Przegląd produktów Westfalia

Autor: Ekspert StrefaKierowcy.pl
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę

Producent haków holowniczych i bagażników - Westfalia

Westfalia to ceniony i uznany niemiecki producent nowoczesnych rozwiązań transportowych. Oferuje produkty najwyższej jakości, charakteryzujące się szeroką funkcjonalnością, wykonaniem z trwałych i wytrzymałych materiałów, a także uniwersalnym zastosowaniem, które może być rozbudowane za pomocą atrakcyjnych dodatków

Marka Westfalia, pochodząca z regionu Niemiec o tej samej nazwie, cieszy się długą historią i ugruntowaną pozycją na rynku. Specjalizuje się w produkcji przede wszystkim haków holowniczych oraz różnorodnych bagażników, które można zamontować na jego kuli. Wysoką jakość akcesoriów tego producenta potwierdza fakt, że są one bardzo często wykorzystywane w tzw. “Pierwszym montażu”, czyli z hakami Westfalia wyjeżdżają samochody wielu marek prosto z fabryki.  

W naszej ofercie tego producenta znajdziesz różnorodne produkty, z wielu kategorii. Podstawą, która będzie wymagana do montażu opisywanych w dalszej części artykułu bagażników jest posiadanie odpowiedniego haka holowniczego. Jeśli w swoim samochodzie nie posiadasz tego elementu, możesz go znaleźć na naszej stronie w kategorii haki holownicze. Najprostszą metodą wyszukania właściwego produktu z tej grupy jest jednak skorzystanie z naszej dedykowanej wyszukiwarki, w której podając najważniejsze parametry pojazdu, w kilka sekund odnajdziesz kompatybilne haki, wiązki i akcesoria

Jeżeli Twój pojazd zostanie już wyposażony w odpowiedni hak holowniczy, możesz przejść do rozpoczęcia jego wykorzystywania. Na kuli możesz instalować różnorodne rodzaje bagażników i akcesoriów, które pozwalają na transport rowerów, dodatkowego bagażu czy różnorodnych przedmiotów o nietypowym kształcie, które w oryginalnym bagażniku samochodu nie znajdą dla siebie miejsca. W kolejnych akapitach przybliżymy najważniejsze cechy produktów od marki Westfalia, które umożliwią przewożenie tego typu ładunków. 

”Przegląd_produktów_Westfalia”

Bagażniki do przewozu rowerów Westfalia

Westfalia oferuje kilka modeli bagażników rowerowych na hak, które, choć mają zbliżoną funkcjonalność, to różnią się od siebie drobnymi szczegółami. W gamie tego producenta dostępne są przede wszystkim platformy do przewozu dwóch rowerów jednocześnie, ale można rozszerzyć ich możliwości przez dokupienie właściwego adaptera, zwiększającego pojemność o jeden rower. Niemiecki producent oferuje również jeden model bagażnika, który fabrycznie pozwala na przewóz trzech jednośladów, dzięki czemu można przewozić sprzęt dla całej rodziny bez konieczności zakupu dodatkowych akcesoriów.

Tym, co łączy wszystkie modele Westfalia z tej kategorii jest bardzo wysoka jakość wykonania. Projekt każdego bagażnika został opracowany w taki sposób, by zapewnić maksymalny komfort codziennego użytkowania. Wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze system montażu sprawia, że umieszczanie bagażnika na haku dziecinnie proste. 

Westfalia BC60 - platforma z bagażem doświadczeń na rynku

Platforma rowerowa na hak Westfalia BC60 to bagażnik, który jest już dostępny na rynku od niemal 10 lat. Przez cały ten okres czasu cieszył się bardzo wysoką popularnością ze względu na szereg funkcjonalności, które po dzisiejszy dzień stoją na najwyższym poziomie i nie są oferowane w o wiele nowszych, ale tańszych produktach. 

