp do bagażnika. Ten dostęp będzie możliwy dla praktycznie wszystkich SUVów, kombi, hatchbacków i sedanów - problem w tym względzie stanowią samochody typu BUS/VAN w których klapa jest bardzo duża i ma szeroki łuk otwarcia. Jeśli chodzi o uchwyty rowerowe montowane na klapie to większość z nich posiada możliwość otwarcia klapy bagażnika z umieszczonym na niej stojakiem.

Czy mogę używać bagażnika rowerowego do transportu rowerów elektrycznych?

Tak, możesz używać bagażnika rowerowego do transportu rowerów elektrycznych, ale ważne jest, aby sprawdzić limit wagi i pojemność bagażnika, ponieważ rowery elektryczne są z reguły cięższe niż tradycyjne rowery. Niektóre bagażniki rowerowe są zaprojektowane specjalnie dla rowerów elektrycznych i zapewniają dodatkowe wsparcie i stabilność. Z pewnością rozwiązaniem, które przede wszystkim należy wziąć pod uwagę jeśli chcesz przewozić rowery elektryczne jest bagażnik rowerowy na hak. Wśród tego typu konstrukcji są mocne platformy z dużą nośnością pozwalające przewozić rowery o masie do 30 kg. Jeśli zastanawiasz się jak przewieźć rower elektryczny na dachu to rozwiązaniem może być demontaż baterii celem ograniczenia jego wagi, aby móc zmieścić się w limicie oferowanym przez tego typu uchwyty.

SONAX Xtreme do czyszczenia felg
Wysoce skuteczny preparat do czyszczenia felg stalowych i aluminiowych. Bez problemów usuwa nawet najbardziej oporny brud: zapieczony pył hamulcowy, plamy oleju, ślady po gumie oraz wszelkie zanieczyszczenia drogowe.

Nie zawiera kwasów. pH neutralne. Bezpieczny dla felg lakierowanych, nielakierowanych oraz śrub i nakrętek.
Producent
SONAX Xtreme do nabłyszczania opon - Wet Look
Zapewnia długotrwały, głęboki połysk i efekt „mokrej opony”. Konserwuje gumę, a przy regularnym stosowaniu również chroni przed pękaniem, przedwczesnym starzeniem, brązowym zabarwieniem i blaknięciem. Głęboki, czarny i błyszczący wygląd opony utrzymuje się do kilku tygodni. Nadaje się do wszystkich rodzajów opon. Niezwykle łatwy w aplikacji.
Producent
SONAX Xtreme cockpit efekt matowy
SONAX Xtreme Cockpit matowy czyści i pielęgnuje wszystkie wewnętrzne elementy samochodu wykonane z tworzyw sztucznych. Zachowuje oryginalna strukturę powierzchni matowych, ogranicza powstawanie oślepiających refleksów świetlnych.
Producent
Liqui Moly Oczyszczacz klimatyzacji 0,25L
Preparat pozwala na gruntowne oczyszczenia parownika oraz całego układu klimatyzacji bez demontażu elementów składowych. Szybko i skutecznie usuwa grzyby i bakterie. Tworzy ochronny film w parowniku i dba o świeżość i czystość powietrza. Czyszczenie zaleca się co najmniej raz w roku.
Producent
(12) 346 346 2 info@strefakierowcy.pl pn-pt: 9-17, sob: 9-13