Premiera boxów dachowych nowej generacji - Thule Motion 3

Autor:
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę

Nowy, a znany w ofercie boxów dachowych - Thule Motion 3

Thule Motion 3 to nowa linia boxów dachowych od szwedzkiej marki, która zastępuje na rynku znany i polecany przez wielu naszych klientów model Thule Motion XT. Najnowsza wersja charakteryzuje się kilkoma drobnymi różnicami, które sprawiają, że użytkowanie produktu będzie jeszcze bardziej komfortowe i oszczędne. 

Trzecia generacja Thule Motion posiada, podobnie jak jego poprzednik, wiele różnych odmian, które cechują się różnymi pojemnościami i konstrukcją. Bagażniki tej linii oferują przestrzeń ładunkową w zakresie między 300 a 600 litrów (zależnie od modelu) i pozwalają na przewóz ładunku o maksymalnej masie 75 kilogramów (w każdym modelu jednakowo). Taka ilość miejsca jest wystarczająca, by zabrać ze sobą dużą ilość dodatkowego bagażu i/lub sprzętu sportowego, którego będziesz potrzebować na następnym wyjeździe. 

Pozostając przy podobieństwach do poprzedniej generacji boxów, należy wspomnieć o sprawdzonych systemach, które zostały przeniesione również w nowej wersji, by zachować wysoki komfort codziennego użytkowania produktu. Thule Motion 3, podobnie jak jego poprzednik, instaluje się na bagażniku bazowym za pomocą systemu PowerClick. Uproszczony proces montażu obejmuje różne rodzaje belek, nawet te najbardziej szerokie w kształcie skrzydła. Szeroka kompatybilność systemu to jedna z najistotniejszych zalet tego produktu, ponieważ może być on stosowany na wielu pojazdach. Co więcej, PowerClick jest również wyposażony w zintegrowany wskaźnik momentu obrotowego, który chroni przed użyciem zbyt dużej siły, co mogłoby uszkodzić elementy montażowe. 

Inny system, który jest znany z poprzedniej wersji boxów Motion, a wykorzystano go również w trzeciej generacji to SlideLock. Jest to funkcja, która znacząco ułatwia otwieranie klapy boksa, wspomagając unoszenie pokrywy specjalnymi siłownikami. Dzięki temu, możliwe jest otwieranie bagażnika tylko jedną ręką i zabieg ten nie wymaga użycia dużej siły. Dodatkowo, system ten wyposażony jest również w zintegrowany wskaźnik sygnalizujący poprawne zamknięcie boksa. Informuje on użytkownika, czy bagaż jest odpowiednio chroniony i produkt jest zabezpieczony przed samodzielnym odchyleniem. 

Thule Motion 3 jest również wyposażony w funkcję obustronnego otwierania. Ta możliwość, w połączeniu z ergonomicznymi uchwytami z szeroką rączką, które znajdują się zarówno po lewej i prawej stronie, znacząco ułatwia dostęp do Twojego bagażu. Dzięki połączeniu tych elementów, będziesz mieć możliwość pakowania i wyjmowania walizek, toreb i sprzętu sportowego od strony kierowcy i pasażera, co jest istotnym udogodnieniem. 

”Nowy_box_dachowy_Thule”

Możliwość rozbudowy

Box dachowy Thule Motion 3 może zostać również wyposażony w szereg dodatkowych funkcjonalności, które proponują opcjonalne akcesoria. Produkty takie jak uchwyty czy pokrowce do przechowywania chronią boksa przed zarysowaniami i zabrudzeniami, kiedy z nich nie korzystasz. Lampka LED, która jest kompatybilna z każdym modelem z tej linii, oświetla wnętrze bagażnika, dzięki czemu jeszcze łatwiej odnajdziesz poszukiwany przedmiot. W kwestii organizacji przestrzeni bagażowej, przydatne mogą być dodatki takie jak komplet toreb, natomiast specjalna wykładzina, która jest dostosowana rozmiarem do wymiarów konkretnego boksa, chroni jego dno, przed zabrudzeniami. 