”Westfalia_BC60”

Platforma BC60 przeznaczona jest do przewożenia dwóch rowerów jednocześnie, ale istnieje możliwość zakupu adaptera, rozszerzającego jej pojemność do trzech jednośladów. Jej główną zaletą są wyjątkowo kompaktowe wymiary, wynoszące 66 x 125 x 69 cm, co jest jedną z najniższych wartości wśród platform o tej pojemności. Dzięki takim parametrom, zarówno użytkowanie, jak i przechowywanie tego produktu jest bardzo komfortowe i nie zajmuje on dużo miejsca. Bagażnik ma również możliwość składania do wymiarów 58 x 22 x 69 cm, co dodatkowo wyróżnia go wśród podobnych produktów. Złożony bagażnik można np. zawiesić na dedykowanym wieszaku, dzięki czemu zaoszczędzisz miejsce na podłodze garażu czy domu. Aby dodatkowo ochronić bagażnik przed zanieczyszczeniem lub zabrudzeniem podczas przechowywania, można zakupić do niego również specjalną torbę, która wymiarami jest idealnie dopasowana do kształtu tego bagażnika

”Kompaktowy_bagażnik_Westfalia”

Bagażnik Westfalia BC60 pozwala na przewóz różnych rodzajów rowerów o rozstawie osi do 130 centymetrów. Dzięki maksymalnej nośności wynoszącej 60 kilogramów (do 30 kilogramów na rower), można na nim transportować nawet jednoślady elektryczne, które w obecnych czasach są coraz bardziej popularne. Uchwyty kół posiadają regulację i pozwalają na stabilne mocowanie rowerów z oponami o szerokości do 70 milimetrów. Istnieje jednak możliwość zakupu oddzielnych, wydłużonych pasów, które pozwalają na instalację jednośladów o szerszej oponie. Montuje się je do oryginalnych zapięć na koła, zwiększając ich długość. Ramiona, które chwytają ramę roweru wyposażone są w grubą, gumową wyściółkę, która dodatkowo chroni sprzęt przed uszkodzeniami w trakcie jazdy. 

Dużą zaletą, która poprawia komfort użytkowania tej platformy jest szeroka jej funkcjonalność. Możliwość odchylania (aż o 90 stopni!), nawet z zamontowanymi rowerami sprawia, że dostęp do bagażnika pojazdu jest znacznie łatwiejszy. Dzięki temu, nie musisz już zdejmować sprzętu z platformy, by włożyć torby z bagażem do samochodu. Dla bezpieczeństwa zarówno samego bagażnika oraz umieszczonych na nim rowerów, platformę wyposażono w system zamków, które zabezpieczają przed niepożądanym otwarciem, każdy z tych elementów oddzielnie. W zestawie znajdziesz komplet kluczyków, którym odepniesz pojedyncze rowery osobno lub całą platformę w razie potrzeby. 

”Popularny_model_Westfalia”

Montaż zarówno bagażnika na haku, jak i rowerów na platformie to dziecinnie proste operacje, które zajmują dosłownie kilka chwil. Instalacja BC60 na kuli opiera się na otwarciu specjalnej dźwigni, umieszczeniu platformy na haku i dociśnięciu dźwigni z powrotem. Tak zainstalowany bagażnik można zamknąć wspomnianym wcześniej kluczykiem. Rowery na platformie montuje się umieszczając je kołami na specjalnych rynienkach, a następnie zapinając uchwyty na ramie oraz pasy na kołach. Aby ułatwić sobie wprowadzenie masywnego sprzętu na bagażnik, można skorzystać również z dedykowanej rampy załadunkowej, która jeszcze bardziej upraszcza cały proces. 

Bagażnik wyposażony jest również w komplet elementów, które są wymagane przepisami polskiego prawa, ale również spełnia standardy większości krajów Europy. Na wyposażeniu znajdziemy tutaj miejsce na wtórnik tablicy rejestracyjnej, które jest wymagane ze względu na fakt zasłonięcia oryginalnej tablicy przez zainstalowany sprzęt. Ponadto, platformę wyposażono w komplet oświetlenia zasilany wiązką 13 - pinową. Istnieje możliwość zasilenia bagażnika również z wykorzystaniem wiązki 7 - pinowej, ale do tego wymagany jest adapter. Dodatkowo, wówczas niedostępne są niektóre z funkcji oświetlenia, np. światło cofania, które w przepisach niektórych krajów może być obowiązkowe. 

