IDEAL Praktik Charger 4 LCD 6/12V

Numer katalogowy: IDEAL Praktik Charger 4 LCD 6/12V
Identyfikator produktu: 0101843
EAN: 5903991103468
Kod producenta: 01.90.065
Średnia ocena:
(1)  (zobacz opinie)
Podstawowa ładowarka Praktik Charger 4 LCD umożliwia automatyczne ładowanie wszystkich typów akumulatorów kwasowo-ołowiowych o pojemności do 100 Ah (do 160 Ah w trybie podtrzymania). Jak zwykle w przypadku produktów firmy Ideal jakość wykonania stoi na bardzo dobrym poziomie więc ten model również zyskuje naszą rekomendację.

O produkcie - IDEAL Praktik Charger 4 LCD 6/12V


Ładowarka automatyczne Praktik Charger 4 LCD 6/12V to profesjonalne, inteligentne przenośne urządzenie obsługujące najpopularniejsze rodzaje akumulatorów 6 i 12 V.

Obsługa urządzenia jest prosta: wyboru trybu pracy dokonuje się jednym przyciskiem.

Czytelny wyświetlacz pokazuje aktualny tryb pracy, prąd ładowania oraz poziom naładowania akumulatora.

Dzięki mikroprocesorowemu sterowaniu procesem ładowania masz pewność, że akumulator zostanie doładowany w sposób optymalny.

Ładowarka obsługuje standardowe akumulatory kwasowe a także żelowe, AGM, MF oraz EFB.

Podstawowe dane techniczne


Napięcie: 6/12 V
Prąd ładowania: 1-4A
Poziom ochrony: IP20
Obsługiwane pojemności:
 • 6V: ładowanie 1.2-80 Ah
 • 12V: ładowanie 14-100 Ah
 • 12V: ładowanie konserwacyjne do 160 Ah

Dla optymalnego działania akumulatora cykl ładowania ma aż siedem etapów:

ETAP 1 - diagnostyka - analizuje akumulator i sprawdza, czy może przyjąć prąd ładowania, zapobiega ładowaniu uszkodzonego akumulatora
ETAP 2 - ładowanie wstępne - akumulatory o niskim napięciu ładowane są wstępnie małym prądem, zapewnia to większą żywotność akumulatorów
ETAP 3 - miękki start - prostownik stopniowo zwiększa prąd ładowania od osiągnięcia pełnego prądu ładowania
ETAP 4 - CC1, CC2, CC3 (Constant Current - prąd o stałym natężeniu) - szybkie ładowanie. Prąd ładowania ustawiany jest automatycznie w zależności od stanu naładowania akumulatora
ETAP 5 - CV (Constant Voltage - ładowanie stałym napięciem) - ładowanie do napięcia 14.6V. Przeznaczony do ładowania akumulatorów prawie w pełni naładowanych. Zakończy ładowanie akumulatora po osiągnięciu 14.6V
ETAP 6 - Resting - zakończenie procesu ładowania w momencie pełnego naładowania akumulatora
ETAP 7 - Restoring - automatyczne monitorowanie akumulatora. Proces ładowania zostanie wznowiony po spadku napięcia na akumulatorze poniżej 12.8V (dla akumulatorów 12V). Prostownik uruchomi ponownie proces ładowania rozpoczynając od etapu 1.Zaawansowany proces ładowania to nie wszystko. Ideal Smart Charger 4 posiada szereg zabezpieczeń, które czynią jego użytkowanie w pełni bezpiecznym i komfortowym:

Zabezpieczenia:
 • przeciw zwarciu biegunów
 • przeciw przeciążeniu
 • przeciw odwrotnemu podłączeniu biegunów
 • przeciw przegrzaniu
 • przeciw powstawaniu iskier w trakcie ładowania

Obudowa ze stopniem ochrony IP65 (odporna na zachlapania, pyłoszczelna) dopełnia całości zabezpieczeń.

Na wygodę obsługi mają także wpływ inne cechy tego urządzenia. Panel sterowania jest bardzo czytelny, użytkownik informowany jest na bieżąco o postępach w ładowaniu poprzez zastosowanie diod. Urządzenie informuje o postępach lub błędach przy pracy następującymi komunikatami:

CHARGING - ładowanie w toku
CHARGED - akumulator naładowany
ERROR - błąd podłączenia akumulatora, brak jego rozpoznania lub niewłaściwy wybór napięcia ładowania

Ładowarka Ideal Smart Charger 4 obsługuje wszystkie typy akumulatorów kwasowo-ołowiowych:
 • WET (mokrych kwasowo)
 • GEL (żelowe)
 • MF (bezobsługowe)
 • AGM (z matą z włókna szklanego)