Thule Motion 3 pozwala również na przewóz sprzętu zimowego, takiego jak narty czy deski snowboardowe wewnątrz boksa. Aby dodatkowo zabezpieczyć tego typu ładunek, warto wyposażyć się w specjalny adapter do przewozu nart, który stabilizuje sprzęt, chroniąc go przed przemieszczaniem podczas jazdy. 

Bagażnik trzeciej generacji charakteryzuje się szeroką kompatybilnością z różnymi rodzajami belek, ale w zestawie podstawowym nie ma akcesoriów montażowych na rowek typu “T”. Istnieje jednak możliwość instalacji boksa za pomocą tego systemu z wykorzystaniem dodatkowego adaptera, który sprzedawany jest oddzielnie. 

Jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów, które rozszerzają funkcjonalność boksów dachowych i innych dodatków Thule, jest system Thule One-Key. Obejmuje on zestaw wkładek i kluczyków, które po zamontowaniu w dedykowanych miejscach produktów szwedzkiej marki, pozwalają je zabezpieczać wszystkie, za pomocą jednego kluczyka. Dzięki temu rozwiązaniu, nie będzie konieczności wożenia ze sobą kompletu kluczy do obsługi każdego produktu z osobna. 

Dokładną listę kompatybilnych dodatków, przeznaczonych do konkretnego modelu boksa znajdziesz w jego opisie, razem z linkiem do naszej oferty.

”Thule_Motion_3”

Co zmieniono w Motion 3 w porównaniu do starszej wersji XT?

Thule Motion 3 to odświeżona wersja boksa dachowego Thule Motion XT. Charakteryzuje się przede wszystkim odnowioną konstrukcją zewnętrzną, która wyróżnia się jeszcze piękniejszym designem, poprawioną aerodynamiką i przesuniętą pozycją względem dachu, co chroni zarówno konstrukcję bagażnika, jak i lakier Twojego pojazdu. 

Poprawiona aerodynamika konstrukcji, która jest osiągnięta dzięki obniżeniu profilu i niżej osadzonemu nosowi boksa, gwarantuje zmniejszenie oporów powietrza. Taki zabieg ma istotny wpływ na redukcję zużycia paliwa i poziom generowanego hałasu, w porównaniu do swojego poprzednika. Mimo zastosowania bardziej opływowego kształtu, Motion 3 oferuje nadal bardzo wysoką pojemność użytkową, która pomieści wszystkie Twoje potrzebne przedmioty. Co więcej, w najnowszej generacji boksów z tej linii, zaprojektowano również zupełnie nową odmianę bagażnika o nazwie Low, która charakteryzuje się jeszcze większym obniżeniem profilu (w zamian boks został wydłużony), co oznacza minimalny wpływ na aerodynamikę konstrukcji. 

Odświeżony design i konstrukcja, wyglądem przypominająca skrzydło ma również duży wpływ na wygląd produktu. Unowocześniony kształt w połączeniu z dostępnością w dwóch odmianach kolorystycznych (czarnej i szarej) dopasowuje się wizualnie do wielu różnych pojazdów, dzięki czemu boks zapewnia nie tylko dodatkową przestrzeń, ale również znakomicie komponuje się z wyglądem Twojego pojazdu. 

Kolejnym usprawnieniem, które można znaleźć w najnowszej generacji Thule Motion 3 jest jego pozycja względem dachu samochodu. W porównaniu do modelu XT, została ona delikatnie przesunięta do przodu, co dodatkowo chroni klapę bagażnika samochodu przed kontaktem z konstrukcją boksa. Dzięki temu, zarówno lakier pojazdu, jak i powłoka boxa są zabezpieczone przed powstaniem mikrorys i ewentualnych uszkodzeń. 

”Odświeżony_model_z_serii_Motion”

Jakie boksy znajdziesz w serii Thule Motion 3?