Platforma Westfalia BC60, podobnie jak pozostałe produkty tej marki, wyróżnia się przede wszystkim najwyższą jakością wykonania. Została ona potwierdzona podczas wielogodzinnych testów otrzymując liczne certyfikaty świadczące o jej znakomitych parametrach w zakresie bezpieczeństwa. Wśród najważniejszych wyróżnień warto podkreślić przede wszystkim niemiecki certyfikat TÜV-GS oraz pozytywny wynik testu City-Crash

Dodatkową zaletą tego produktu, jest również jego wyjątkowy design. Wykończenie w srebrno - czarnym kolorze znakomicie wpasowuje się w trendy wizualne i świetnie wygląda zarówno na starszych, jak i nowszych modelach pojazdów. 

”Bagażnik_na_dwa_rowery”

Westfalia BC80 Classic oraz BC80 LED - ulepszona wersja znakomitego bagażnika

Bagażniki rowerowe na hak z linii BC80 to odświeżone modele opisanej wyżej platformy BC60. Dostępne są w dwóch wersjach:

 • tańszej, z klasycznym oświetleniem - BC80 Classic,
 • droższej, z oświetleniem w technologii LED - BC80 LED

Technologia oświetlenia jest jedynym parametrem, który rozróżnia obydwa wymienione produkty. Lampy LED charakteryzują się bardziej nowoczesnym wyglądem, który jeszcze lepiej wpisuje się w stylistykę najnowszych modeli samochodów. Dodatkowo, oświetlenie w tej technologii cechuje się również lepszą widocznością w ciemności oraz znacznie większą trwałością. Z tego powodu, to bagażnik BC80 LED będzie lepszym wyborem dla podróżników, którym częściej zdarza się poruszać nocą. Oczywiście, BC80 Classic również posiada komplet w pełni funkcjonalnego oświetlenia, które, choć jest mniej efektowne spełnia wszystkie stawiane polskim prawem wymagania

”Westfalia_BC80_Classic”

Produkty z linii BC80 są następcami opisanego przez nas w poprzednim akapicie bagażnika BC60. Udoskonalone zostały w tej generacji drobne elementy, które sprawiają, że jej użytkowanie jest jeszcze bardziej przyjemne. Przede wszystkim, w bagażnikach BC80 Classic oraz LED, odświeżony został system montażu platformy na haku oraz jej składanie. W nowej wersji, oba te procesy są jeszcze szybsze i prostsze. Dodatkowo, nowa generacja bagażników zyskała nową, odłączaną belkę tylną, na której łatwo można zainstalować tablicę rejestracyjną. 

”Westfalia_BC80_LED”

W nowszej generacji platform rowerowych na hak Westfalia poprawiono system montażu rowerów na bagażniku. Dzięki odłączanym uchwytom ramy, które znajdują się na zoptymalizowanym wsporniku, instalacja jednośladów została usprawniona.

Podobnie jak poprzednik, bagażniki z linii BC80 oferują standardową pojemność na dwa rowery. Analogicznie, istnieje możliwość rozszerzenia jej za pomocą adaptera. Z produktami nowej generacji kompatybilne są aż dwa rodzaje adapterów:

”Nowa_wersja_bagażnika_Bikelander”

Poza systemem montażu, obydwa adaptery różnią się jeszcze wizualnie, choć ich funkcjonalność jest bardzo podobna. 

Wszystkie pozostałe parametry, bagażniki z serii BC80 “odziedziczyły” po swoim poprzedniku, a zatem:

