StrefaKierowcy.pl -
ul. Gersona 28, 30-818 Kraków, woj. małopolskie,
tel: (12) 346 346 2, info@strefakierowcy.pl
Rejestracja
Koszyk
0 szt., 0,00 PLN
Wyposażamy twój pojazd i Ciebie w podróży
od 2008 roku
Tysiące produktów, najlepsze marki, rewelacyjne ceny

Volt ładowarka automatyczna 12V / 24V 10A

Volt
 
Wzmocniona, automatyczna ładowarka (prostownik) 10 A przeznaczona do ładowania 12 i 24V kwasowo – ołowiowych akumulatorów samochodowych. Do takich akumulatorów należą m.in.: akumulatory bezobsługowe VRLA (AGM i GEL), akumulatory kwasowe z ciekłym elektrolitem lub MF. Maksymalna pojemność ładowanego akumulatora to 160 Ah.

O PRODUKCIE

Dzięki zaawansowanym technologią wykorzystywanym podczas projektowania i budowy prostownika, umożliwia on ładowanie akumulatorów do prawie 100% ich oryginalnej pojemności. To ważne, gdyż nie jest to regułą wśród ładowarek dostępnych na rynku.

Ładowarka Volt to produkt bezpieczny, zarówno dla akumulatorów jak i dla użytkowników. Procesł ładowania akumulatora sterowany jest automatyczny i steruje nim mikroprocesor zapewnia to optymalny jego przebieg oraz chroni akumulator przed przeładowaniem. Ładowarka posiada zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją. Nieprawidłowe podłączenie akumulatora poskutkuje pojawieniem się błędu na wyświetlaczu i uruchomi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, a rozpoczęcie ładowania nie będzie możliwe. Ponadto zainstalowano zabezpieczenia przeciwiskrowe, temperaturowe i zwarciowe.Domyślny prąd ładowania to 2A. W przypadku akumulatorów 12V można go zmienić w zakresie 2A/5A/10A, a dla akumulatorów 24V można wybrać 2 lub 5A. Czytelny panel sterowania z diodami informuje o aktualnej wartości prądu ładowania. Po pełnym naładowaniu akumulatora prostownik automatycznie przechodzi w tryb podtrzymania napięcia i ładowania małym prądem impulsowym.

Ten automatyczny prostownik potrafi przywrócić także sprawność głęboko rozładowanym akumulatorom 12 i 24V. Po podłączeniu do niego akumulatora urządzenie sprawdza jego napięcie, i jeśli jest ono niskie tj. w przedziale 4,5V – 10,5 V dla akumulatorów 12 voltowych lub 16V – 21V dla 24 voltowych rozpocznie się ładowanie małym prądem ok. 1.5 A w celu przywrócenia sprawności baterii. Na panelu sterowania umieszczono wskaźnik aktualnego poziomu naładowania akumulatora.

Bardzo przydatną funkcją jest tryb konserwacji akumulatora. Uruchamianie tego trybu ładowania jest zalecane co jakiś czas nawet w sytuacji, kiedy nie mamy problemów z naszym akumulatorem na co dzień. W tym trybie prostownik sprawdza poziom napięcia na akumulatorze. Jeżeli jest on obciążony lub napięcie spadnie do poziomu 12.8V (dla 12V) lub 25.6 V (dla 24V) zostanie uruchomione ładowanie impulsowe małym prądem na poziomie 1.5 A do momentu osiągnięcia odpowiedniego napięcia na danym typie akumulatora. Ładowanie może przebiegać różnie w zależności od podłączonego rodzaju akumulatora.

Prostownik akumulatorowy Volt 12/24V posiada także funkcję zasilacza 13.6V. Tryb ten można wykorzystać w dwojaki sposób. Może on służyć do ciągłego dostarczania prądu 13.6V do akumulatora, jest to przydatne do instalacjach w których wymagany jest jak największy poziom naładowania akumulatora np.: w wózkach elektrycznych. W tym trybie możemy używać prostownika także jako prostego zasilacza impulsowego o stałym napięciu 13.6 V i prądzie 4 A.

Ta automatyczna ładowarka akumulatorowa Volt posiada także tryb Boost, który umożliwia przywrócenie do sprawności nawet głęboko rozładowane akumulatory (4,5V). W tym trybie prąd ładowania wynosi 16 V / 1.5 A i jest on utrzymywany przez 2 godziny od rozpoczęcia ładowania. Po tym czasie prostownik przejdzie w normalny tryb ładowania. Podczas pracy w trybie Boost może dojść do zmniejszenia poziomu elektrolitu, koniecznie należ więc kontrolować jego stan.

Całość wykonana jest z dobrej klasy materiałów co gwarantuje trwałość. Urządzenie spełnia normę IP65, co oznacza, że jest pyłoszczelne oraz odporne na zachlapania wodą.