Seria boksów dachowych Thule Motion 3 obejmuje szereg różnych modeli, które różnią się od siebie konstrukcją i pojemnością przestrzeni ładunkowej. W tej linii znajdziesz bagażniki o pojemnościach w zakresie od 300 do 600 litrów, co pozwala wybrać idealny rozmiar, dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego kierowcy. 

W ofercie Motion 3 dostępne są różne rodzaje bagażników, charakteryzujące się specyficznym zastosowaniem lub przeznaczeniem. W tej linii produktów znajdują się:

  • Wersja standardowa o różnych pojemnościach - od M do XXL. Są to boksy dachowe o klasycznym kształcie, przeznaczone do uniwersalnych zastosowań. Wszystkie rozmiary poza M dostępne są w kolorze czarnym i szarym
  • Wersja Sport, czyli zwężona konstrukcja o odrobinę mniejszej pojemności, która pozwala na montaż dodatkowych akcesoriów, takich jak uchwyty rowerowe czy narciarskie obok boksa na bagażniku bazowym. Przeznaczona jest w szczególności dla aktywnych podróżników, którzy poza dodatkowym bagażem, chcieliby zabrać ze sobą sprzęt sportowy. Model Sport dostępny jest tylko w kolorze czarnym.
  • Wersja Low dostępna w rozmiarze XL oraz XXL. Produkty tej linii charakteryzują się istotnym obniżeniem profilu, z jednoczesnym wydłużeniem kształtu konstrukcji. Dzięki temu, wyróżnia się jeszcze lepszą aerodynamiką niż pozostałe modele boksów z tej linii. Długa konstrukcja pozwala również na przewóz dłuższych nart, mimo podobnej pojemności co wersja standardowa. Rozmiar XL dostępny jest w kolorze czarnym i szarym, natomiast XXL tylko czarnym.
”Boks_dachowy_o_obniżonym_profilu”

Aby lepiej zobrazować różnice pomiędzy poszczególnymi modelami z najnowszej serii Thule Motion 3, przygotowaliśmy specjalną tabelę, w której znajdziesz najbardziej istotne informacje i dane techniczne poszczególnych modeli produktów z tej linii:

Model  

Thule Motion 3

  M Black L Black L Titan XL Black XL Titan XXL Black XXL Titan XL Low Black XL Low Titan XXL Low Black Sport

Najważniejsze dane techniczne

Pojemność (l)   400 450 450 500 500 600 600 400 400 450 300
Ładowność (kg)   75
Kolor   Czarny Czarny Szary Czarny Szary Czarny Szary Czarny Szary Czarny Czarny
Konstrukcja   Standardowa Obniżony profil Wąska (z miejscem na dodatkowy uchwyt rowerowy lub narciarski)

Wymiary

Wymiary zewnętrzne (cm) Długość 188 194 194 215 215 232 232 216 216 232 188
Szerokość 65 89 89 89 89 92 92 89 89 92 65
Wysokość 42 43 43 43 43 45 45 35 35 37 42
Wymiary wewnętrzne (cm) Długość 177 182 182 202 202 220 220 202 202 220 177
Szerokość 50 72 72 74 74 77 77 74 74 77 50
Wysokość 38 38 38 37 37 40 40 30 30 33 38
Masa (kg)   17 20 20 23 23 26 26 23 23 25 15

Montaż

System montażu   PowerClick
Pasuje do belek Aero   Tak
Pasuje do belek prostokątnych   Tak
Pasuje do belek WingBar   Tak
Pasuje do belek SlideBar   Tak (wymagane dokupienie adaptera)

Funkcje

Centralny zamek   Tak, z systemem SlideLock
Obustronne otwieranie   Tak
Uchwyty   Ergonomiczne uchwyty z szeroką rączką po obu stronach 

