Modernizacja popularnego modelu - nowy boks dachowy Thule Force 3

Autor: Ekspert StrefaKierowcy.pl
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę

Znany model w nowej odsłonie - boks dachowy Thule Force 3

Thule Force 3 to następca jednego z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych modeli z oferty szwedzkiego producenta w naszym sklepie - Thule Force XT. Produkty z poprzedniej generacji cieszyły się znakomitą opinią, w szczególności dzięki wysokiej jakości wykonania i możliwościom, które obejmują wszystkie najpopularniejsze funkcje, ale bez zbędnych dodatków. Ten model określany jest jako średnia lub średnio-wyższa półka w swojej kategorii i oferuje komplet udogodnień, których potrzebuje zdecydowana większość kierowców do codziennego użytku. Dzięki temu, że na pokładzie nie ma tzw. “wodotrysków”, z których korzysta się sporadycznie lub często wcale, to cena tego bagażnika, jak na jakość, jaką oferuje, jest naprawdę rozsądna

Najnowszy model Thule Force 3 nie jest w zasadzie żadną rewolucją, jeśli chodzi o funkcjonalność bagażników z tej linii. Oferuje on bardzo zbliżone możliwości do swojego poprzednika. Główne usprawnienie to kształt i forma boksa, która została znacznie unowocześniona. Bardziej opływowa bryła gwarantuje jeszcze lepszą aerodynamikę, co przekłada się na niższy poziom generowanego hałasu czy mniejsze zużycie paliwa. 

”Porównanie_Thule_Force_XT_vs_3”

Nową stylistykę można dostrzec także na ścianie bocznej bagażnika. Została ona zaprojektowana w taki sposób, że tworzy ona “naturalny uchwyt”, za który można z łatwością unieść lub zamknąć pokrywę. Dzięki temu, że tworzy on spójną całość z powierzchnią ściany, a nie wystaje jak w przypadku niektórych boksów - nie ma on wpływu na aerodynamikę konstrukcji. 

”Uchwyt_Force_3”

Thule Force 3 został także dodatkowo nieznacznie przesunięty do przodu względem dachu. Oznacza to, że ryzyko kontaktu boksa z klapą bagażnika zostało ograniczone do minimum, nawet w tych największych rozmiarach. 

”Pozycja_boksa_dachowego”/

Pozostając w wątku rozmiarów, można tu zauważyć kolejną ze zmian, jakie oferuje nowa generacja. Model, który wcześniej określany był jako Thule Force XT Alpine nie jest już dostępny w nazewnictwie w najnowszej generacji. Thule Force 3 obejmuje za to dwie wersje Sport - L oraz XXL o pojemnościach 300 i 450 litrów. Ta drobna zmiana znacząco ułatwia zorientowanie się w tym, co oferuje linia Force, bez zbędnego komplikowania nazw. 

Funkcje, jakie oferuje bagażnik Thule Force 3

Pozostałe parametry i funkcje, które opisują bagażniki z tej linii pozostały w większości niezmienione. W myśl zasady, żeby “nie zmieniać czegoś, co jest dobre” znajdziemy tutaj na pokładzie wszystkie te systemy, za które doceniane były boksy z linii Force XT. 

Podobnie jak modele z linii Force XT, tak samo te z serii z “trójką” oferują kilka wariantów pojemnościowych w zakresie od 300 do 500 litrów. Oprócz klasycznych boksów o standardowej bryle, dostępne są dwa wspomniane już wcześniej modele z dopiskiem “Sport”. Charakteryzują się one specjalnie zwężoną oraz jednocześnie wydłużoną konstrukcją, co niesie ze sobą dwie korzyści. Przede wszystkim, w bagażniku o tym kształcie bez problemu można transportować podłużne przedmioty, takie jak narty czy deski snowboardowe (w modelu XXL Sport nawet 215 cm!). Po drugie, dzięki niewielkiej szerokości, na wielu belkach pozostawią one nawet kilkadziesiąt centymetrów wolnej przestrzeni, na której można umieścić np. uchwyty rowerowe czy narciarskie

”Przewóz_boksa_i_uchwytu”

Thule Force 3 wyposażony został również w udogodnienia znane z poprzedniej generacji. Jednym z kluczowych dla wygody obsługi jest wykorzystanie technologii DualSide, pozwalającej na obustronne otwieranie boksa, zarówno od strony kierowcy, jak i pasażera. Dzięki tej możliwości, pakowanie i wypakowywanie bagażu jest znacząco ułatwione, niezależnie od miejsca zaparkowania. 