Główne zalety
 • obsługuje akumulatory 12V oraz 24V
 • automatyczne wykrywanie napięcia akumulatora
 • maksymalne ładowanie 10A - akumulatory 12V
 • maksymalne ładowanie 5A - akumulatory 24V
 • możliwość ładowania głęboko rozładowanych akumulatorów (4,5V)
 • agregat prądotwórczy (13.6V/4A)
 • automatyczne diagnozowanie, odzyskiwanie, ładowanie oraz podtrzymywanie akumulatora
 • zabezpieczenie przed przeładowaniem
 • posiada zabezpieczenie przed niewłaściwym użyciem
 • zabezpieczenie przeciwzwarciowe
 • nadaje się do ładowania wszystkich typów akumulatorów kwasowo-ołowiowych

PARAMETRY TECHNICZNE

Napięcie wejściowe: 200 - 260VAC, 50Hz
Napięcie wyjściowe: 12 / 24V (automatyczne przełączanie)
Napięcie ładowania: 14.4 V / 14.7 V / 28.8 V / 29.4 V
Prąd ładowania: 10 A / 5 A / 2 A
Maksymalna pojemność ładowanego akumulatora: 160 Ah
Moc: 240 W
Temperatura otoczenia: -10°C do 40°C
Klasa ochronności: IP 65

Instrukcja obsługi urządzenia

Produkty podobne

Volt ładowarka automatyczna 12V / 24V 8A
Solidna automatyczna ładowarka (prostownik) 8 A przeznaczona do ładowania 12 i 24V kwasowo – ołowiowych akumulatorów samochodowych. Do takich akumulatorów należą m.in.: akumulatory bezobsługowe VRLA (AGM i GEL), akumulatory kwasowe z ciekłym elektrolitem lub MF. Maksymalna pojemność ładowanego akumulatora to 150 Ah.
IDEAL Smart Charger 7 6/12V
Mocna ładowarka Smart Charger 7 to urządzenie, które w sposób w pełni automatyczny naładuje akumulatory o pojemności aż do 220 Ah. Jakość wykonania stoi na bardzo dobrym poziomie więc rekomendujemy ten model dla osób, które chcą kupić ładowarkę o optymalnym stosunku ceny do możliwości i jakości.
BOSCH C3 AUTOMAT
Tym prostownikiem naładujesz akumulator w samochodzie osobowym, motocyklu, skuterze, quadzie a nawet łodzi. Od małych akumulatorów 1.2 Ah do 120 Ah (samochody dostawcze).
Volt ładowarka automatyczna 6 / 12V 5A LCD
Łatwa w obsłudze automatyczna ładowarka wyposażona w ekran LCD. Świetnie nadaje się do domowego użytku. Z powodzeniem naładuje akumulator w samochodzie, skuterze, motocyklu czy w ogrodowym traktorku. Cztery skonfigurowane pod konkretne potrzeby programy ładowania sprawiają, że bezbłędnie możemy dostosować parametry pracy urządzenia pod konkretne potrzeby. Dodatkowo możemy skorzystać z trybu regeneracji akumulatora oraz podtrzymania i pomiaru napięcia. Maksymalna pojemność ładowanego akumulatora to 120 Ah.
IDEAL Smart Charger 4 6/12V
Podstawowa ładowarka Smart Charger 4 to urządzenie, które w sposób w pełni automatyczny naładuje akumulatory o pojemności do 120Ah, a więc poradzi sobie z każdym akumulatorem stosowanym w samochodach osobowych i dostawczych do 3,5 tony. Jakość wykonania stoi na bardzo dobrym poziomie więc rekomendujemy ten model dla osób, które chcą kupić ładowarkę o optymalnym stosunku ceny do możliwości i jakości.
Volt ładowarka automatyczna Volt 6V / 12V 6A
Podstawowa, automatyczna ładowarka (prostownik) 6 A przeznaczona do ładowania 6V i 12V kwasowo – ołowiowych akumulatorów samochodowych. Do takich akumulatorów należą m.in.: akumulatory bezobsługowe VRLA (AGM i GEL), akumulatory kwasowe z ciekłym elektrolitem lub MF.
CTEK MXS 3.8
Ładowarka mikroprocesorowa Ctek MXS 3.8 to ładowarka wykorzystująca najnowszą technologię, która wcześniej była stosowana wyłącznie w profesjonalnych produktach CTEK. Ładowarka zapewnia wszechstronne rozwiązanie do ładowania akumulatorów, także w przypadku zastosowań o wysokich wymogach. MXS 3.8 oferuje takie funkcje, jak diagnoza akumulatora sygnalizująca czy akumulator może otrzymać i utrzymać ładunek, regenerację umożliwiającą odnowę całkowicie rozładowanych akumulatorów z rozwarstwionym elektrolitem, unikalne ładowanie podtrzymujące, tryb optymalnego ładowania w niskich temperaturach oraz ładowanie wymagających akumulatorów AGM (np. Optima). Na wyświetlaczu wyświetlane są dla użytkownika wszystkie instrukcje dotyczące procedury ładowania.
CTEK MXS 5.0
Ładowarka MXS 5.0 to to najbardziej uniwersalny i popularny model wśród urządzeń CTEK. Ładuje akumulatory kwasowo ołowiowe, AGM i żelowe o pojemności od 1.2Ah do 110Ah. Dzięki tak szerokiemu zakresowi ładowania przyda się każdemu kierowcy. Jej maksymalny prąd ładowania wynosi 5A.
CTEK CT5 START-STOP
Ładowarka CTEK CT5 Start-Stop to urządzenie zoptymalizowane pod kątem ładowania akumulatorów AGM i EFB stosowanych w samochodach z systemem Start-Stop. Akumulatory z elektrolitem uwięzionym w matach szklanych oraz z elektrolitem w postaci ciekłej zachowują swoją żywotność dłużej, jeśli są ładowane w sposób odpowiedni, i mikroprocesorowy model CT5 Start-Stop zapewnia im taką troskę. Ładowarka CT5 obsługuje akumulatory o pojemności od 14 do 130 Ah. Maksymalny prąd ładowania 3.8A max. przy 14,55 V. Ładowarka jest objęta 5-letnią gwarancją.
CTEK CT5 TIME TO GO
Ładowarka CTEK CT5 Time To Go model o dwóch sporych zaletach. Po pierwsze jest najtańszą ładowarką CTEK ładującą akumulatory do 160 Ah, po drugie informuje ona użytkownika ile czasu pozostało to naładowania akumulatora. Ładowarka jest objęta 5-letnią gwarancją.
VOLT Ładowarka SMART LCD 12V 20A + rozruch 50A
Automatyczna ładowarka (prostownik) 20 A przeznaczona do ładowania 12-sto voltowych kwasowo–ołowiowych akumulatorów samochodowych. Urządzenie może pracować zarówno w trybie normalnego ładowania jak i w trybie regeneracji akumulatora. Prostownik jest dodatkowo wyposażony w funkcję tzw. jump startu (rozruchu silnika), po aktywowaniu tej funkcji prąd ładowania akumulatora wzrasta do 50 A, co powinno pozwolić na uruchomienie pojazdu z rozładowanym akumulatorem. Maksymalna pojemność ładowanego akumulatora to 280 Ah.