 • kompaktowe wymiary i możliwość składania w niewielką kostkę, 
 • kompatybilność z tym samym wieszakiem ściennym i pokrowcem, służącym do przechowywania,
 • możliwość przewozu rowerów o łącznej masie do 60 kilogramów (30 kg/rower), co pozwala na transport również jednośladów elektrycznych. Aby ułatwić sobie instalację masywnego sprzętu, można wykorzystać dedykowaną rampę najazdową,
 • cechy bagażnika pozwalają na transport różnych rodzajów rowerów o rozstawie osi do 130 centymetrów oraz oponie szerokiej na maksymalnie 70 milimetrów. Uchwyty kół posiadają regulację, dzięki czemu gwarantują stabilność. Istnieje możliwość zastosowanie oddzielnie oferowanych wydłużonych pasów mocujących na koła,
 • przeprojektowane uchwyty na ramę nadal są wyposażone w gumową wyściółkę, która chroni rowery przed uszkodzeniem,
 • platforma BC80 Classic oraz LED wyposażona jest w funkcję odchylania o 90 stopni, ułatwiającą dostęp do bagażnika samochodu,
 • komplet zamków obsługiwanych kluczykiem zabezpiecza zarówno samą platformę na haku, jak i każdy rower oddzielnie, chroniąc przed niepożądanym otwarciem,
 • na wyposażeniu znajdują się wszystkie elementy wymagane przez przepisy - miejsce na tablicę rejestracyjną oraz pełne oświetlenie, zasilane wiązką 13 - pin. Za pomocą adaptera można wykorzystać również wiązkę 7 - pinową, ale wówczas niedostępne będą niektóre z elementów, np. światło cofania,
 • Najwyższa jakość i rygorystyczne standardy bezpieczeństwa potwierdzone są certyfikatami TÜV-GS oraz City Crash,
 • Nowoczesny design znakomicie komponuje się z wyglądem różnorodnych pojazdów (zwłaszcza w wersji BC80 LED). 
”Bagażnik_z_oświetleniem_LED”

Westfalia BC80 Bikelander 3 - fabrycznie gotowy na trzy rowery

Bikelander 3 to najnowsza wersja bagażnika z linii Westfalia BC80. Różni się od swoich poprzedników, przede wszystkim pojemnością. Ten bagażnik, w przeciwieństwie do starszych generacji, nie potrzebuje już adaptera, by mieć możliwość przewożenia trzech rowerów jednocześnie. Fabrycznie gotowy jest, by pomieścić jednoślady dla całej rodziny o łącznej masie do 60 kilogramów (30 kg/rower). W związku z tym, platforma Bikelander 3 nie jest już kompatybilna z adapterem rozszerzającym pojemność. 

Podobnie jak Westfalia BC80 LED, Bikelander 3 wyposażony jest również w pełny komplet oświetlenia w technologii LED, zapewniający znakomitą trwałość i widoczność po zmierzchu. Lampy zasilane są wiązką 13 - pinową, choć także istnieje możliwość zasilenia wiązką 7 - pinową, ale z ograniczoną funkcjonalnością. 

”Westfalia_BC80_Bikelander_3”

Platforma rowerowa na hak Westfalia BC80 Bikelander 3 pozwala na przewóz różnych jednośladów, podobnie jak produkty z poprzednich generacji. Konstrukcja umożliwia transport rowerów o rozstawie osi do 130 centymetrów oraz kołach o szerokości do 70 milimetrów. Odłączane uchwyty obejmują rowery o ramie w zakresie 25-80 mm. Posiadają również zintegrowaną ochronę przed zarysowaniem, czyli specjalną warstwę gumy

Podobnie jak opisywane wcześniej platformy Westfalia, ten model udostępnia również możliwość transportu rowerów elektrycznych. W tym wypadku należy jednak zwrócić szczególną uwagę na ich masę, ponieważ chociaż nośność na rower pozostała bez zmian (30 kilogramów), to maksymalne obciążenie całości mimo zwiększenia pojemności nadal wynosi 60 kilogramów. Oznacza to, że przewożąc jednocześnie 3 rowery elektryczne, ich jednostkowa masa nie może przekraczać 20 kilogramów. 

”Platformy_rowerowe_Bikelander”

Ze względu na zwiększenie maksymalnej pojemności, konstrukcja bagażnika musiała zostać nieznacznie wydłużona. Wymiary tej wersji wynoszą 126 x 83 x 68 centymetrów, co i tak klasyfikuje ten model jako dość kompaktowy w porównaniu do produktów tej klasy. Ważne jest także to, że ta platforma również ma możliwość składania w niewielką kostkę o wymiarach 58 x 83 x 68 cm, która ułatwia jej przechowywanie. Oprócz tego, w najnowszej wersji wykorzystano również materiały charakteryzujące się niższą masą, dzięki czemu mimo większych wymiarów nie waży on o wiele więcej (różnica w porównaniu do modeli BC60/BC80 wynosi około 3 kg). 