”Obustronne_otwieranie_boksa”

Kolejna odziedziczona cecha to system Power-Click, na którym opiera się montaż boksów z linii Force 3. Jest to prosty w obsłudze mechanizm, który opiera się wyłącznie na kilku krokach podczas instalacji - wystarczy odpowiednio osadzić bagażnik na belkach, a następnie dokręcić dedykowane pokrętło. Ma ono wbudowany sygnalizator dźwiękowy, który kliknięciem informuje o momencie, w którym siła mocowania jest już odpowiednia. Zapobiega to zbyt mocnemu dokręceniu śruby. Co więcej, system Power-Click charakteryzuje się także bardzo szeroką kompatybilnością. Boksy mogą zostać zamontowane na różnych kształtach poprzeczek - owalnych, prostokątnych i w kształcie skrzydła o szerokości do 90 milimetrów, co obejmuje zdecydowaną większość dostępnych na rynku bagażników bazowych.

”Szeroko_kompatybilny_boks”

Na pokładzie Thule Force 3 nie mogło także zabraknąć systemu SlideLock, który jest obecny w większości boksów tej marki. Odpowiada on za automatyczną blokadę pokrywy po jej opuszczeniu, dzięki czemu masz pewność, że Twój bagaż jest bezpiecznie zamknięty. Wizualny sygnalizator wyraźnie wskazuje moment, w którym pokrywa jest odpowiednio domknięta, a Ty, możesz ruszać w kolejną podróż. 

”Blokada_pokrywy_boksa”

Kluczową cechą wszystkich boksów Thule, a więc i Force 3 jest to, że szwedzki producent przed wypuszczeniem swoich produktów przeprowadza bardzo dokładne testy i badania pod kątem bezpieczeństwa. Testy zderzeniowe, narażenia na działanie ekstremalnych warunków zewnętrznych czy symulacje zużycia, jednoznacznie potwierdzają najwyższą jakość bagażników tej marki

Porównanie modeli Thule Force 3

Boks dachowy Thule Force 3 jest dostępny w aż sześciu wariantach rozmiarowych. Obejmują one pojemności od 300 do 500 litrów, dzięki czemu większość kierowców znajdzie odpowiednio dopasowany model. Oprócz wersji o klasycznej bryle, w gamie tego modelu są dostępne dwie charakterystyczne odmiany Sport, o zwężonej i wydłużonej konstrukcji, która umożliwia przewóz sprzętu narciarskiego czy rowerowego. Aby jak najdokładniej przedstawić różnice pomiędzy modelami boksów, prezentujemy porównanie danych technicznych wszystkich bagażników z linii Force 3:

Thule Force 3 S Force 3 M Force 3 L Force 3 XL Force 3 L Sport Force 3 XXL Sport
Pojemność 300 l 400 l 450 l 500 l 300 l 450 l
Ładowność 75 kg
Kolor Czarny - materiał AeroSkin
Wymiary zewnętrzne (Dł. x Wys. x Szer.) 140 x 38 x 90 cm 175 x 44 x 81 cm 195 x 42,5 x 84,5 cm 215 x 47 x 87 cm 191 x 42 x 63 cm 232 x 44 x 79 cm
Wymiary wewnętrzne (Dł. x Wys. x Szer.) 131 x 35 x 78 cm 167 x 38 x 69 cm 187 x 37 x 73 cm 207 x 37 x 75 cm  183 x 36,5 x 51 cm 224 x 38 x 58 cm
Możliwość przewozu par nart/desek snowboardowych (dł. max) Brak 6/4 (155 cm) 7/5 (175 cm) 7/5 (195 cm) 5/4 (175 cm) 5/4 (215 cm)
Dodatkowe funkcje DualSide, Power-Click, SlideLock DualSide, Power-Click, SlideLock, zwężona konstrukcja umożliwiająca jednoczesny montaż uchwytu np. rowerowego

Podsumowanie nowości Thule Force 3

Boks dachowy Thule Force 3 to nowy model, który, choć nie wprowadza żadnych rewolucji, to jest znakomitym przykładem na to, jak powinno się ulepszać produkty, z których klienci są zadowoleni. Delikatne ulepszenie sylwetki i przesunięcie boksa to zmiany, jakie doceni większość kierowców, a pozostawienie kluczowych cech jak dwustronne otwieranie, system montażu Power-Click, materiału AeroSkin, czy funkcji SlideLock sprawia, że produkt nadal będzie z pewnością jednym z najchętniej wybieranych. Thule Force 3 to boks dachowy, któremu warto się przyjrzeć poszukując wysokiej jakości rozwiązania w rozsądnym budżecie. 

”Boks_dachowy_Thule_Force_3”

Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi:

Czym różni się boks Thule Force 3 od Thule Force XT?

Thule Force 3 to następca boksów dachowych z linii Force XT. W najnowszej generacji odświeżono przede wszystkim bryłę produktu, która jest bardziej aerodynamiczna i jest nowocześniejsza pod kątem wizualnym. Oprócz tego, pozycja boksa względem dachu została przeniesiona delikatnie na przód, co redukuje do minimum ryzyko kontaktu boksa z uniesioną klapą bagażnika w pojeździe. Uchwyt do unoszenia pokrywy boksa stanowi teraz integralną część ściany bocznej, przez co nie wpływa negatywnie na przepływ powietrza. 