Transport sprzętu sportowego

Maksymalna ilość Par nart 4-6 5-7 5-7 5-7 5-7 5-7 5-7 5-7 5-7 5-7 3-5
Desek snowboardowych 3-4 3-5 3-5 3-5 3-5 3-5 3-5 3-5 3-5 3-5 3-4
Maksymalna długość nart (cm)   155 180 180 200 200 215 215 200 200 215 175

Bezpieczeństwo

Certyfikat TÜV/GS   Tak
Norma City Crash   Tak

Podsumowanie

Nowa seria boksów Thule Motion 3 to odświeżona wersja znanego i polecanego boxa dachowego Motion XT. W trzeciej generacji ulepszono szereg drobnych rzeczy, które mają istotny wpływ na komfort i oszczędność podczas codziennego użytkowania. 

Warto podkreślić, że chociaż zmiany nie są na pierwszy rzut oka zbyt wielkie, to obejmują bardzo ważne elementy takie jak wpływ na aerodynamikę pojazdu. Odświeżona konstrukcja przynosi istotne korzyści, takie jak niższy poziom hałasu czy redukcja zużycia paliwa, w porównaniu do poprzedniej wersji. Pozostałe elementy w większości pozostały bez zmian. Jest to podyktowane faktem, że funkcje te są już sprawdzone i polecane przez wielu klientów, więc nie było konieczności wprowadzenia większych zmian. 

Biorąc pod uwagę niezbyt wielką różnicę w cenie między starą a nową generacją, warto rozważyć zakup nowszego produktu, który został poprawiony, pod tym względem, gdzie przynosi to wymierne korzyści, natomiast kluczowe i sprawdzone funkcje znajdują się nadal na pokładzie bez zmian. 

Thule Motion 3 będzie miał swoją premierę na początku kwietnia, zaraz po świętach Wielkiej Nocy i wtedy stanie się on dostępny. W naszym sklepie StrefaKierowcy.pl zapoznasz się z jego szczegółami już teraz. Kliknij “Powiadom o dostępności produktu” i podaj wymagane dane, aby otrzymać maila, kiedy produkt pojawi się w sprzedaży. 

”Porównanie_boksów_dachowych_Thule_Motion”
SONAX Xtreme do czyszczenia felg
Wysoce skuteczny preparat do czyszczenia felg stalowych i aluminiowych. Bez problemów usuwa nawet najbardziej oporny brud: zapieczony pył hamulcowy, plamy oleju, ślady po gumie oraz wszelkie zanieczyszczenia drogowe.

Nie zawiera kwasów. pH neutralne. Bezpieczny dla felg lakierowanych, nielakierowanych oraz śrub i nakrętek.
Producent
SONAX Xtreme do nabłyszczania opon - Wet Look
Zapewnia długotrwały, głęboki połysk i efekt „mokrej opony”. Konserwuje gumę, a przy regularnym stosowaniu również chroni przed pękaniem, przedwczesnym starzeniem, brązowym zabarwieniem i blaknięciem. Głęboki, czarny i błyszczący wygląd opony utrzymuje się do kilku tygodni. Nadaje się do wszystkich rodzajów opon. Niezwykle łatwy w aplikacji.
Producent
SONAX Xtreme cockpit efekt matowy
SONAX Xtreme Cockpit matowy czyści i pielęgnuje wszystkie wewnętrzne elementy samochodu wykonane z tworzyw sztucznych. Zachowuje oryginalna strukturę powierzchni matowych, ogranicza powstawanie oślepiających refleksów świetlnych.
Producent
Liqui Moly Oczyszczacz klimatyzacji 0,25L
Preparat pozwala na gruntowne oczyszczenia parownika oraz całego układu klimatyzacji bez demontażu elementów składowych. Szybko i skutecznie usuwa grzyby i bakterie. Tworzy ochronny film w parowniku i dba o świeżość i czystość powietrza. Czyszczenie zaleca się co najmniej raz w roku.
Producent
(12) 346 346 2 info@strefakierowcy.pl pn-pt: 9-17, sob: 9-13