Podsumowując, bagażnik Westfalia BC80 Bikelander 3 różni się od poprzednich generacji przede wszystkim pojemnością, będąc dostosowany fabrycznie do przewozu trzech rowerów. Idą za tym zmiany głównie w zakresie wymiarów i wagi produktu. Pozostałe elementy i funkcjonalności, najnowsza platforma posiada takie same jak starsze wersje, a są to:

 • Kompatybilność z akcesoriami ułatwiającymi przechowywanie: wieszakiem ściennym i pokrowcem,
 • Kompatybilność z akcesorium ułatwiającym załadunek - rampą najazdową, która pozwala wprowadzać rowery o większej masie na bagażnik,
 • Kompatybilność z wydłużonymi pasami, pozwalającymi na montaż jednośladów z większą oponą, 
 • Funkcja odchylania, istotnie ułatwiająca dostęp do bagażnika samochodu,
 • Indywidualne zabezpieczenia, pozwalające zamknąć zarówno każdy rower z osobna, jak i samą platformę na kuli haka holowniczego,
 • Pełny komplet wyposażenia wymaganego przez prawo - oświetlenie oraz miejsce na wtórnik tablicy rejestracyjnej,
 • Najwyższa jakość wykonania i materiałów
 • Wysoki standard bezpieczeństwa potwierdzony certyfikatami TÜV-GS oraz City Crash,
 • Nowoczesny design komponujący się znakomicie z różnymi modelami pojazdów.
”Bagażnik_rowerowy_na_hak_Westfalia”

Sposób na dodatkowy bagaż. Nie ważne jaki… - Bagażniki Westfalia

Platformy Westfalia BC60 oraz BC80 to nie tylko bagażniki, które służą do przewożenia rowerów. Mogą one stanowić podstawę do uniwersalnego systemu bagażowego, na którym przewieziesz nie tylko sprzęt sportowy, ale również dodatkowe ubrania, zakupy, a nawet meble! Aby jednak zapewnić odpowiednie zabezpieczenie tego typu ładunku, a tym samym powiększyć przestrzeń bagażową swojego pojazdu, należy wyposażyć się w jedno z dedykowanych akcesoriów. W naszej ofercie dostępne są dwa bagażniki, które oferują możliwość przewozu dodatkowych ładunków - w zależności od tego, który z nich wybierzesz, taki rodzaj bagażu ze sobą zabierzesz. 

Miejsce na walizki i torby

Pierwszym dedykowanym akcesorium, które można zainstalować na platformach rowerowych Westfalia BC60 oraz BC80 jest Skrzynia transportowa Westfalia. Jest to bagażnik, który z wyglądu i funkcjonalności przypomina klasyczne boxy montowane na haku holowniczym. Tym, co wyróżnia ten konkretny produkt jest system montażu, który opiera się na wyżej opisanych bagażnikach rowerowych. Box ten nie potrzebuje zakupu oddzielnych elementów montażowych ani nie wymaga instalacji na specjalnych adapterach czy ramionach - umieszcza się go bezpośrednio na jednej z platform rowerowych, bez użycia narzędzi. Dzięki takiemu projektowi, można w łatwy sposób stworzyć uniwersalną przestrzeń ładunkową, na której w zależności od potrzeb przewieziesz albo rowery, albo dodatkowe walizki i torby. Cały proces przekształcenia pomiędzy tymi zastosowaniami zajmuje dosłownie kilka sekund. 

Skrzynia udostępnia dodatkową przestrzeń ładunkową na poziomie 200 litrów i ładowności 45 kilogramów. Nie jest to może najwyższa wartość, na rynku, ale rekompensuje to kompaktowymi wymiarami, wynoszącymi 117 x 60 x 42 cm. Dzięki temu, przechowywanie nieużywanego boksa nie zajmuje wiele miejsca, a jego montaż jest jeszcze łatwiejszy. W związku z tym, że skrzynia ta powstała z myślą o łatwym zdejmowaniu i zakładaniu, tak by szybko można było przekształcić platformę rowerową w dodatkową przestrzeń ładunkową, to ma ona również niewielką masę, która w połączeniu ze zintegrowanymi kółkami, istotnie ułatwia również przenoszenia boxa z miejsca na miejsce. 