Czy warto wymienić boksa Thule Force XT na Force 3?

Posiadając boksa z linii Thule Force XT i wymieniając na boks Force 3 nie odczuje się jakiegoś znaczącego skoku technologicznego. Boksy te są bardzo do siebie podobne, a główna różnica to wspomniana wcześniej bryła, która sprawia, że nowszy model wygląda bardziej nowocześnie oraz ma lepszą aerodynamikę. Jeżeli są to dla Ciebie kluczowe elementy w użytkowaniu boksa, to z pewnością warto rozważyć wymianę, ponieważ nowsza generacja będzie pod tym względem po prostu lepsza.

Jakiego boksa kupić: Force XT czy Force 3?

Odpowiedź na to pytanie zależna jest od indywidualnych oczekiwań przyszłego użytkownika. Mimo niewielkich różnic, część kierowców może docenić bardziej nowoczesną konstrukcję Force 3, która z pewnością powinna być przyjemniejsza w użytkowaniu. Co więcej, ze względu na fakt, że jest to zdecydowanie nowszy model, to dostępność choćby części zamiennych dla tego produktu będzie na pewno dużo dłuższa, co może mieć znaczenie w przypadku zakupu na wiele lat w przód i z myślą o potencjalnej wymianie elementów eksploatacyjnych po gwarancji producenta. Oczywiście Thule Force XT jest nadal modelem, który jest oficjalnie dostępny w kanałach sprzedaży szwedzkiego producenta i jego wsparcie z pewnością nie wygaśnie również przez kilka najbliższych lat

Który model z linii Thule Force wybrać?

Wybór odpowiedniego modelu powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pierwszym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę jest konstrukcja. Do wyboru są dwa warianty: klasyczny, szeroki, który oferuje dużą pojemność, a wymiary ma dopasowane proporcjonalnie do mniej więcej wielkości dachu, oraz zwężony Sport, który ma niewielką szerokość, dzięki czemu umożliwia jednoczesny montaż np. uchwytu rowerowego na belkach bagażnika bazowego. Wersja Sport ma jednak równocześnie wydłużoną konstrukcję co ma swoje zalety i wady - pozwala na przewóz długich przedmiotów, jak narty czy deski (do 215 cm w wersji XXL Sport), ale w zamian za to długość całkowita tego boksa jest na tyle duża, że nie na każdym rodzaju samochodu będzie go można zainstalować. 

W drugiej kolejności należy zastanowić się nad wyborem pojemności. Mniejsze boksy mają bardziej kompaktowe wymiary, co oznacza, że łatwiej je przenosić (np. wtedy, gdy nie są używane) oraz mają najmniejszy wpływ na aerodynamikę pojazdu. Większe z kolei oferują dużo więcej przestrzeni załadunkowej, w której można umieścić bagaże dla całej rodziny, ale ich wymiary (zwłaszcza długość) są tak duże, że w niektórych samochodach ich montaż nie będzie możliwy

Pozostałe parametry boksów z tej linii są jednakowe, więc niezależnie od wyboru, można się cieszyć z takich funkcji jak obustronne otwieranie, szeroka kompatybilność i łatwość montażu dzięki PowerClick oraz blokada pokrywy SlideLock

SONAX Xtreme do nabłyszczania opon - Wet Look
Zapewnia długotrwały, głęboki połysk i efekt „mokrej opony”. Konserwuje gumę, a przy regularnym stosowaniu również chroni przed pękaniem, przedwczesnym starzeniem, brązowym zabarwieniem i blaknięciem. Głęboki, czarny i błyszczący wygląd opony utrzymuje się do kilku tygodni. Nadaje się do wszystkich rodzajów opon. Niezwykle łatwy w aplikacji.
Producent
SONAX Xtreme cockpit efekt matowy
SONAX Xtreme Cockpit matowy czyści i pielęgnuje wszystkie wewnętrzne elementy samochodu wykonane z tworzyw sztucznych. Zachowuje oryginalna strukturę powierzchni matowych, ogranicza powstawanie oślepiających refleksów świetlnych.
Producent
Liqui Moly Oczyszczacz klimatyzacji 0,25L
Preparat pozwala na gruntowne oczyszczenia parownika oraz całego układu klimatyzacji bez demontażu elementów składowych. Szybko i skutecznie usuwa grzyby i bakterie. Tworzy ochronny film w parowniku i dba o świeżość i czystość powietrza. Czyszczenie zaleca się co najmniej raz w roku.
Producent
(12) 346 346 2 [email protected] pn-pt: 9-17, sob: 9-13