Idealnie sprawdzi się do ładowania akumulatorów w samochodzie, motocyklu, łodzi itp.

aukcje charytatywne


nasze aukcje

Pozostałe dane techniczne


Zasilanie: 220-240 VAC 50-60Hz
Napięcie: 6/12V
Wielkość ładowanych akumulatorów 6V: 1.2Ah - 14Ah
Wielkość ładowanych akumulatorów 12V: 14 - 120Ah
Wielkość akumulatorów podtrzymywanych: do 160Ah
Prąd ładowania: 6V - 2A / 12V - 4A
Wymiary: 150mm x 85mm x 45mm (długość x szerokość x wysokość)
Długość przewodu sieciowego: 150 cm
Długość przewodu ładowania: 185 cm
Chłodzenie: naturalna cyrkulacja.
Temperatura pracy: -20 do +50 °C
Stopień Ochrony: IP65

Klienci, którzy kupili: IDEAL Praktik Charger 4 LCD 6/12V, kupili również:

Produkty podobne

Volt ładowarka automatyczna 12V / 24V 8A
Solidna automatyczna ładowarka (prostownik) 8 A przeznaczona do ładowania 12 i 24V kwasowo – ołowiowych akumulatorów samochodowych. Do takich akumulatorów należą m.in.: akumulatory bezobsługowe VRLA (AGM i GEL), akumulatory kwasowe z ciekłym elektrolitem lub MF. Maksymalna pojemność ładowanego akumulatora to 150 Ah.
Producent
Volt ładowarka automatyczna 12V / 24V 10A LCD
Wzmocniona, automatyczna ładowarka (prostownik) 10 A przeznaczona do ładowania 12 i 24V kwasowo – ołowiowych akumulatorów samochodowych. Do takich akumulatorów należą m.in.: akumulatory bezobsługowe VRLA (AGM i GEL), akumulatory kwasowe z ciekłym elektrolitem lub MF. Maksymalna pojemność ładowanego akumulatora to 160 Ah.
Producent
Stef-Pol ładowarka automatyczna EST-507
Ładowarki automatyczne EST – 507 przeznaczone są do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo – kwasowych o napięciu 12V i pojemności
7 ÷ 17Ah. Ładowanie akumulatorów tymi ładowarkami gwarantuje pełne naładowanie akumulatora jak i przedłużenie jego żywotności.
Producent
Volt ładowarka automatyczna 6 / 12V 5A LCD
Łatwa w obsłudze automatyczna ładowarka wyposażona w ekran LCD. Świetnie nadaje się do domowego użytku. Z powodzeniem naładuje akumulator w samochodzie, skuterze, motocyklu czy w ogrodowym traktorku. Cztery skonfigurowane pod konkretne potrzeby programy ładowania sprawiają, że bezbłędnie możemy dostosować parametry pracy urządzenia pod konkretne potrzeby. Dodatkowo możemy skorzystać z trybu regeneracji akumulatora oraz podtrzymania i pomiaru napięcia. Maksymalna pojemność ładowanego akumulatora to 120 Ah.
Producent
Volt ładowarka automatyczna 6V / 12V 6A
Podstawowa, automatyczna ładowarka (prostownik) 6 A przeznaczona do ładowania 6V i 12V kwasowo – ołowiowych akumulatorów samochodowych. Do takich akumulatorów należą m.in.: akumulatory bezobsługowe VRLA (AGM i GEL), akumulatory kwasowe z ciekłym elektrolitem lub MF.
Producent
Volt Compact prostownik automatyczna 12V 10A / 24V 5A LCD
Prostownik automatyczny LCD 12V 10A / 24V 5A COMPACT to automatyczny prostownik z 7-stopniowym ładowaniem akumulatorów tradycyjnych, akumulatorów kwasowo-ołowiowych, żelowych (GEL), AGM, VRLA.
Ładowarka przeznaczona jest nie tylko do akumulatorów rozruchowych stosowanych w samochodach oraz motocyklach, ale także do akumulatorów głębokiego rozładowania (Deep-Cycle).
Producent
BOSCH C3 AUTOMAT
Tym prostownikiem naładujesz akumulator w samochodzie osobowym, motocyklu, skuterze, quadzie a nawet łodzi. Od małych akumulatorów 1.2 Ah do 120 Ah (samochody dostawcze).
Producent
IDEAL Praktik Charger 8 6/12V
Mocna ładowarka Praktik Charger 8 to urządzenie, które w sposób w pełni automatyczny naładuje akumulatory o pojemności aż do 180 Ah. Jakość wykonania stoi na bardzo dobrym poziomie więc rekomendujemy ten model dla osób, które chcą kupić ładowarkę o optymalnym stosunku ceny do możliwości i jakości.
Producent
IDEAL Praktik Charger 10 6/12V
Mocna ładowarka Praktik Charger 10 to urządzenie, które w sposób w pełni automatyczny naładuje akumulatory o pojemności aż do 220 Ah. Jakość wykonania stoi na bardzo dobrym poziomie więc rekomendujemy ten model dla osób, które chcą kupić ładowarkę o optymalnym stosunku ceny do możliwości i jakości.
Producent
Volt ładowarka automatyczna 6V / 12V 1,2A
Podstawowa, automatyczna ładowarka (prostownik) 1,2 A przeznaczona do ładowania 6V i 12V kwasowo – ołowiowych akumulatorów samochodowych. Do takich akumulatorów należą m.in.: akumulatory bezobsługowe VRLA (AGM i GEL), akumulatory kwasowe z ciekłym elektrolitem lub MF.
Producent
CTEK MXS 3.8
Ładowarka mikroprocesorowa Ctek MXS 3.8 to ładowarka wykorzystująca najnowszą technologię, która wcześniej była stosowana wyłącznie w profesjonalnych produktach CTEK. Ładowarka zapewnia wszechstronne rozwiązanie do ładowania akumulatorów, także w przypadku zastosowań o wysokich wymogach. MXS 3.8 oferuje takie funkcje, jak diagnoza akumulatora sygnalizująca czy akumulator może otrzymać i utrzymać ładunek, regenerację umożliwiającą odnowę całkowicie rozładowanych akumulatorów z rozwarstwionym elektrolitem, unikalne ładowanie podtrzymujące, tryb optymalnego ładowania w niskich temperaturach oraz ładowanie wymagających akumulatorów AGM (np. Optima). Na wyświetlaczu wyświetlane są dla użytkownika wszystkie instrukcje dotyczące procedury ładowania.
Producent
CTEK CT5 START-STOP
Ładowarka CTEK CT5 Start-Stop to urządzenie zoptymalizowane pod kątem ładowania akumulatorów AGM i EFB stosowanych w samochodach z systemem Start-Stop. Akumulatory z elektrolitem uwięzionym w matach szklanych oraz z elektrolitem w postaci ciekłej zachowują swoją żywotność dłużej, jeśli są ładowane w sposób odpowiedni, i mikroprocesorowy model CT5 Start-Stop zapewnia im taką troskę. Ładowarka CT5 obsługuje akumulatory o pojemności od 14 do 130 Ah. Maksymalny prąd ładowania 3.8A max. przy 14,55 V. Ładowarka jest objęta 5-letnią gwarancją.
Producent
SONAX Xtreme do czyszczenia felg
Wysoce skuteczny preparat do czyszczenia felg stalowych i aluminiowych. Bez problemów usuwa nawet najbardziej oporny brud: zapieczony pył hamulcowy, plamy oleju, ślady po gumie oraz wszelkie zanieczyszczenia drogowe.