”Skrzynia_transportowa_Westfalia”

Co istotne, zamontowana skrzynia na platformie przejmuje jej kluczowe funkcje - na przykład możliwość odchylania. Dzięki temu, dostęp do bagażnika samochodu jest również ułatwiony i można w szybki sposób przekładać przedmioty pomiędzy bagażnikiem pojazdu a boxem. Skrzynia, podobnie jak platforma rowerowa, może zostać zamknięta za pomocą dedykowanego kluczyka. Istnieją dwa oddzielne, niezależne od siebie zabezpieczenia - skrzyni na platformie oraz samej pokrywy boxa, chroniąc przed niepożądanym otwarciem. 

Jak wszystkie produkty Westfalii, skrzynia również cechuje się najwyższą jakością wykonania i zostało to potwierdzone podczas licznych, wielogodzinnych testów. Otrzymała ona certyfikat TÜV-GS, który świadczy, że została bardzo dokładnie sprawdzona pod kątem bezpieczeństwa. 

”Box_na_platformę_rowerową”

Miejsce na nietypowy ładunek

Drugie akcesorium, które pozwala na rozszerzenie możliwości platform rowerowych Westfalia, jest platforma transportowa. Podobnie jak wyżej opisana skrzynia, jest ona kompatybilna z bagażnikami rowerowymi z linii BC60 oraz BC80. System montażu jest analogiczny i opiera się na umieszczeniu produktu na platformie i przymocowaniu jej zintegrowanym mechanizmem. 

Zainstalowana platforma towarowa pozwala na przewóz przedmiotów o nietypowym kształcie i wymiarach. Można na niej umieścić takie rzeczy, jak skrzynki na napoje, materiały budowlane czy wyposażenie ogrodu. Produkt ten stanowi proste w obsłudze i szybko oraz łatwo dostępne miejsce na transport różnorodnych ładunków. (Pamiętaj, by zainstalowane przedmioty odpowiednio zabezpieczyć pasami/taśmami, ponieważ samo umieszczenie bagażu na platformie bez zabezpieczeń może stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa).

”Platforma_towarowa”

Podobnie jak skrzynia, platforma towarowa dziedziczy istotne funkcje platformy rowerowej. Pozostaje możliwość odchylania z umieszczoną na bagażniku platformą (choć należy uważać na ładunek, który może zjechać). Produkt posiada również zintegrowane zabezpieczenie przeciw niepożądanym odpięciem, które obsługuje się za pomocą dołączonego klucza. 

Platforma towarowa, tak samo, jak inne produkty Westfalia, została wielokrotnie przebadana pod kątem spełniania standardów bezpieczeństwa. Zostały one potwierdzone otrzymanym certyfikatem TÜV-GS

”Platforma_transportowa_Westfalia”

Podsumowanie przeglądu produktów Westfalia

Produkty renomowanej marki Westfalia stanowią jedno z najbardziej interesujących rozwiązań transportowych na rynku. Ich uniwersalne zastosowanie, pozwalające korzystać z nich jako bagażnika rowerowego, boxa na hak, albo platformy towarowej na nietypowe ładunki sprawia, że wybierając tą ofertę stawiasz na wyjątkową wygodę i elastyczność, mogąc dopasować funkcjonalność idealnie do Twoich aktualnych potrzeb. Najważniejsze w bagażnikach i akcesoriach Westfalia jest to, że są to produkty najwyższej jakości, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Sam fakt, że na przestrzeni ostatnich 10 lat, kolejne generacje są jedynie drobną ewolucją, a nie rewolucją, a mimo to cieszą się niezmiennie ogromną popularnością, świadczy o tym, że mamy do czynienia z produktem najlepszej klasy. 

”Podsumowanie_produktów_Westfalia”

Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie produkty oferuje Westfalia?