Klienci, którzy kupili: Volt ładowarka automatyczna 12V / 24V 10A, kupili również:

Dywanik bagażnikowy Audi Q5 (2008-) REZAW-PLAST
Gumowy dywanik bagażnikowy polskiej firmy REZAW-PLAST, która posiada 30-letnie doświadczenie w produkcji elementów gumowych na wyposażenie samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Produkty tej firmy charakteryzują się wysoką jakością popartą certyfikatem ISO 9001-2000, co ważne są również ekologiczne (dywaniki są odporne na ścieranie, wykonane z przyjaznego środowisku materiału TPE). Dywaniki tego producenta charakteryzują się wysokimi obrzeżami, które zatrzymują wewnątrz nawet duże ilości wody, błota czy śniegu, oraz innych zanieczyszczeń.

Firma Rezaw-Plast ma w swojej ofercie dwa produkty podobne do siebie, różniące się materiałem, z którego są wykonane. Oferowany tutaj produkt to gumowy dywanik bagażnika. Jest to dywanik z burtami, dokładnie dopasowany do kształtu bagażnika. Wykonany z wysokiej jakości elastomerów. Jest bardzo trwały, lekki, elastyczny i posiada właściwości antypoślizgowe. Odporny na brud i działanie czynników chemicznych. Bez nieprzyjemnego zapachu gumy. Na stronie firmy Rezaw-Plast czy też sklepów konkurencji mogą Państwo odnaleźć tańsze wykładziny bagażnikowe, w naszej ofercie się one nie znalazły, ponieważ wykonane są z gorszej jakości materiału: sztywniejszego, śliskiego, o wiele mniej estetycznego. Jeśli cenią sobie Państwo jakość, polecamy zatem zakup oglądanego tutaj gumowego dywanika bagażnikowego.

Oferowany produkt pochodzi bezpośrednio od producenta co jest gwarancją jakości i oryginalności.
Jenox Gold 077624Z 12V 77 Ah / 770 A
Nasza rekomendacja, uwzględniając stosunek ceny do jakości. Akumulatory serii JENOX Gold to bezobsługowe akumulatory o niskim poziomie samowyładowania i dodatkowej mocy rozruchowej. Te niezawodne i ergonomiczne w użyciu akumulatory zalecane są do większości nowoczesnych pojazdów. Wszystkie produkty serii Gold objęte są 2-letnim okresem gwarancyjnym.
Volt ładowarka automatyczna Volt 6V / 12V 6A
Podstawowa, automatyczna ładowarka (prostownik) 6 A przeznaczona do ładowania 6V i 12V kwasowo – ołowiowych akumulatorów samochodowych. Do takich akumulatorów należą m.in.: akumulatory bezobsługowe VRLA (AGM i GEL), akumulatory kwasowe z ciekłym elektrolitem lub MF.
BOSCH C3 AUTOMAT
Tym prostownikiem naładujesz akumulator w samochodzie osobowym, motocyklu, skuterze, quadzie a nawet łodzi. Od małych akumulatorów 1.2 Ah do 120 Ah (samochody dostawcze).
Szukaj