Nie zawiera kwasów. pH neutralne. Bezpieczny dla felg lakierowanych, nielakierowanych oraz śrub i nakrętek.
Producent
SONAX Xtreme do nabłyszczania opon - Wet Look
Zapewnia długotrwały, głęboki połysk i efekt „mokrej opony”. Konserwuje gumę, a przy regularnym stosowaniu również chroni przed pękaniem, przedwczesnym starzeniem, brązowym zabarwieniem i blaknięciem. Głęboki, czarny i błyszczący wygląd opony utrzymuje się do kilku tygodni. Nadaje się do wszystkich rodzajów opon. Niezwykle łatwy w aplikacji.
Producent
SONAX Xtreme cockpit efekt matowy
SONAX Xtreme Cockpit matowy czyści i pielęgnuje wszystkie wewnętrzne elementy samochodu wykonane z tworzyw sztucznych. Zachowuje oryginalna strukturę powierzchni matowych, ogranicza powstawanie oślepiających refleksów świetlnych.
Producent
Liqui Moly Oczyszczacz klimatyzacji 0,25L
Preparat pozwala na gruntowne oczyszczenia parownika oraz całego układu klimatyzacji bez demontażu elementów składowych. Szybko i skutecznie usuwa grzyby i bakterie. Tworzy ochronny film w parowniku i dba o świeżość i czystość powietrza. Czyszczenie zaleca się co najmniej raz w roku.
Producent
(12) 346 346 2 info@strefakierowcy.pl pn-pt: 9-17, sob: 9-13