Westfalia to niemiecki producent, który zasłynął przede wszystkim z oferowania haków holowniczych. Mało tego, jest to marka, która jest oficjalnym wynalazcą i posiadaczem pierwszego w historii patentu na zaczep kulowy. Jako pionier w tej kategorii, produkuje najbardziej innowacyjne i najwyższej jakości haki holownicze, które są wzorem dla innych producentów. Znakomite parametry i wysoką popularność produktów tej marki potwierdza fakt, że są one często elementem pierwszego montażu wśród wielu znanych producentów samochodów. 

W dzisiejszych czasach Westfalia oferuje nie tylko systemy haków holowniczych i akcesoriów do nich, ale także bagażniki i podobne rozwiązania, których system montażu opiera się właśnie na kuli. Wszystkie te produkty łączą te same cechy - najwyższa jakość wykonania, szeroka funkcjonalność i wyjątkowy design, który wizualnie dopasowuje się do większości pojazdów. 

Przedsiębiorstwo Westfalia sprzedaje swoje produkty nie tylko pod główną marką, ale posiada również szereg spółek-córek, które również są bardzo znane na europejskim rynku. Producenci tacy jak SIARR we Francji, Westfalia-Automotive w Danii, czy Witter w Wielkiej Brytanii również należą do tej samej grupy. W naszym kraju produkty zwłaszcza tej ostatniej marki cieszą się bardzo dużą popularnością. 

Czy Westfalia to niemieckie bagażniki?

Marka Westfalia pochodzi z Niemiec, a dokładniej z regionu o takiej samej nazwie. To tam, została ona założona niemal 100 lat temu. Obecnie, przedsiębiorstwo posiada kilka głównych fabryk zlokalizowanych w różnych europejskich krajach - Niemczech, Francji i Szwecji. Ponadto, spółka posiada kilka mniejszych oddziałów, a jeden z nich, znajduje się w Polsce. Oznacza to, że wszystkie oferowane przez Westfalię haki, bagażniki i pozostałe rozwiązania są produkowane w Europie, a nie jak czasem się zdarza wśród tańszych producentów - w Chinach. 

Który bagażnik rowerowy na hak Westfalia wybrać?

Wszystkie oferowane przez Westfalię bagażniki rowerowe na hak charakteryzują się wysoką jakością wykonania i szeroką funkcjonalnością, która sprawia, że nawet codzienne korzystanie z nich staje się prawdziwą przyjemnością. Kolejne generacje, bo tak można nazwać poszczególne modele tych produktów, różnią się od siebie zazwyczaj drobnymi szczegółami i usprawnieniami. W związku z tym, oferowane są one również w zbliżonej do siebie cenie, choć naturalnie, pomiędzy nowszymi, a starszymi produktami jest kilka procent różnicy. 

Wybór konkretnego modelu powinien opierać się na dokładnej analizie poszczególnych cech każdego produktu. Przykładowo, dla kierowców poszukujących rozwiązań do przewozu rowerów całej rodziny, najbardziej atrakcyjny będzie model BC80 Bikelander 3, który oferuje fabrycznie miejsce do transportu trzech jednośladów. Mimo to, nawet dla takiego użytkownika, równie atrakcyjne mogą pozostać modele BC60 oraz BC80 Classic i LED, oferujące domyślnie pojemność na dwa jednoślady, ale jest dla nich dostępny adapter pozwalający na montaż trzeciego roweru. Taki przykład pokazuje, że przed wyborem konkretnego produktu warto przeanalizować wszystkie szczegóły, ponieważ są to produkty na tyle do siebie podobne, że każdy z nich powinien spełnić oczekiwania większości użytkowników, a o wyborze może zadecydować najdrobniejszy detal, taki jak np. design. 

Jakie rowery mogę przewieźć na bagażnikach Westfalia?

Wszystkie bagażniki Westfalia z linii BC pozwalają na przewóz różnych rodzajów rowerów. Dopuszczalne parametry rowerów prezentują się następująco:

 • Rozstaw osi 130 cm,
 • Ramy o średnicy 25 - 80 mm,
 • Koła o szerokości do 70 mm,
 • Masa własna roweru do 30 kg (60 kg łącznie, niezależnie od pojemności),
 • Wszystkie bagażniki Westfalia BC dopuszczają przewóz rowerów elektrycznych oraz rowerów z hamulcami tarczowymi,
 • Odległość pomiędzy rowerami wynosi 18 cm.

Jakie są i czy warto wybrać dodatkowe akcesoria Westfalia?

Akcesoria dodatkowe Westfalia, które są kompatybilne z bagażnikami z linii BC to:

Oczywiście, żadne z powyższych akcesoriów nie jest obowiązkowe do komfortowego użytkowania bagażników Westfalia. Warto jednak rozważyć zakup produktów, które mogą istotnie ułatwić obsługę, przechowywanie lub rozszerzyć funkcje platform. W zależności od swoich potrzeb można dostosować wybór akcesoriów, które poprawią możliwości transportowe bagażnika. 

Z naszej strony rekomendujemy szczególnie dwa akcesoria - skrzynię lub platformę towarową. Są to produkty, które pozwalają rozszerzyć możliwości transportowe bagażników Westfalia, kiedy nie przewozisz na nim rowerów. 

Box, przekształca platformę w pojemną przestrzeń, w której umieścisz ładunek o pojemności do 200 litrów, taki jak walizki czy torby. Produkt ten ma takie same funkcje jak popularne w naszej ofercie boxy montowane na haku, ale w przeciwieństwie do innych rozwiązań, nie wymaga używania żadnych specjalnych podstaw, adapterów ani ramion - całą konstrukcję umieszcza i montuje się bezpośrednio na jednej z platform rowerowych Westfalia BC.

Platforma towarowa z kolei, zmienia bagażnik rowerowy w uniwersalną przestrzeń, na której przetransportujesz różnego rodzaju nietypowe ładunki, takie jak materiały budowlane, sprzęt o większych rozmiarach, a nawet meble. Podobnie jak box, platformę umieszcza się bezpośrednio na bagażniku rowerowym z linii Westfalia BC .

Dzięki wybraniu tych akcesoriów, możesz w łatwy sposób stworzyć sobie uniwersalny i elastyczny system transportowy, na którym przewieziesz bardzo różnorodne ładunki. Cały proces zmiany zastosowania, dzięki prostym systemom montażu zajmuje dosłownie kilka sekund.

SONAX Xtreme do czyszczenia felg
Wysoce skuteczny preparat do czyszczenia felg stalowych i aluminiowych. Bez problemów usuwa nawet najbardziej oporny brud: zapieczony pył hamulcowy, plamy oleju, ślady po gumie oraz wszelkie zanieczyszczenia drogowe.

Nie zawiera kwasów. pH neutralne. Bezpieczny dla felg lakierowanych, nielakierowanych oraz śrub i nakrętek.
Producent
SONAX Xtreme do nabłyszczania opon - Wet Look
Zapewnia długotrwały, głęboki połysk i efekt „mokrej opony”. Konserwuje gumę, a przy regularnym stosowaniu również chroni przed pękaniem, przedwczesnym starzeniem, brązowym zabarwieniem i blaknięciem. Głęboki, czarny i błyszczący wygląd opony utrzymuje się do kilku tygodni. Nadaje się do wszystkich rodzajów opon. Niezwykle łatwy w aplikacji.
Producent
SONAX Xtreme cockpit efekt matowy
SONAX Xtreme Cockpit matowy czyści i pielęgnuje wszystkie wewnętrzne elementy samochodu wykonane z tworzyw sztucznych. Zachowuje oryginalna strukturę powierzchni matowych, ogranicza powstawanie oślepiających refleksów świetlnych.
Producent
Liqui Moly Oczyszczacz klimatyzacji 0,25L
Preparat pozwala na gruntowne oczyszczenia parownika oraz całego układu klimatyzacji bez demontażu elementów składowych. Szybko i skutecznie usuwa grzyby i bakterie. Tworzy ochronny film w parowniku i dba o świeżość i czystość powietrza. Czyszczenie zaleca się co najmniej raz w roku.
Producent
(12) 346 346 2 info@strefakierowcy.pl pn-pt: 9-17, sob: 9-13